ایران و عربستان آماده از سرگیری روابط در حوزه گردشگری هستند، برنامه ریزی برای سفر زمینی گردشگران عربستانی

به گزارش فدایی داری، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت با اشاره به تقدیم استوارنامه سفیر عربستان به رئیس جمهوری در چند روز گذشته، یادآور شد: همکاری های ایران و عربستان در حوزه گردشگری توسعه خواهد یافت.

ایران و عربستان آماده از سرگیری روابط در حوزه گردشگری هستند، برنامه ریزی برای سفر زمینی گردشگران عربستانی

سخنگوی دولت اضافه کرد: آقای مهندس ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هفته گذشته به منظور شرکت در بیست و پنجمین مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری در ازبکستان شرکت نموده بود و گزارشی را از این نشست به هیئت دولت ارائه کرد. بر اساس گزارش مهندس ضرغامی، یکی از حوزه ها، توسعه روابط گردشگری با کشورهای همسایه از جمله عربستان است.

بهادری جهرمی ادامه داد: هر دو طرف آمادگی لازم را برای توسعه گردشگری دارند و ایران و عربستان آماده از سرگیری روابط در حوزه گردشگری هستند.

او اضافه کرد: در جلسه روز چهارشنبه هیئت دولت نیز وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گزارشی را درباره شروع مجدد سفرهای حج عمره ارائه داد و سال جاری اعزام های متقابل خواهیم داشت و با توجه به ارائه گزارش آقای ضرغامی و نیز اعلام آمادگی کشور عربستان، هماهنگی های لازم برای توسعه گردشگری بین دو کشور صورت گرفته است.

سخنگوی دولت با اشاره به تقویت راهکارهای توسعه گردشگری گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، در کنار مسیر هوایی احتمالا این امکان فراهم گردد تا از مسیر زمینی نیز گردشگران عربستان وارد ایران شوند تا از این طریق نیز توسعه گردشگری را در دستور کار دهیم.

منبع: گردشبان

به "ایران و عربستان آماده از سرگیری روابط در حوزه گردشگری هستند، برنامه ریزی برای سفر زمینی گردشگران عربستانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران و عربستان آماده از سرگیری روابط در حوزه گردشگری هستند، برنامه ریزی برای سفر زمینی گردشگران عربستانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید