در حال خرید هواپیماهای تازه هستیم

به گزارش فدایی داری، رئیس کمیسیون عمران مجلس درباره خرید هواپیمای نو گفت: 50 درصد هواپیماهای کشور زمین گیر شده اند در حالی که تقاضا برای سفرهای هوایی بالاست. در این راستا خرید هواپیماهای نو با استفاده از تسهیلات بانکی را دنبال می کنیم.

در حال خرید هواپیماهای تازه هستیم

محمدرضا رضایی کوچی با اشاره به وجود فاصله زیاد عرضه و تقاضا در صنعت هوانوردی و محدود بودن تعداد صندلی های پروازی نسبت به تقاضای سفر گفت: همین موضوع سبب بالا رفتن قیمت بلیت هواپیما شده است.

کننده مردم جهرم در مجلس هزینه هر یک ساعت-صندلی هواپیما را 900 هزار تومان دانست و یادآور شد: این نرخی است که سازمان هواپیمایی کشوری مصوب کرده است بنابراین باید به سمت خرید و وارد کردن هواپیماهای تازه حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه با کشورهای مختلفی برای واردات هواپیما مذاکره شده، شرح داد: شرکت هایی هستند که می توانند به راحتی هواپیما خریداری کنند و ما برای خرید و واردات هواپیما مسئله ای نداریم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس تأکید کرد: نباید هواپیماهای سن بالا خریداری کرد؛ در حال حاضر میانگین سن ناوگان هوایی کشور بالای 20 سال است که مناسب نیست. بنابراین باید هواپیماهای زیر 10 سال خریداری کرد و اگر با عمر بالای 10 سال باشند، در زمان محدودی کارآیی دارند.

به گفته این کننده مجلس، بخش خصوصی قرار است هواپیما خریداری کند و بانک ها هم برای اینکار قرار است تسهیلات پرداخت کنند.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "در حال خرید هواپیماهای تازه هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در حال خرید هواپیماهای تازه هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید