کاشت مو به روش sut چیست؟ (معایب و مزایا)

به گزارش فدایی داری، کاشت مو به روش sut، روشی نوین است که توسط دستگاه های تمام اتوماتیک زیر نظر متخصص پوست و مو با سرعت بالا انجام می گیرد و بدون درد و خونریزی و جراحی است.

کاشت مو به روش sut چیست؟ (معایب و مزایا) کاشت مو به روش SUTیکی ازجدیدترین روش ­های پیوند مو در جهان است ودر این تکنیک کاشت مو، دیگر مانند روش ­های رایج و سنتی نیازی به جراحی و به­ جاماندن اسکار و یا درد و غیره... وجود ندارد.

علت فزونی کاشت مو به روش SUT نسبت بهسایر روش­ های رایج، برداشت سریع و دقیق گرافت­ ها است که باید زیر نظر متخصصین کاشتمو انجام گیرد و پس از آن،گرافت­ های برداشته شده به خوبی نگهداری شوند وسلامت آن ­ها تا مرحله کاشت حفظ شود.

در کاشت مو به این روش هر چه تراکم میزان موهایپشت سر شخص بیشتر باشد، تعداد واحدهای فولیکول مو نیز بیشتر می شود. ممکن است مویی که از پشت سر برداشته می شود تک دانه ویا چند دانه ای باشد، بنابراین تعداد کاشت مو در یک جلسه هم انجام می ­گیرد.

گرافت چیست؟

به دسته­ های یک شاخه یا چهار شاخه­ مو که از پوست سر خارج شده­ اند،گرافت گفته می­ شود. یعنی هر گرافت عبارت است از یک یا چند پیاز مو که ساقه­ آن هااز یک نقطه از پوست خارج شده ­اند.

مزایای کاشت مو به روش SUT

 1. جدیدترین و پیشرفته ترین تکنیککاشت مو در جهان SUT می­ باشد.
 2. در این روش تمامی مراحل برداشت گرافت هااز ناحیه دهنده و کاشت به ناحیه گیرنده با دستگاه­ های تمام اتوماتیک زیر نظرمتخصصین پوست و مو انجام می­ شود.
 3. بدون جراحی، خونریزی و درد و خستگی است.
 4. عوارض جانبی در این روش کاشت مو به حداقل می رسد، جای پانچ، زخم وخونریزی نیز بسیار کم مشاهده می شود.
 5. در این روش خط رویش طبیعی است وموها به­ دلیل غیر منظم بودن، فرمی طبیعی می­ گیرند.
 6. انجام این روش کاشت مو، دریک جلسه است و موهای کاشته شده بعد از کاشت، به صورت موی طبیعی و یک سانتی مشاهدهمی­ شوند.
 7. سرعت انتقال فولیکول های مو از محل اهدا کننده به محلدریافت کننده نیز نسبت به سایر روش های کاشت مو بیشتر بوده و پزشک می تواند در هرجلسه حداقل 10000 فولیکول (تا 14 هزار) را جا به جا نماید.
 8. مکان برداشت و کاشت مو در همه نقاط بدن با این روش میسرمی باشد.
 9. در روش کاشتSUTپیاز مو به صورت دستی برداشت و کاشت نمی­ شود بلکه از طریق پانچلیزری از محل اهدا کننده که معمولاً پشت سر می­ باشد جدا می­ شود.
 10. در کاشت مو به این روش،تفاوت بین موهای زنده و موهای پیوند شده بسیارسخت است.
 11. در تکنیک کاشت موبه روشSUTهیچ مویی هدر نخواهدرفت و از بین رفتن فولیکول­ های برداشت شده به صفر خواهد رسید .
 12. در این روش، با فریز کردن فولیکول­ های مو ، همه­ی گرافت­ هایبرداشت شده سالم خواهد ماند و هیچ مویی از بین نمی­ رود. در واقع به دلیل فریز شدن فولیکول های مو تا زمان کاشت، از تخریب آن ها جلوگیریمی شود . طبق بعضی از آمار میزان هدررفتن فولیکول­ های مو به کمتر از 1% در این روش می رسد .
 13. درروشSUT متقاضی بیهوش نمی شود بلکهصرفاً از بی حسی موضعی استفاده می شود. جراحی و برداشت لایه های پوستی نیز در اینروش صورت نمی گیرد.
 14. عمل پیوند در این روش باید توسط متخصصین پوست ومو انجام گیرد.
 15. از مزیت های مهم این روش، استفاده از دستگاه­ هایتمام اتوماتیک که منجر به ایجاد کیفیت بالا در خط رویش و تراکم بالای 14000تار مودر یک جلسه است.
 16. در دستگاه­ های روش SUT محفظه­ ای داخل دستگاه است که تمام گرافت­ ها که توسطدستگاه برداشته شده در آن محفظه بدون دست زدن به آن نگهداری می­ شود.
 17. در روش SUTهمه­ وسایل و ابزار استاندارد می­ باشد و بهصورت یکبار مصرف است و این روش به صورت فوق استریل انجام می­ شود.
 18. در کاشت مو به روشSUT تراکم مو بسیار بالاست.
 19. در کاشت مو به این روش، دوراننقاهت برای بیمار وجود ندارد و فرد بعد از کاشت مو می ­تواند به زندگی عادی خود ادامهدهد (دوران نقاهت به دورانی گفته می­ شود که سلامتی و نیروی فرد پس از بیماری بهتدریج، باز می­ شود).
 20. در روش SUT پیوند مو تا 14هزار تار موی واقعی است که 3 برابر بیشتر از روش ­های معمولاست.

معایب کاشت مو به روش SUT

در واقع SUTجدیدترین روش کاشت مو محسوب می­ شود که کمترین عوارض و مسئله ای را برای متقاضیان کاشتمو ایجاد نمی­ نماید و تا به حال نیز گزارشی مبنی بر معایب این روش وجود نداشتهاست.

گروه پزشکی فدایی داریمنبع: setare.com

به "کاشت مو به روش sut چیست؟ (معایب و مزایا)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاشت مو به روش sut چیست؟ (معایب و مزایا)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید