تنکابن شهسوار گردشگری ایران می گردد

به گزارش فدایی داری، شهردار تنکابن می گوید: سال آینده تنکابن به عنوان شهسوار گردشگری ایران به ادبیات و گفتمان گردشگری داخلی کشور وارد خواهد شد.

تنکابن شهسوار گردشگری ایران می گردد

ایسنا: محمدابراهیم لاریجانی که پیشینه مدیریت گردشگری داشته و اکنون شهردار تنکابن شده است، از برنامه هایی برای نزدیک شدن این شهر به استانداردهای شهر گردشگری سخن گفت و با بیان این که حمایت از توسعه گردشگری در دستور کار شهرداری و شورای این شهر قرار گرفته است، افزود: با چندین گروه از فعالان گردشگری در یک ماه گذشته دیدارهایی داشتم و برای آغاز، چند کار مقدماتی را توافق کردیم. تهیه بروشور چاپی و مجازی، معرفی ظرفیت های گردشگری تنکاین، تهیه نقشه گردشگری تنکابن، جانمایی کیوسک های اطلاع رسانی گردشگری در مبادی ورودی، بعضی از این توافق ها است که تا سرانجام سال باید انجام گردد.

وی افزود: برگزاری تور آشناسازی برای راهنمایان گردشگری، عکاسان خبری و دفاتر خدمات مسافرتی شرق استان مازندران با هدف شناخت بیشتر ظرفیت شهر و شهرستان تنکابن، به عنوان بزرگترین شهر غرب مازندران و پنجمین شهر بزرگ استان، برنامه دیگری ست که به زودی اجرا می گردد که سپس، این اقدام در سطح ملی اجرا خواهد شد.

شهردار تنکابن با بیان این که شناسایی فرصت ها و تهیه بسته سرمایه گزاری در حوزه گردشگری در دستور کار قرار گرفته است، افزود: تهیه تقویم رویدادهای فرهنگی ـ گردشگری شهرستان تنکابن با رویکرد جهانگرد پذیری با همکاری اداره میراث فرهنگی و گردشگری نیز در دستور کار قرار گرفته است. در این تقویم در نظر است به گونه ای برنامه ریزی گردد که در هر ماه سال، دست کم یک رویداد داشته باشیم.

وی بیان نمود: جاذبه های طبیعت گردی، کوهستان، رودخانه های خروشان، ساحل، دریا، روستاهای نمونه صنایع دستی، بیش از 60 اقامتگاه بوم گردی روستایی، تنوع غذا و مهاجرت پرندگان از منطقه ها سردسیری به رودخانه چشمه کیله از جمله جاذبه های گردشگری تنکابن است.

لاریجانی گفت: امیدوارم با برنامه ریزی انجام شده به وسیله شهرداری تنکابن و تدابیر و حمایت های راهبردی نماینده مردم شریف تنکابن در مجلس شورای اسلامی، سال آینده این شهر به عنوان شهسوار گردشگری ایران در ادبیات و گفتمان گردشگری داخلی کشور وارد گردد.

تنکابن در غرب استان مازندران واقع شده است. این شهرستان که به سرسبزی و آبادانی شهره است از غرب به شهرستان رامسر، از شمال به دریای خزر و از شمال شرقی به شهرستان عباس آباد و از شرق به کلاردشت و از جنوب به رشته کوه های البرز، شهرستان طالقان و منطقه الموت دسترسی دارد. تنکابن یکی از مراکز پرورش گل های زینتی و بعلاوه ماهی است. محلی ها به این منطقه شهسوار می گویند.

پیشینه تاریخی تنکابن به آماردها Āmārd می رسد که یک تبار باستانی است. در دوران کهن ایران، زمان فرمانروایی هخامنشیان در کرانه جنوبی دریای کاسپین، اقوام کادوسی، تپوری و آمارد می زیستند که قومی آریایی و سکایی تبار بودند.

جنگله ای دو هزار و سه هزار، چشمه کیله، قلعه مارکوه در کنار آبشارها، مرداب ها، غارها و آب گرم معدنی از جمله جاذبه های این منطقه است.

منبع: توریسم آنلاین

به "تنکابن شهسوار گردشگری ایران می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنکابن شهسوار گردشگری ایران می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید