پوشش عملیات امداد و نجات هوایی ایام نوروز برای نخستین بار در سراسر کشور

به گزارش فدایی داری، رئیس امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: برای نخستین بار در کشور، امداد و نجات هوایی در مدت اجرای طرح امداد و نجات نوروزی در 31 استان پوشش داده می شود.

پوشش عملیات امداد و نجات هوایی ایام نوروز برای نخستین بار در سراسر کشور

به گزارش فدایی داری، مرتضی سلیمی امروز در جریان سفر به استان مرکزی با اعلام این خبر اضافه کرد: این مهم به منظور خدمات رسانی سریع و کاهش آمار کشته شدگان در حوادث رانندگی ایام نوروز در نظر گرفته شده و تدابیر لازم در این راستا اندیشیده شده است.

وی اعلام نمود: طرح امداد و نجات نوروزی از 25 اسفند امسال تا 14 فروردین ماه سال 96 اجرا می شود و منابع و تجهیزات در نظر گرفته شده برای این طرح به نسبت نوروز 95، سه درصد افزایش دارد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ادامه داد: برای ارایه خدمات مطلوب به مردم در ایام نوروز، یکهزار و 308 مرجع امداد و نجات در کشور تدارک دیده شده که از این تعداد 533 پایگاه ثابت، 300 پایگاه موقت و سیار، 444 شعب و مراکز و 31 پست به صورت هوایی است.

سلیمی مطرح کرد: در این ایام، یکهزار و 26 آمبولانس، 364 خودروی نجات، 50 خودروی ویژه عملیاتی، 11 خودروی ارتباطات، یکهزار و 282 خودروی امدادی، 475 موتورسیکلت امدادی، 475 موتورآمبولانس و 23 بالگرد امدادی در نظر گرفته شده است.

پوشش بیش از 35 هزار عملیات امدادی در 10 ماه گذشته

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ادامه داد: در راستای اجرای طرح امداد و نجات نوروزی دستورالعمل های لازم تهیه و تدوین و از طریق ستاد مرکزی ابلاغ شده و جدول زمان بندی اجرای طرح مشخص و هماهنگی های لازم با دستگاه های همکار از جمله پلیس، اورژانس، کمیسیون ایمنی راه ها و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اجرا شده است.

سلیمی اظهار کرد: جمعیت هلال احمر کشور در 10 ماه گذشته 35 هزار و 256 ماموریت امداد و نجات در کشور انجام داده و به 532 هزار و 137 نفر امدادرسانی کرده است.

وی مطرح کرد: انتقال 19 هزار و 558 مصدوم مجروح به مراکز درمانی، خدمات سرپایی به 110 هزار و 878 نفر، اسکان اضطراری و موقت 275 هزار و 882 نفر و رهاسازی سه هزار و 468 نفر، از دیگر اقدامات امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور در در 10 ماه گذشته بوده است. سلیمی همچنین اعلام نمود: 60 هزار امدادگر درجه بندی شده و 50 هزار نفر در حال سازماندهی شده در جمعیت هلال احمر کشور وجود دارد.

خانه هلال شهرستان اراک به بهره برداری رسید

نخستین خانه هلال شهرستان اراک روز چهارشنبه در نهمین روز از دهه مبارک فجر با حضور رئیس امداد و نجات جمعیت هلال احمر به بهره برداری رسید. این خانه با حمایت و اعتبارات مردمی در دهستان سده ضامنجان اراک و با هدف ارایه خدمات آموزشی و غنی سازی اوقات فراغت مردم ایجاد شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در این آیین گفت: هلال احمر همه تلاش های خود را برای ارایه خدمات مطلوب به مردم به کارگرفته و از هیچ تلاشی دریغ نمی کند. جمعیت هلال احمر کشور در 10 ماه گذشته، 35 هزار و 256 ماموریت امداد و نجات انجام داده است.

بنابر اعلام روابط عمومی جمعیت هلال احمر، وی اعلام نمود: آموزش های امداد و نجات از برنامه های اولویت دار جمعیت هلال احمر است که با جدیت تمام برای قشرهای مختلف دنبال می شود.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر پس از افتتاح این طرح در گلزار شهدای بخش ضامنجان شهرستان اراک نیز حضور پیدا کرد و به شهدای مدفون در این محل ادای احترام کرد.

لازم به ذکر است در این مراسم مدیر کل بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات جمعیت هلال احمر، عضو شورایعالی جمعیت هلال احمر و مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان نیز حضور داشتند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پوشش عملیات امداد و نجات هوایی ایام نوروز برای نخستین بار در سراسر کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوشش عملیات امداد و نجات هوایی ایام نوروز برای نخستین بار در سراسر کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید