غلامی: جزئیات افزایش حقوق اعضای هیئت علمی در سال جدید خبرنگاران

به گزارش فدایی داری، وزیر علوم در بحث افزایش حقوق های 1400 گفت: در این راستا سه مرحله برای افزایش حقوق داریم؛ یک مرحله افزایش سنواتی 25 درصد، مرحله دیگر افزایش سقف 2.5 میلیون تومانی و مرحله سوم همسان سازی است.

غلامی: جزئیات افزایش حقوق اعضای هیئت علمی در سال جدید خبرنگاران

به گزارش گروه دانشگاه فدایی داری، منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری در نشست مجازی رؤسای دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی گفت: ضروری است مجموعه همکاران و جامعه دانشجویی را به مراقبت مستمر از آسیب های بیماری کرونا هم در بحث رعایت پروتکل های بهداشتی و هم تأمین اقلام بهداشتی توجه بدهیم.

وی در ادامه با بیان اینکه وزارت علوم، بحث ساماندهی آموزش عالی کشور را با همکاری ستاد اجرایی نقشه جامع علمی کشور پیش می برد؛ شرح داد: از این جهت که ساماندهی آموزش عالی مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است، این برنامه باید با دقت و ظرافت اجرا شود.

وزیر علوم با بیان اینکه مأموریت گرایی آموزش عالی جزو وظایف و تکالیف ابلاغی شورای عالی انقلاب فرهنگی است؛ افزود: همکاران در دانشگاه ها و مراکزی که در این زمینه تأخیر دارند، توجه کنند که ممکن است بعداً از یک ظرفیتی محروم شوند و یا با موضوعی ابلاغی مواجهه شوند که متناسب با شرایط شان نباشد.

وزیر علوم همچنین به بحث بازنشستگی کارکنان آموزش عالی نیز اشاره کرد و گفت: در رابطه با بحث بازنشستگی کارمندان و اعضای هیأت علمی دانشگاه ها، برخی دانشگاه ها تأخیر و تعلل داشته اند که این موضوع مشکلاتی را به لحاظ حقوقی و قانونی و پرداخت هم برای دستگاه و دانشگاه و هم برای کارکنان ایجاد می کند. بهتر است ابتدای هر سال لیست همکاران بازنشسته فراهم شود تا هم برنامه ریزی صورت گیرد و همچنین کارکنان در جریان فرآیند بازنشستگی تان قرار گیرند.

وی در ادامه به بحث بازنگری در آئین نامه های ارتقا، جذب اعضای هیئت علمی و دانشجویان دکتری اشاره کرد و گفت: بحث های مختلفی در این حوزه مطرح است از جمله دانشگاه نسل چهارم، رشته های حوزه علوم انسانی و هنر و همچنین ارتباط دانشگاه با جامعه و صنعت و مواردی از این قبیل که باید مورد توجه قرار گیرد.

وزیر علوم افزود: در این خصوص باید ضمن حفظ فرایند رشد علمی کشور، باقی زمینه های تأثیرگذاری دانشگاه ها نیز دیده شود. در این زمینه باید حداکثر تا سرانجام اردیبهشت نظرات جمع بندی شده و با گستردگی که وزارت علوم در حوزه های مختلف علوم دارد، باید کار وسیع و سریعی را انجام دهیم.

غلامی در بحث افزایش حقوق های 1400 نیز شرح داد: در این راستا سه مرحله برای افزایش حقوق داریم؛ یک مرحله افزایش سنواتی 25 درصد است که بعد از ابلاغ ضوابط مربوطه از سوی سازمان امور اداری و استخدامی، کارها را انجام خواهیم داد. مرحله دیگر سقف 2.5 میلیون تومان سقف افزایش است و مرحله دیگر بحث همسان سازی است که دو لایه دارد. یک لایه عمومی است و یک لایه هم بحث تمام وقتی است که مشغول تدوین ضوابط آئین نامه ای آن هستیم.

غلامی در سرانجام این نشست با تاکید بر همکاری نزدیک دانشگاه ها و مراکز پژوهشی با مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت علوم اظهار کرد: درخصوص برنامه هایی که در دانشگاه ها و مراکز آموزشی عالی اجرا می شود، فارغ از محدودیت های کرونا، مجموعه مدیران تلاش کنند که برنامه ها حداکثر تحقق خود را داشته باشند. همچنین تلاش خانواده آموزش عالی برای تحقق اهداف و برنامه ها نباید تحت تأثیر جریان رفت وآمد دولت ها قرار گیرد و تأکید می کنیم که در برنامه ریزی ها و اجرای برنامه ها، استناد به برنامه های بالادستی ضروری است و باید به آن ها توجه داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "غلامی: جزئیات افزایش حقوق اعضای هیئت علمی در سال جدید خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غلامی: جزئیات افزایش حقوق اعضای هیئت علمی در سال جدید خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید