اقامت در هتل های کشور 35 درصد کاهش یافت

به گزارش فدایی داری، رئیس جامعه هتلداران ایران از عدم استقبال مسافران نوروزی از هتل ها اطلاع داد و گفت: در هفته دوم عید با کاهش 35 درصدی ضریب اشغال هتل ها رو به رو بودیم.

اقامت در هتل های کشور 35 درصد کاهش یافت

به گزارش فدایی داری، جمشید حمزه زاده رئیس جامعه حرفه ای هتلداران کشور در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: هفته اول با 25 درصد کاهش اشغال هتل ها در ایران رو به رو بودیم و هفته دوم با 35 درصد کاهش نسبت به سال قبل. این آمار که تا کنون به دست آورده ایم نشان می دهد مردم نسبت به سال گذشته اقامت کمتری در هتل ها داشته اند.

وی گفت: دلایل مختلفی روی این موضوع تأثیر دارد از جمله تورم که باعث شده هزینه ها برای مردم بالا برود و آنها توان استفاده از هتل را نداشته باشند. علت دیگر محدودیت هایی است که هتل ها نسبت به مراکز غیر رسمی و خانه های اجاره ای دارند. این خانه های غیر رسمی بدون مدرک می توانند مسافر بپذیرند اما هتل ها محدودیت دارند بنابراین مردم به سمت خانه های اجاره ای می روند.

حمزه زاده بیان نمود: در ماه مبارک رمضان نیز مقدار سفرها کاهش پیدا می نماید بنابراین همزمانی نوروز و ماه رمضان نیز در کمتر شدن سفرها و در پی آن، اشغال هتل ها بی تأثیر نبود.

منبع: دنیای سفر

به "اقامت در هتل های کشور 35 درصد کاهش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقامت در هتل های کشور 35 درصد کاهش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید