اوباما خواستار سیستم قوی تر آمریکا برای مقابله با کرونا شد

به گزارش فدایی داری، باراک اوباما به دنبال شیوع ویروس همه گیری کرونا در آمریکا خواستار سیستم مستحکم آزمایش و نظارت برای مقابله با بحران بیماری کووید 19 شد.

اوباما خواستار سیستم قوی تر آمریکا برای مقابله با کرونا شد

رییس جمهوری سابق آمریکا در پیامی توییتری نوشت: قوانین فاصله گذاری اجتماعی توانسته منحنی مبتلایان به ویروس کرونا را به سمت نزولی کاهش دهد و برخی از فشارها را بر متخصصان پزشکی قهرمان ما تسکین دهد، اما برای کنارگذاشتن سیاست های فعلی، داشتن سیستم قوی آزمایش و مانیتورینگ نیازمند است، چیزی که هم اکنون در برخی از جاه های کشور نیست.

شیوع ویروس کرونا در آمریکا، ایالات متحده را در صدر کشورهای مبتلا قرار داده و این فرایند، سبب سیل انتقادها به عملکرد دونالد ترامپ و دولتش در روبرو با این همه گیری شده است. ترامپ نیز در پاسخ مقصر شرایط به بار آمده در آمریکا را متوجه باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین و دولت های قبلی دانست.

ترامپ در تاریخ نهم فروردین در نشست خبری در کاخ سفید مدعی شد، دولتش در روبرو با این اپیدمی، یک نظام درهم شکسته بهداشتی درمانی را در اختیار گرفته بود.

او گفت: زمانی که با این شرایط روبرو شدیم من یک جعبه خالی داشتم که در آن هیچ آزمایشی (برای کرونا) وجود نداشت، با یک نظام ذخایر درمانی درهم شکسته و در کل با یک نظام بهداشتی از هم پاشیده روبرو بودم که مقصر آن فقط باراک اوباما نیست بلکه دولت های پیش از او هم بودند.

لیزا موناکو دستیار پیشین امنیت داخلی و مقابله با تروریسم باراک اوباما در واکنش به این اظهارت به سی ان ان گفت: چنین چیزی درست نیست زیرا بروز چنین همه گیری در ماه های دسامبر و ژانویه (دی و بهمن) به دونالد ترامپ تذکر داده شده بود.

موناکو اضافه نمود: در زمان اوباما تهمیداتی برای مقابله با شیوع یک همه گیری در آمریکا اندیشیده شده بود و زمان بر سرکار آمدن دولت ترامپ این موارد به تیم او توضیح داده شد.

دستیار پیشین امنیت داخلی و مقابله با تروریسم دولت اوباما ادامه داد: شیوع ویروس در آمریکا جزو اسناد محرمانه نبوده و از سال ها پیش جامعه اطلاعاتی، شیوع یک همه گیری را در فهرست تهدیدهایی که آمریکا با آن روبرو است، لحاظ کرده بودند.

اکنون شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به 418 هزار و 451 نفر رسیده که 14 هزار و 240 نفر نیز جان باخته اند. ،ایرنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین

به "اوباما خواستار سیستم قوی تر آمریکا برای مقابله با کرونا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوباما خواستار سیستم قوی تر آمریکا برای مقابله با کرونا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید