نکات مهم در انتخاب درب حیاط و ساختمان برای افزایش امنیت

به گزارش فدایی داری، از گذشته تا کنون انسان همیشه در پی روش هایی برای ایجاد امنیت بیشتر بوده است تا از عوامل خطر در امان باشد. ساختمان و خانه محیطی امن برای هر انسانی محسوب می شوند. می توان گفت درب هر سازه مهم ترین بخش آن به شمار می آید که احساس ایمن بودن را ایجاد می نماید. ازاین رو احتیاج است تا برای افزایش حس امنیت درب مناسبی را انتخاب نمایید.

نکات مهم در انتخاب درب حیاط و ساختمان برای افزایش امنیت

انواع درب ورودی ساختمان از لحاظ آلیاژ

درب ساختمان ودرب حیاط از لحاظ جنس و آلیاژ به کاررفته در ساخت شامل انواعی می شوند و هر یک از آن ها دارای ویژگی ها، مزایا و معایبی هستند. آشنایی با انواع درب سبب می گردد تا بتوانید متناسب با احتیاج خود محصول مناسبی انتخاب نمایید.

1. درب های فلزی

درب ها یا دروازه های فلزی یکی از مستحکم ترین و بادوام ترین درب های ورودی به شمار می آیند . تخریب و ورود به این درب ها کار آسانی نیست و به همین خاطر بیشتر افراد برای ساختمان های مسکونی که پررفت وآمد هستند، از این محصولات استفاده می نمایند. درواقع بیشتر برای ساختمان هایی که جهت افزایش ایمنی به درب بزرگ احتیاج دارند، از این درب ها استفاده می گردد .

درصورتی که از این درب ها به خوبی نگهداری گردد، طول عمر و کیفیت بالایی دارند. این درب ها را می توان با شیشه و چوب ترکیب نمود تا ظاهر زیباتری پیدا نمایند.

2. درب های آلومینیومی

یکی از پرطرفدارترین درب های ورودی حیاط و ساختمان، درب آلومینیومی است. لازم به ذکر است که اگر این درب ها با متریال دیگر ترکیب شوند، بسیار پرکاربردتر خواهند بود. دو ویژگی که سبب خاص بودن درب های آلومینیومی شده استحکام بالا و درخشش مجذوب کننده آن ها است.

این درب ها از وزن سبکی برخوردار هستند و در برابر آب و زنگ زدگی مقاومت بالایی دارند. ازاین رو نگهداری از درب های آلومینیومی بسیار ساده است. توجه داشته باشید که درب های آلومینیومی در شرایط آب وهوایی نامساعد همانند تگرگ و طوفان فرم اولیه خود را از دست می دهند.

3. درب های آهنی

درب های آهنی برای هواداران سبک های کلاسیک انتخاب بسیار مناسبی است. منظور از درب های ورودی آهنی همان فرفورژه است. این درب ها نمایی از دروازه های قدیمی را ایجاد می نمایند. آهن فرفورژه در مقایسه با دیگر فلزها از وزن و تراکم بیشتری برخوردار است. به همین خاطر مقاومت این محصولات در برابر شرایط آب وهوایی، حوادث و دیگر عوامل بیشتر است.

شکل پذیری و قیمت مناسب دو مورد از مزیت های ویژه این درب ها است. این درب ها را نمی توان به راحتی خم نمود و یا تخریب کرد؛ بنابراین یکی از امن ترین درب های ورودی محسوب می گردد.

4. درب های استیل

استیل آلیاژ بسیار مقاومی است که بر اثر آب وهوای مرطوب دچار خوردگی و زنگ زدگی نمی گردد. ازاین رو ماندگاری و عمر درب استیل بسیار بالا است. چنانچه برای درب ورودی ساختمان از استیل استفاده نمودید، می توانید برای دیگر درب های داخلی نیز از همین آلیاژ بهره ببرید.

5. درب های سی ان سی

درب سی ان سی یکی از مدرن ترین درب های موجود در بازار به شمار می آیند. در حقیقت با پیشرفت تکنولوژی و ساخت دستگاه های برش ورق، این گونه درب ها فراوری شدند. امروزه در بیشتر ساختمان های لوکس و مدرن از این درب ها استفاده می نمایند.

علاوه بر آلیاژهای ذکرشده، درب های ورودی با مواد دیگری همانند چوب، کامپوزیت بامبو و پی وی سی نیز ساخته می شوند.

نکاتی برای انتخاب درب ورودی حیاط جهت افزایش ایمنی

توجه به بعضی نکات در انتخاب و خرید درب های ورودی سبب می گردد تا ایمن تر زندگی کنید و خیالتان آسوده تر باشد؛ بنابراین در هنگام انتخاب درب ورودی حیاط، ساختمان و مکان های مختلف همانند درب طلا فروشی به موارد زیر توجه نمایید.

1. به جنس درب ورودی توجه نمایید

همان طور که اشاره شد درب های ورودی با استفاده از متریال مختلف فراوری می شوند. بعضی از آن ها دارای استحکام و دوام بیشتری هستند و بعضی دوام کمتری دارند. قطعاً درب هایی که از جنس مستحکم تری برخوردار هستند، ایمن تر بوده و آسودگی خیال می آورند.

2. نوع ساختار و مدل درب ورودی را آنالیز کنید

درب ها در مدل های مختلف و با ساختارهای گوناگونی طراحی و فراوری می شوند. به همین خاطر احتیاج است تا در زمان خرید صرفاً به ویژگی های ظاهری و زیبایی درب توجه نکنید. بعضی درب ها کوتاه و بعضی ارتفاع بیشتری دارند. ساختار و مدل درب انتخابی شما باید به گونه ای باشد که مطابق با ساختمان بوده و ایمنی را برایتان به ارمغان آورد.

3. به ابعاد و میزان درب ورودی حیاط و ساختمان توجه نمایید

بدیهی است که درب ها در ابعاد و میزان های مختلفی طراحی و فراوری می شوند. با توجه به نوع کارایی که درب دارد، ابعاد آن اهمیت پیدا می نماید. درب های ورودی از لحاظ کاربری به سه دسته تک لنگه، یک ونیم لنگه و دولنگه تقسیم می شوند. هر یک از این درب ها کاربرد خاص خود را دارند. در ب های تک لنگه مخصوص عبور افراد و ساکنان ساختمان، یک ونیم لنگه برای ورودی تالارها و دولنگه برای ورود و خروج در پارکینگ ها کاربرد دارند.

4. کیفیت درب موردنظر را مورد آنالیز قرار دهید

درب های ورودی حیاط و ساختمان نیز همانند سایر محصولات در کیفیت های مختلفی فراوری می شوند. متریال مورداستفاده در ساخت درب ها همانند استیل، آهن و فلز در درجه های مختلفی از کیفیت و استحکام دسته بندی می شوند. با توجه به این موضوع فراورینمایندگان از انواع آلیاژ، با کیفیت های گوناگون استفاده می نمایند. به همین خاطر لازم است تا بدانید درب موردنظر شما با چه متریالی ساخته شده است.

5. به قفل و لولای درب دقت کنید

باید بیان نمود که قفل و لولای درب یکی از بخش های بسیار مهم ساختمان در تأمین ایمنی هستند. به همین خاطر این اتصالات باید از کیفیت و دوام بسیار خوبی برخوردار بوده و استانداردهای ایمنی را کسب نموده باشند.

6. به شرایط آب وهوایی محیط زندگی خود توجه نمایید

شرایط آب وهوایی محل سکونت شما یکی از مواردی است که باید در زمان انتخاب درب ورودی در نظر گرفته گردد. درب ها در جنس های مختلف و با ویژگی های گوناگونی فراوری می شوند. بعضی آن ها همانند آهن در برابر باد و باران مقاوم نیست یا درب های آلومینیومی در آب وهوای نامساعد حالت و فرم خود را از دست می دهند. بروز هرگونه مسئله ای در درب های ورودی می تواند بر کاهش ایمنی آن ها اثر گذارد. با توجه به این توضیحات احتیاج است تا شرایط جوی محل زندگی خود را در نظر بگیرید تا درب ورودی مناسبی انتخاب کنید.

در کنار تمام این موارد که در ایمنی درب مؤثر هستند، موارد دیگری نیز وجود دارند که توصیه می گردد در هنگام انتخاب در ورودی حیاط و ساختمان به آن ها توجه نمایید. به طور مثال باید به ویژگی های ظاهری و زیبایی درب توجه کنید؛ زیرا بر افزایش یا کاهش زیبایی سازه مؤثر است. به طورکلی درب وردی مناسب باید از لحاظ طرح، رنگ و مدل با دیگر اجزا ساختمان همخوانی داشته باشد.

چقدر می پسندید؟

منبع: اتاق

به "نکات مهم در انتخاب درب حیاط و ساختمان برای افزایش امنیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکات مهم در انتخاب درب حیاط و ساختمان برای افزایش امنیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید