برگزاری مراسم روز جهانی گردشگری در استان کرمان

به گزارش فدایی داری، با اعلام مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان، روز جهانی گردشگری در دهم مهر ماه در این استان برگزار می گردد.

برگزاری مراسم روز جهانی گردشگری در استان کرمان

فریدون فعالی ، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان از بزرگداشت روز جهانی گردشگری سال جاری به مدت یک هفته در پنج استان منتخب، ار جمله کرمان اطلاع داد. وی به حضور مسئولان کشورهای اسلامی در روز دهم مهرماه در کرمان اشاره نمود و اضافه کرد:

با توجه به اینکه سازمان جهانی گردشگری، شعار سال جاری را گردشگری ابزاری برای رشد فراگیر انتخاب نموده برنامه های این روز بر اساس این شعار ترتیب داده شده است.

فعالی ضمن برشمردن بعضی از برنامه های همایش ویژه روز گردشگری، به برگزاری کارگاه های آموزشی، مراسم آیینی و بازدید از جاهای دیدنی کرمان اشاره نمود و اذعان داشت:

در برگزاری مراسم روز جهانی گردشگری از ظرفیت فعالان بخش خصوصی، انجمن های مردم نهاد و تشکل های حرفه ای گردشگری استفاده می گردد؛ زیرا این گروه ها نقش مهمی را در توسعه صنعت گردشگری این استان ایفا می نمایند.

بنا بر به گفته فعالی، سازمان جهانی گردشگری که از زیرمجموعه های سازمان ملل متحد است، از سال 1980، سالانه روز 27 سپتامبر را به عنوان روز جهانی گردشگری جشن می گیرد.

از سوی دیگر یعقوب گویلیان، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کردستان نیز از برگزاری مراسم روز جهانی جهانگردی در روز هشتم مهرماه در شهر هورامان تخت با همکاری فرمانداری، شهرداری و شورای شهر، ادارات و نهادهای مختلف شهرستان سروآباد، انجمن ها و تشکل ها اطلاع داد.

شایان ذکر است که چندی پیش، هورامان تخت به عنوان میراثی جهانی، در لیست سازمان یونسکو به ثبت رسید.

منبع: کجارو / ایرنا

به "برگزاری مراسم روز جهانی گردشگری در استان کرمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری مراسم روز جهانی گردشگری در استان کرمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید