متقاعد کردن والدین برای تحصیل در خارج از کشور

به گزارش فدایی داری، بسیاری از دانشجویان مستعد سودای ادامه تحصیل در خارج از کشور را در سر دارند و حتی تعدادی از آن ها از توانایی لازم برای کسب موقعیت تحصیل در بهترین دانشگاه ها برخوردارند ولی نکته تامل برانگیز در این رابطه عدم آشنایی با تجربه زندگی در خارج از کشور برای این جوانان بااستعداد است.

متقاعد کردن والدین برای تحصیل در خارج از کشور

عدم آشنایی با نحوه زندگی در خارج از کشور سبب می گردد تا بسیاری از والدین نسبت به زندگی و ادامه تحصیل فرزندشان در سایر کشورها ابراز نگرانی نموده و نظر مثبتی در این خصوص نداشته باشند. بسیاری از والدین ترجیح می دهند تا فرزند دلبندشان در یکی از دانشگاه های داخلی و در کنار آن ها ادامه تحصیل دهد. ولی در صورتیکه با وجود این مخالفت ها هوادار ادامه تحصیل و کسب تجربه زندگی در کشوری جدید هستید، پیشنهاد می کنیم با فدایی داری همراه باشید!

قدم اول: کاریابی

اولین فاکتور کلیدی در زندگی مستقل داشتن درآمد مکفی برای تامین هزینه هاست. علیرغم یاری اقتصادی والدین در این مواقع بهتر است تا شغلی پاره وقت برای خود داشته باشید. زیرا در اینصورت می توانید به اندازه کافی پس انداز نموده و به رویای تحصیل در خارج از کشور تحقق ببخشید. بسیاری از افراد ثروتمند جهان با افتخار از نخستین تجربیات شغلی خود نظیر کار در فروشگاه محل، رستوران های زنجیره ای، عروسک های تبلیغاتی و غیره سخن می گویند. همین حالا زمان تصمیم و آغاز به کار است! با این اقدام به والدین خود ثابت می کنید که در تصمیم خود مصمم هستید و در ضمن روش های صرفه جوئی در هزینه ها را نیز یا خواهید گرفت. ولی به یاد داشته باشید که از ابتدای راه باید برنامه مناسبی برای کلیه هزینه های احتاقتصادی این سفر عظیم از جمله بلیط هواپیما و گذرنامه، خوراک، حمل و نقل، شهریه دانشگاه داشته باشید و حتی هزینه های غیر مترقبه را نیز در این برنامه اقتصادی پیش بینی کنید.

قدم دوم: پس انداز

در این مرحله باید بدانید تا چگونه درآمد خود را برای دستیابی به رویای طلائی تان پس انداز کنید. بعبارت دیگر باید از مخارج اضافی و غیر ضروری جلوگیری نموده و تا حد امکان صرفه جویی کنید تا بر میزان پس اندازتان افزوده گردد. بعضی از دانشجویان حساب مستقلی برای این منظور در بانک افتتاح می نمایند و بخشی از درآمد خود را مستقیما به این حساب واریز می نمایند. به یاد داشته باشید که در صورت لزوم حتی باید مخارج خود را به 1/3 کاهش دهید! در این رابطه بعضی برنامه ها و اپلیکیشن ها برای تلفن های همراه وجود دارد که به شما در صرفه جوئی و کاهش هزینه ها و نیز پس انداز بیشتر یاری می نماید. با انجام این مراحل شما می توانید تا حدودی رضایت والدین را درباره مهاجرت و ادامه تحصیل در خارج را بدست آورید و نباید فراموش کنید فقط چند قدم کوچک باقی مانده است....

قدم سوم: انتخاب رشته و دانشگاه

در این مرحله باید کلیه اطلاعات لازم درباره رشته و البته دانشگاه ها را جمع آوری نموده و با مشورت افراد متخصص در این زمینه گزینه های خود را به 1 الی 3 مورد کاهش دهید. برای انتخاب دانشگاه صرفا از دوستان خود پیروی ننموده وشنیده ها را معیار گزینش قرار ندهید. بلکه فاکتورهای مهم در این رابطه دورنمای شما از آینده شغلی و نیز انتظارات شما از شرایط دانشگاه است. و نکته مهم تر اینکه خود را محدود به یک شهر دانشگاه نکنید زیرا دانشگاه های بسیاری در سراسر جهان وجود دارند. بهتر است در این مرحله برای انتخایب کشور ودانشگاه مقصد با والدین خود نیز مشورت کنید زیرا در چنین حالتی آن ها نیز در این تصمیم شما سهیم خواهند بود و البته شناخت آن ها از شما بهتر از خودتان است!

قدم نهایی: مصاحبهی سرنوشت ساز

پس از تکمیل کلیه مراحل بالا، اکنون زمان مصاحبهی جدی با والدین است. شما پس انداز کافی برای این موقعیت جمع نموده و حتی درباره دانشگاه مورد نظر تصمیم قطعی گرفته اید و باید آن ها را متقاعد کنید که این تصمیم باعث پیشرفت شما در زندگیتان خواهد شد و ابزار کلیدی برای این مسئله ارائه اطلاعات کافی به والدین برای اثبات صحت تصمیم و اراده شماست. در واقع شما به عنوان یک انسان بالغ با والدین تان مصاحبه می کنید و آنها در جریان تصمیم تان برای ادامه راستا زندگی تان قرار می دهید ولی نباید انتظار داشته باشید تا آن ها بلافاصله با این تصمیم موافقت نموده و شما را تشویق به رفتن نمایند. این مراحل صرفا بعنوان پیشنهاد برای برطرف نگرانی والدین نسبت به شرایط ادامه تحصیل در خارج از کشور هستند و کلیه مسئولیت اثبات توانایی اداره زندگی دور از آن ها برای مدت 5 سال یا بیشتر برعهده شماست. بعنوان یک فرد بالغ بخوبی می دانید این تجربه بین المللی شما را در موقعیت های حرفه ای بهتری قرار خواهد داد بنابراین با دید بازتری نسبت به این مسئله تصمیم گیری کنید. در صورتیکه در این زمینه دارای تجربه هستید، با فدایی داری در میان بگذارید. منبع: gooverseasمنبع: کجارو

به "متقاعد کردن والدین برای تحصیل در خارج از کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متقاعد کردن والدین برای تحصیل در خارج از کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید