3 نکته درباره ظروف یک بار مصرف

به گزارش فدایی داری، 1-ظروف رنگی نخرید: این روزها ظروف یک بار مصرف در رنگ های مختلف در بازار وجود دارد اما ظروف یک بار مصرف مانند ظروف دیگر توانایی نگهداری رنگ را ندارد. به همین دلیل هنگام ریختن غذای داغ در ظرف، لایه ای از رنگ در غذا حل شده و وارد بدن می گردد. بنابراین بهتر است از انواع رنگی این ظروف به ویژه برای غذاهای داغ استفاده نگردد.

3 نکته درباره ظروف یک بار مصرف

3 نکته درباره ظروف یک بار مصرف

1-ظروف رنگی نخرید: این روزها ظروف یک بار مصرف در رنگ های مختلف در بازار وجود دارد اما ظروف یک بار مصرف مانند ظروف دیگر توانایی نگهداری رنگ را ندارد. به همین دلیل هنگام ریختن غذای داغ در ظرف، لایه ای از رنگ در غذا حل شده و وارد بدن می گردد. بنابراین بهتر است از انواع رنگی این ظروف به ویژه برای غذاهای داغ استفاده نگردد.

2-فوم از پلاستیک بهتر است: اگر به هر دلیلی اصرار دارید که در مهمانی یا برای دادن غذای نذری از این ظروف بهره ببرید، بهتر است این ظروف از جنس فوم باشد و آنها را از محل های معتبر تهیه کنید. پلاستیک ها، پلیمرهایی هستند که از سنتز مواد اولیه و نام مونومر تهیه می شوند. مونومرها موادسمی و برای سلامت انسان مضر هستند.

3-ظرف یک بار مصرف و تهدید عصبی: اولین اثر مضر ظروف یک بار مصرف و محصولات ساخته شده از پلی استایرن تاثیر مواد سمی آنها بر اعصاب است که سیستم مرکزی و ثانویه اعصاب انسان را مورد حمله قرار می دهد. تجمع مواد پلی استایرن محلول در چربی در بافت های غنی از چربی مغزو نخاع می تواند موجب اختلالات مزمن یا حاد در سیستم عصبی گردد. تماس طولانی مدت با مقادیر کم این مواد، موجب ایجاد اختلالات عصبی مانند خستگی، حالات عصبی، بی خوابی و حتی اختلالات خونی مانند کاهش پلاکت های خونی و هموگلوبین و اختلالاتی از قبیل ناهنجاری های کروموزومی و لنفاوی می گردد.

منبع:روزنامه سلامت، شماره 233

منبع: راسخون

به "3 نکته درباره ظروف یک بار مصرف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 نکته درباره ظروف یک بار مصرف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید