تاثیر شگفت انگیزِ این آجیل بر سلامت روده

به گزارش فدایی داری، میکروبیوم روده انسان مجموعه ای از هزاران میلیارد میکروارگانیزم است که در داخل مجرای روده زندگی می نمایند. باکتری های موجود در آن می توانند تقریباً بر تمام سیستم های بدن از جمله متابولیسم و ساخت و حفظ سیستم ایمنی بدن تأثیر بگذارند.

تاثیر شگفت انگیزِ این آجیل بر سلامت روده

به گزارش مهر؛ پنی کریس اترتون، استاد علوم تغذیه از دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا، گفت: تحقیقات نشان داده است افرادی که دارای میکروب های مختلف زیادی هستند، از سلامت و رژیم غذایی بهتری نسبت به افرادی که تنوع باکتریایی زیادی ندارند، برخوردارند.

برای مطالعه بادام زمینی، محققان اثرات مصرف 28 گرم بادام زمینی در روز را در مقابل یک میان وعده با کربوهیدرات بالاتر مقایسه کردند. در خاتمه شش هفته، در شرکت نمایندگانی که میان وعده بادام زمینی مصرف کردند، افزایش فراوانی Ruminococcaceae، گروهی از باکتری های مرتبط با متابولیسم سالم کبد و عملکرد سیستم ایمنی، مشاهده شد.

در مطالعه گیاهان و ادویه ها، دانشمندان تأثیر افزودن ترکیبی از گیاهان و ادویه ها مانند دارچین، زنجبیل، زیره، زردچوبه، رزماری، پونه کوهی، ریحان و آویشن را به رژیم غذایی کنترل شده شرکت نمایندگان در معرض خطر بیماری قلبی عروقی آنالیز کردند.

این تیم سه دوز را مورد آنالیز قرار دادند: حدود 1.8 قاشق چای خوری در روز، کمی بیشتر از 3.4 قاشق چای خوری در روز و حدود یک و نیم قاشق چای خوری در روز. در خاتمه چهار هفته، در شرکت نمایندگان افزایش تنوع باکتری های روده، از جمله افزایش Ruminococcaceae، به ویژه با دوز های میانه و بالای گیاهان و ادویه ها مشاهده شد.

در هر دو مطالعه، افزایش در Ruminococcaceae و تنوع باکتری ها مثبت تلقی شد، زیرا دانشمندان همچنان در خصوص ارتباط بین میکروبیوم های روده و طیفی از عوامل سلامت، از فشار خون گرفته تا وزن، اطلاعات بیشتری کسب می نمایند. با این حال، محققان اشاره می نمایند که برای درک همه مفاهیم به تحقیقات بیشتری احتیاج است.

منبع: فرارو

به "تاثیر شگفت انگیزِ این آجیل بر سلامت روده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر شگفت انگیزِ این آجیل بر سلامت روده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید