عید فطر یک هفته تعطیل می گردد؟

به گزارش فدایی داری، حتما تا سال آینده افزایش تعطیلات عید فطر به مدت یک هفته قانون می گردد تا سطح رضایت عمومی رشد کند. این جملات جبار کوچکی نژاد، نماینده مردم رشت و خمام است.

عید فطر یک هفته تعطیل می گردد؟

او درگفت وگو با جهانی اقتصاد از جزئیات طرح افزایش تعطیلات عید فطر به مدت یک هفته اطلاع داد و گفت: عید فطر از اعیاد بسیار خوب ماست، مردم یک ماه روزه می گیرند و پس از یک ماه می خواهند چند روزی به سرگرمی یا زیارت بروند. معتقدم که تعطیلات عیدفطر را باید 5 روز کنیم و سایر تعطیلات را زاپاس کنیم تا به این سو بیاید.

به گفته عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، در حال حاضر دولت عملا یک روز را برای عید فطر تعطیل نموده است. یک روز خود عید تعطیل است و دولت هم یک روز بعد از عید را تعطیل نموده است. اگر بتوانیم تعطیلات را به یک هفته برسانیم شاید رضایت عمومی مردم بیشتر جلب گردد و تعطیلات توزیع می گردد.

به گفته این نماینده کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات، پیش نویس طرح افزایش تعطیلات عید فطر به مدت 5 روز به کمیسیون اجتماعی به عنوان کمیسیون تخصصی تقدیم شده و قرار است به زودی درصحن علنی آنالیز گردد.

کوچکی نژاد معتقد است که مجلس به این طرح رای موافق خواهد داد و با تصویب این طرح تعطیلات تجمیع نمی گردد. به گفته وی تا عید فطر سال آینده حتما این طرح را تبدیل به قانون می کنیم. پیش نویس این طرح آماده شده و باید50 امضا بگیریم تا به عنوان طرح اولویت دار در مجلس مطرح گردد. البته ممکن است که مجلس به فوریت آن رای ندهد و به صورت عادی در مجلس آنالیز گردد. او بعلاوه درباره توزیع نامناسب تعطیلات در کشور نیز گفت: تعطیلات در کشور ما متعادل نیست. گاهی اوقات یک تعطیلات خسته نماینده برای مردم مانند تعطیلات بعد از عید نوروز داریم که حدودا 15 روز طول می کشد و عملا دستگاه های دولتی و سیستم آموزشی تعطیل است. کوچکی نژاد که پیش از این در مجلس طرح جایگزینی تعطیلی پنج شنبه با تعطیلات آدینه و شنبه را به عنوان تعطیلات آخر هفته پیگیری می کرد؛ گفته است که ظرفیت کشور هم آن قدر نیست که ناگهان مردم بخواهند یا بتوانند در فرصت نوروز به سفر بروند.

او درباره پیشنهادی که از بهمن ماه سال گذشته در مجلس معطل مانده است و قرار بود برای پیگیری آن و کسب نظر علما و مراجع دینی به قم سفر نمایند نیز گفت که پیشنهاد داده بودم که به جای پنج شنبه؛ روز شنبه را تعطیل کنیم تا هم از نظر مالی با جهان نزدیک شویم و هم روابط فرهنگی مالی و اجتماعی و فرهنگی بیشتری را با جهان بیشتر برقرار کنیم، زیرا درحال حاضر ارتباط مان با جهان چهار روز قطع است.

سید کریم حسینی: طرح های مختلف برای تعطیلات

سیدکریم حسینی، نماینده اهواز و کمیسیون اجتماعی مجلس نیز در گفت وگو با جهانی اقتصاد از آنالیز طرح دیگری در کمیسیون متبوعش اطلاع داد که تعطیلات عید فطر را سه روزه می نماید.

به گزارش جهانی اقتصاد، 10 روز پیش هیات رئیسه مجلس از اعلام وصول طرح اصلاح تعطیلات عید فطر اطلاع داد که برای آنالیز بیشتر به کمیسیون اجتماعی ارجاع شده است. کمیسیون اجتماعی هم پیشنهاد نموده تا حداقل 3 روز برای عید فطر تعطیل باشد. براساس این گزارش جعفر قادری طراح این طرح، پیشنهاد داده است تا روز آخر ماه مبارک رمضان و فردای آن روز تعطیل باشد.

در این میان کریم حسینی، نماینده اهواز با رد طرح جعفر قادری، نماینده شیراز به جهانی اقتصاد گفت: طرح افزایش تعطیلات عید فطر طرح خوبی نیست، زیرا ما خوزستان را در بحث تعطیلات عید فطر صاحب نظر و مقدم می دانیم. به گفته حسینی، طرح آقای قادری مبنی بر این بود که دو روز تعطیلی ثابت باشد حالا اینکه یک روزش روز آخر ماه رمضان باشد یا اینکه روز اول ماه شوال باشد درحالی که مخالفت ما با این طرح این است که اگر قرار باشد تثبیت گردد تعطیل بودن روز آخرماه رمضان به درد این هدف نمی خورد.

منبع: فرارو

به "عید فطر یک هفته تعطیل می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عید فطر یک هفته تعطیل می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید