اپل شرکت واقعیت مجازی NextVR را خرید

به گزارش فدایی داری، اپل شرکت واقعیت مجازی NextVR را تصاحب کرد. تخصص این شرکت ضبط رویدادهای زنده مثل کنسرت ها و مسابقات ورزشی برای هدست های واقعیت مجازی است. اپل احتمالا می خواهد از فناوری ها و تخصص شرکت یاد شده برای توسعه هدست واقعیت افزوده یا مجازی استفاده کند.

اپل شرکت واقعیت مجازی NextVR را خرید

9to5Mac اوایل ماه آوریل امسال میلادی برای اولین بار خبر خرید شرکت NextVR توسط اپل را منتشر کرد. اپل و NextVR این خبر را تأیید نکردند و تا چندین هفته سکوت کردند. 9to5Mac می گوید اپل این شرکت را با قیمت 100 میلیون دلار تصاحب نموده، اما کمپانی کوپرتینویی از فاش کردن رقم قرارداد خودداری می نماید.

اپل در بیانیه ای کوتاه به بلومبرگ می نویسد: اپل هر چند وقت یکبار شرکت های فناوری کوچک را تصاحب می نماید. ما معمولاً در خصوص اهداف و برنامه های خود صحبتی نمی کنیم.

در حال حاضر معلوم نیست اپل چگونه می خواهد از فناوری های شرکت NextVR استفاده کند، اما گزارشات متعدد حاکی از آنند که این شرکت در حال توسعه عینک واقعیت افزوده و همچنین هدست واقعیت مجازی است و احتمالاً یکی یا هر دوی آن ها مثل هدست هایی همچون Windows Mixed Reality، هولولنز و Magic Leap One دارای قطعه VR خواهند بود.

بر اساس داده های پلتفرم Crunchbase، شرکت NextVR در یک دهه گذشته بیش از 115 میلیون دلار سرمایه جذب نموده است. این شرکت سال 2009 تأسیس شد و تمرکز خود را به جای جنبه سخت افزاری واقعیت مجازی، روی ضبط و فشرده سازی ویدیوها برای هدست های 360 درجه معطوف کرد.

شرکت NextVR در گذشته با ارگان هایی مثل CNN و لیگ های ورزشی مثل NBA و NASCAR برای پخش بازی ها و رویدادها برای هدست های واقعیت مجازی همکاری نموده است.

اپل دست کم سه شرکت را در امسال میلادی تصاحب نموده است. این شرکت پیش تر استارتاپ ایرلندی Voysis فعال در زمینه فناوری های صوتی و همچنین اپلیکیشن هواشناسی معروف Dark Sky را خریداری نموده بود.

منبع : دیجیاتو

منبع: آی تابناک

به "اپل شرکت واقعیت مجازی NextVR را خرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپل شرکت واقعیت مجازی NextVR را خرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید