با این 5 نکته خارش پوست بعد اصلاح را آرام کنید

به گزارش فدایی داری، اصلاح یکی از متداول ترین روش ها برای برطرف مو های زائد بدن است. در حالی که اصلاح بدون شک راحت ترین، آسان ترین و ارزان ترین راه برای از بین بردن مو از بدن شما است، اما هزینه ای نیز دارد. این می تواند باعث تحریک و بثورات پوستی گردد، به خصوص اگر به درستی انجام نگردد. بنابراین، آیا نمی دانید چگونه از تحریک پوست پس از اصلاح جلوگیری کنید؟

با این 5 نکته خارش پوست بعد اصلاح را آرام کنید

دکتر مونیکا چهار، متخصص پوست در دکور پوست، بعضی از برترین نکات را برای مقابله با خارش و تحریک پوست پس از اصلاح به اشتراک گذاشت.

دکتر چهار می گوید: در حالی که اصلاح ساده ترین و بدون شک سریع ترین راه برای از بین بردن مو های زائد است، اما گاهی اوقات ممکن است دردناک و ناراحت نماینده باشد. تحریک پوست یا بثورات اصلاحی یک بیماری شایع پوستی است که ممکن است پس از اصلاح ایجاد گردد. این به وسیله تیغ شما ایجاد می گردد و باعث آسیب پوست می گردد و به صورت قرمزی و تحریک پوستی خارش دار نشان داده می گردد.

چگونه جوش های پوستی بعد از اصلاح را کنترل کنیم؟

بیایید با کشف اینکه چه چیزی ممکن است باعث ایجاد بثورات در وهله اول گردد، آغاز کنیم. تیغ شما، روش اصلاح و نوع پوست شما، همگی می توانند مسئول خارش پوست شما باشند. به عنوان مثال، اصلاح با تیغ کدر خطر ابتلا به راش تیغ را افزایش می دهد و اگر پوست شما به طور طبیعی حساس است، اصلاح ممکن است راحت تر آن را تحریک کند. بنابراین، اجازه دهید با چند روش ساده و موثر برای کاهش سوزش پوست پس از اصلاح آشنا شویم.

در اینجا 5 راه برای کاهش سوزش پوست پس از اصلاح وجود دارد:

1. پاک کردن پوست مرده قبل از اصلاح

لایه برداری مرحله مهمی است که بسیاری از آن غفلت می نمایند یا بهتر است بگوییم آن را بی اهمیت می شمارند. اما توجه داشته باشید، این مرحله ساده قبل از آغاز اصلاح، نقش مهمی در حفظ پوست شما از عوارض بعدی اصلاح دارد. لایه برداری پوست مرده را از روی سطح پاک می نماید و پوست شما را به اندازه ای نرم می نماید که تیغ به راحتی روی پوست شما سر بخورد. قبل از اصلاح، پوست خود را به آرامی با استفاده از اسکراب ملایم بشویید تا پوست نرمی داشته باشید.

2. از اصلاح پوست خشک خودداری کنید

تراشیدن پوست خشک مانند به استقبال رفتن مسائل پوستی است. همواره مطمئن شوید که پوست خود را به اندازه کافی هیدراته کنید، ناحیه ای را که می خواهید اصلاح کنید برای چند دقیقه در آب گرم خیس کنید یا بهتر است دوش بگیرید. هنگامی که ناحیه اصلاح به اندازه کافی مرطوب شد، از یک ژل اصلاح بهره ببرید تا در حین اصلاح، رطوبت را حفظ کند. این گام کوچک تضمین می نماید که پوست شما هنگام اصلاح خشک نمی گردد و آن را از اثرات پس از خارش نجات می دهد.

3. یک تیغ مناسب انتخاب کنید

اگر می خواهید از شر سوزش پوست پس از اصلاح خلاص شوید، استفاده از یک تیغ مناسب بسیار مهم است. ابتدا مطمئن شوید که از یک تیغ تیز برای محافظت از پوست خود در برابر خراش و خارش بهره ببرید. اگر تیغ بر روی پوست شما خشن است یا مو های بدن شما را می کشد، باید بدانید که زمان تعویض تیغ فرا رسیده است. در مرحله بعد، از تیغی بهره ببرید که سه یا چند تیغ آن را محکم در کنار هم قرار داده اند، زیرا راحت تر روی پوست شما می لغزد و از سوختن و خراشیدن پوست جلوگیری می نماید.

4. در جهت رشد مو اصلاح کنید

همواره به یاد داشته باشید که اصلاح را در جهت رشد مو انجام دهید و اگر پوست حساسی دارید، اگر می خواهید از تحریک پوست پس از حذف مو های زائد جلوگیری کنید، اهمیت بیشتری پیدا می نماید و از قلم نیاندازید که وقت خود را صرف کنید و با حرکات سبک و ثابت اصلاح کنید. در صورت احتیاج، اطلاعات بیشتری در خصوص نحوه اصلاح نواحی مختلف بدن خود دریافت کنید تا احتمال تحریک پوست پس از اصلاح بیشتر کاهش یابد.

5. بعد از اصلاح از مرطوب نماینده بهره ببرید

پس از اتمام اصلاح، از قلم نیاندازید که اندازه زیادی لوسیون یا روغن مرطوب نماینده ترجیحاً بدون الکل به پوستتان بمالید تا رطوبت را حفظ نموده و یک لایه محافظتی اضافی در برابر جوش های تیغ و تحریک پوستی اضافه کنید.

منبع: سلامت نیوز

منبع: فرارو

به "با این 5 نکته خارش پوست بعد اصلاح را آرام کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این 5 نکته خارش پوست بعد اصلاح را آرام کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید