معماری خانه ژولیت (Jullet s House) و معروف ترین بالکن دنیا

به گزارش فدایی داری، معروفیتی که معماری خانه ژولیت کسب نموده، به خاطر داستان عاشقانه رومئو و ژولیت است که داستانی عاشقانه و مشهور است. این بالکن در شمال ایتالیا و در شهری به نام شهر ورونا (VERONA) واقع شده است. این بالکن از ابتدا به همراه معماری خانه ژولیت ساخته نشده بود و بلکه در حدود سال 1936 به این بنا اضافه شد. این بالکن و البته این بنا مهم ترین جاذبه گردشگری شهر ورونا و جز با ارزش ترین و معروف ترین جاذبه های گردشگری و توریستی ایتالیا است. نام دیگر این خانه، خانه عشق است. این خانه را در سال 1905 از خاندان دلکاپو خریداری کردند و بعدها معروفیت خود را به دست آورد. در گذشته نحوه دسترسی به خانه ژولیت برای بازدیدنمایندگان و گردشگرانی که از این بالکن و این بنا تماشا می کردند از سمت حیاط بوده اما امروزه از دالان وارد این خانه می شوند. گردشگرانی که به این خانه می آیند و از آن بازدید می نمایند، مشغول عکس گرفتن و تحسین تاریخچه خانه ژولیت می شوند.

معماری خانه ژولیت (Jullet s House) و معروف ترین بالکن دنیا

ماجرای عاشقانه رومئو (Romeo) و ژولیت (Juliet)

این داستان برای اولین بار به وسیله آرتور بروک (Arthur Brooke) نوشته شده بود. این اثر در سال 1562 و به شکل شعر و با نام تاریخ باستانی رومئو و ژولیت مطرح گشت بعد از آرتور بروک شخص دیگری به نام ویلیام پیتر (William Painter) که نویسنده بود، این داستان را در سال 1591 دوباره نوشت بعد از تمامی این آثار و تمامی این افراد، ویلیام شکسپیر (William Shakespeare) با الهام گرفتن و نسخه برداری از هر دوی این آثار که در گذشته نوشته شده بود، اثری تازه را به شکل یک نمایش نامه خلق و اجرا کرد. این نویسنده انگلیسی در سال 1597 این اثر را به اتمام رساند. این اثر داستان دو جوان است که از یکدیگر خوششان می آید و عاشق می شوند. رومئو از شهر تبعید شده و میان این دو جوان فاصله افتاده و همه چیز کمی عجیب شده است. بین خانواده های این دو جوان مشکلاتی وجود دارد و این دو خانواده با یکدیگر دشمن هستند. ژولیت تصمیم می گیرد که کاری کند. نقشه ای می کشد و دارو ای را می خورد تا به مدت چند روز در خوابی عمیق فرو می رود. او در این حال که این اتفاقات در حال وقوع است نامه ای برای رومئو می نویسد و می فرستد که به او خبر دهد که مسئله ای ندارد و حالش خوب است و رومئو را از شرایط و احوال خود با خبر کند. نامه به دست رومئو نمی رسد و رومئو خبر مرگ عشق خود یعنی ژولیت را می شنود و از شدت ناراحتی زهر خورده و می میرد و این خود در دل تاریخچه خانه ژولیت قرار گرفته است.

از افسانه تا واقعیت خانه ژولیت (Juliet s House)

ویلیام شکسپیر هیچگاه به ورونا سفر ننموده بود اما داستان را در این شهر بازگو می کرد به همین علت از واقعی بودن و یا ساخته افکار شکسپیر بودن قضیه اطلاعات درستی در تاریخچه خانه ژولیت در دسترس نمی باشد. در کنار این قضیه اشکال دیگری نیز وجود دارد و آن هم این است که تا به حال ثابت نشده که خانواده ژولیت یعنی خاندان کاپولتی با خاندان رومئو یعنی خاندان مونتگو مسئله ای داشتند و این اتفاق هم باعث می گردد که این قضیه کمی ناواقعی به نظر برسد. شهرتی که این اثر شکسپیر به دست آورد باعث شد که شهردار ورونا خانه ای را که متعلق به خانواده دال کاپلو (Dal cappello) بوده را برای شباهت با نام خانوادگی ژولیت که کاپولتی بوده است، خریداری کند و این اتفاق باعث شد تا معماری خانه ژولیت متولد گردد. شکسپیر در نسخه اولی که از این نمایش نامه نوشته بود، ژولیت را در بالکن نشان نداد بلکه در کنار پنجره نشان می داد، بعدها در نمایش های قرن 18 میلادی ژولیت در بالکن نشان داده شد. در شهر ورونا در ابتدا اصلا بالکن وجود نداشته و مردمان این شهر از باز بودن خانه و پیدا بودن حریم شخصی ناراضی بودند و در اصل بالکن در ونیز وجود داشته و بعدها با گذر زمان مردمان ورونا نیز از بالکن استفاده کردند و پای این بالکن ها به نمایش نامه شکسپیر هم باز شد اما از ابتدا بالکنی در این شهر وجود نداشته است.

مشخصات و خصوصیات معماری خانه ژولیت

قسمت های بیرونی خانه ژولیت

امروزه راه ورود به خانه ژولیت تغییر نموده و برای ورود به این خانه باید از دالانی عبور کرد. بر روی دیوار این دالان سر تا سر مملو از دست نوشته ها و نامه های عاشقان است که روی دیوار چسبانده شده و شهردار شهر ورونا بعد از تذکرات زیاد برای جلوگیری از انجام این کار و به علت عدم موفقیت از سال 2012 برای افرادی که کاغذ و یا آدامس بچسبانند، مبلغ 500 یورو جریمه معین نموده است. از این نامه ها و فرم این دالان که مملو از این نوشته ها شده، فیلمی عاشقانه با نام نامه به ژولیت (letters Juliet) ساخته شده است. در صورتی که کسی بخواهد وارد این خانه شده و از حیاط آن نیز تماشا کند، مبلغ 2 یورو و 50 سنت به عنوان ورودی به حیاط باید پرداخت نماید.

حیاط پشتی در خانه ژولیت (Juliet s House)

در بدو ورود به معماری خانه ژولیت با یک در آهنین و یک مجسمه برنزی از ژولیت و یک مغازه کوچک در گوشه ای از آن روبرو می شوید. در این مغازه اجناس یادگاری و بعلاوه انواع قفل های کوچک که به قفل های عشقی معروف هستند، به فروش می رسد که شما می توانید از این قفل ها خریده و به در آهنین برای نشان دادن عشقتان بزنید زیرا همانطور که می دانید قفل بستن در تمام جهان و در فرهنگ تمام ملل به معنی عشق ابدی می باشد. این در هر از چند گاهی از قفل به وسیله مراقبین خانه و شهرداری خالی می گردد اما دوباره ظرف مدت کوتاهی پر می گردد و پیدا کردن یک جای خالی بسیار سخت می گردد. مردم از دیرباز معتقدند که دست زدن به سمت راست مجسمه ژولیت کوشش شما برای پیدا کردن عشق واقعی را به نتیجه می رساند و در عشق باعث خوش شانسی می گردد. زمانی که در این حیاط قرار می گیرید اگر به بالا نگاه کنید بالکنی کوچک را خواهید دید که مردم معتقدند ژولیت روی آن می ایستاده و با رومئو صحبت و راز و احتیاج در تاریخچه خانه ژولیت می نموده است.

داخل خانه ژولیت (Juliet s House)

این خانه بسیار زیبا بوده و دو طبقه است. داخل این خانه به سبک رنسانس بازسازی شده است. بدین شکل که بر روی دیوارهای آن نقاشی های زیبا و رنگارنگی وجود دارد و پنجره های آن به حالت قوسی شکل هستند. سقف آن نیز به صورتی زیبا تزئین شده و زمانی که در این خانه قرار می گیرید، حس خوبی خواهید داشت. در داخل این ساختمان دو کامپیوتر برای استفاده عموم واقع شده است و اگر شما مایل بودید می توانید از این خانه عشق برای عشق خودتان ایمیلی بفرستید و یا اجازه دارید به بالکن رفته و عکس یادگاری بگیرید. در این ساختمان دو طبقه، قسمت های مختلفی وجود دارد که در متن زیر به آن می پردازیم: غرفه کوچکی برای فروش سوغاتی، موزه تمبر و عکس جیووانی رانا (Giovanni Rana)، موزه سفالگری (اشیای سفالی و سرامیکی که مربوط به دوران قرون وسطی و رنسانس است در طبقه دوم این ساختمان در معرض نمایش برای عموم قرار داده شده است.)، موزه نقاشی (زمانی که به داخل این خانه می روید نقاشی های زیادی از نقاشان معروف قرون شانزده و هفده میلادی را خواهید دید. بیشتر این آثار از هنرمندانی چون امانوول آنتونیو سیکوگنا (Emmanuele Antonio Cicogna) می باشد.)، موزه رومئو (Romeo) و ژولیت (Juliet) (در این موزه لباس هایی که برای اجرای دو نقش رومئو و ژولیت استفاده شده است به معرض نمایش گذاشته شده و بعلاوه یک تخت وجود دارد که در صحنه ای از فیلم رومئو و ژولیت که در سال 1968 به وسیله کارگردانی به نام فرانکو زفیرلی (Franco Zeffirelli) ساخته شده است مورد استفاده قرار گرفته بود.) و البته نکته جالب این است که این خانه در اصل به عنوان یک مسافرخانه که در تاریخچه خانه ژولیت دیده می گردد، استفاده می شد.

پیشنها ویژه برای شما

اگر شما در شرف ازدواج هستید می توانید با هزینه کردن حدود 1000 یورو از امکانات معماری خانه ژولیت برای برگزاری مراسم عروسی خود و بعلاوه عکسبرداری بهره ببرید و مراسم ازدواج خود را خاطره انگیز نمایید.

نحوه دسترسی به خانه ژولیت تماشای و زیبا (Juliet s House)

اگر با هواپیما به ورونا بروید، از فرودگاه ویلافرانسا (Verona villafranca airport) که در بخش جنوبی شهر ورونا واقع شده است حدود 10 کیلومتر با تاکسی به این خانه خواهید رسید. طی کردن این مسیر تقریبا نیم ساعت از وقت شما را خواهد گرفت. این خانه یعنی خانه ژولیت که مقصد ما نیز هست در بخش قدیمی و مرکزی شهر ورونا واقع شده است. فاصله خانه ژولیت تا آمفی تئاتر معروف شهر چند صد متر بیشتر نیست و شما می توانید بعد از تماشا این خانه برای تماشا آمفی تئاتر بروید. اما در صورتیکه علاقمند به سفر با قطار هستید می توانید از شهر رم به شهر ورونا با قطار 200 دقیقه ای برسید. در شهر ورونا ایستگاه قطار در جنوب شهر واقع شده است. این ایستگاه که با نام نواوآ (Verona Nuova porta) نامیده می گردد حدود 25 دقیقه با اتوبوس با خانه ژولیت فاصله دارد. البته پیشنهاد ما در نحوه دسترسی به خانه ژولیت وسیله ای دیگر است و این وسیله چیزی نیست جز دوچرخه. اما شما با وسایل نقلیه دیگری نیز می توانید از تماشای های این شهر بازدید نمایید مانند: اتوبوس های مخصوص جهانگرد ها، ترامواهایی که مخصوص گردشگران است و تزیین شده اند و بیشتر در بخش قدیمی شهر قرار دارند و بعلاوه اتوبوس های خطوط شهری.

بازدید از معماری خانه ژولیت به عنوان یک بنای تاریخی

بازدید از این خانه برای تمام افراد و در تمامی روزها آزاد می باشد. برای بازدید از معماری خانه ژولیت باید به روز و ساعت دقت کرد زیرا بازدید از تاریخچه خانه ژولیت در روزهای عادی از ساعت 30: 13 تا 30: 19 برای عموم افراد آزاد است اما در روزهای تعطیل بازدید از ساعت 30: 8 شروع می گردد و تا ساعت 30: 19 ادامه دارد. برای ورود به این خانه و بازدید از آن باید بلیط تهیه نمایید. قیمت بلیط نیز برای افراد مختلف فرق دارد بدین صورت که برای سالمندان و دانش آموزان 4.5 یورو و برای افراد معمولی 6 یورو می باشد. البته برای بازدید کامل از تاریخچه خانه ژولیت باید 5 یورو دیگر پرداخت نمایید. افراد معلول تنها می توانند طبقه اول این خانه را ببینند زیرا آسانسوری در آن وجود ندارد و راه طبقه دوم به صورت پلکانی است. البته بالکن زیبای این خانه در طبقه اول است. نحوه دسترسی به خانه ژولیت via cappello 23 - 37121 verona می باشد و شماره تلفن آن برای گرفتن هر گونه اطلاعات لازم 0039 349 422 8470 است. تمام ایام سال برای بازدید از این مکان مناسب است و حدودا 2 ساعت و یا حتی کمتر وقت شما را به خود اختصاص می دهد.

منبع: همگردی

به "معماری خانه ژولیت (Jullet s House) و معروف ترین بالکن دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معماری خانه ژولیت (Jullet s House) و معروف ترین بالکن دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید