ابعاد توالت فرنگی وال هنگ (مقدار های لازم در نصب توالت فرنگی دیواری)

به گزارش فدایی داری، توالت های دیواری که به توالت وال هنگ معروف هستند، توالت هایی هستند که به دیوار متصل شده اند. قسمت اعظم لوله کشی توالت فرنگی وال هنگ در دیوار پشت توالت پنهان شده و توالت با ارتفاع مناسب از کف نصب می گردد. توالت های دیواری در ابعاد مختلفی طراحی می شوند و می توانند متناسب با فضای سرویس بهداشتی شما بزرگ یا کوچک باشند که باید قبل خرید، ابعاد توالت فرنگی وال هنگ را در نظر بگیرید. در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

ابعاد توالت فرنگی وال هنگ (مقدار های لازم در نصب توالت فرنگی دیواری)

تخمین ابعاد توالت فرنگی وال هنگ

خرید وال هنگ با توجه به فضای بسیار کمی که اشغال می نماید و نوع طراحی، بسیار محبوب است؛ برای خرید بهتر است فروشگاه معتبر و مطمئنی مانند عمرانیاز را انتخاب کنید، چرا که در این فروشگاه می توانید توالت وال هنگ را با تنوع برند، تنوع مدل، قیمت مناسب و ضمانت اصالت و سلامت کالا خریداری کنید. قبل از خرید حتما با ابعاد توالت فرنگی وال هنگ آشنا باشید تا بر اساس فضایی که در اختیار دارید انتخاب درستی کنید.

هیچ پاسخ قطعی برای معین دقیق ابعاد توالت فرنگی دیواری وجود ندارد، زیرا آن ها از نظر شکل، مقدار، نوع و مدل طراحی با هم متفاوت هستند. با این وجود، امکان معین ابعاد فرنگی وال هنگ به شکل استاندارد وجود دارد.

عمق وال هنگ استاندارد ممکن است بین 69 تا 76 سانتی متر باشد، در حالی که عرض آن اغلب در حدود 51 سانتی متر است و ارتفاع پشت آن می تواند بین 53-79 سانتی متر باشد.

برای انطباق با استانداردهای ADA، ارتفاع وال هنگ از کف تمام شده (یا ارتفاع توالت فرنگی وال هنگ از سطح زمین)، باید بین 43.1 و 48.3 سانتی متر باشد. در گذشته، بیشتر توالت های معمولی با ارتفاع 38.1 سانتی متر ساخته می شدند که این ارتفاع استانداردهای دسترسی را پشتیبانی نمی نماید.

ارتفاع توالت فرنگی وال هنگ

ارتفاع توالت فرنگی وال هنگ ممکن است بر اساس نظر شخصی، مدل یا مقدار متفاوت باشد، اما به طور کل این توالت باید حداقل 38 تا 48 سانتی متر از سطح زمین بالاتر باشد.

توصیه می گردد ارتفاع وال هنگ از کف تمام شده برابر با 38 سانتی متر باشد، چرا که این ارتفاع به طور گسترده به عنوان ارتفاع معمولی در نظر گرفته می گردد. با این وجود، کاربرانی که نیازهای خاصی دارند، مانند افراد مسن یا افراد معلول، ممکن است بخواهند ارتفاع توالت های منزل خود را کمی افزایش دهند تا نشستن روی آن ها ساده تر گردد.

وقتی نوبت به نصب توالت فرنگی می رسد، متوجه می شویم که توالت فرنگی وال هنگ نسبت به دیگر مدل ها با امکان سفارش سازی بیشتری طراحی می گردد. ممکن است افراد ارتفاع توالت فرنگی وال هنگ را متناسب با اعضای خانواده سفارش دهند. اگر چه که ارتفاع معمولی توالت دیواری 400 میلی متر است که فاصله کف تا بالای لبه کاسه توالت را در بر می گیرد. البته در بعضی موارد بسته به نوع شرایط، ارتفاع 300 میلی متر نیز برای طراحی توالت وال هنگ در نظر گرفته می گردد.

محدودیت وزن توالت دیواری

بخش قابل توجهی از استانداردهای ساخت مربوط به مقدار توالت فرنگی دیواری است، البته این توالت ها باید دارای محدودیت وزنی باشند، اما در عین حال باید بتوانند وزن افراد دارای اضافه وزن را نیز تحمل نمایند. دیواری که به عنوان تکیه گاه توالت فرنگی وال هنگ برای نگه داشتن کاسه و مخزن توالت ساخته می گردد، باید به مقدار کافی قوی باشد.

اگر دیوار تخریب گردد یا آسیب ببیند، ظرفیت تحمل بار آن کاهش می یابد. عملیاتی مانند تخریب دیوار تا نصب یک سازه فلزی محکم که وزنی حدود 226 کیلوگرم را تحمل می نماید، فشار قابل توجهی بر روی دیوار وارد می نماید. علاوه بر این، استحکام کلی سازه به طور قابل توجهی تحت تأثیر کیفیت قاب نگهدارنده و بعلاوه براکت ها و پیچ و مهره ها قرار گرفته است.

نصب صحیح و جامع یکی دیگر از مواردی است که به مقدار ابعاد توالت فرنگی وال هنگ اهمیت دارد. اگر توالت فرنگی شما به خوبی به دیوار پیچ نشده باشد، این احتمال وجود دارد که پیچ ها در نتیجه سایش و پارگی معمولی شل شوند که این موضوع باعث می گردد ظرفیت وزن توالت به مرور زمان کاهش یابد.

از طرفی اگر فریم قاب توالت به تنهایی حدود 36 کیلوگرم وزن دارد، باید بتواند حداقل 226 کیلوگرم وزن را تحمل کند. طیف گسترده ای از اشکال قاب برای انتخاب در بازار موجود هستند. سطح مهارت و دقت در طراحی توالت فرنگی معین می نماید که آن ها چقدر وزن می توانند تحمل نمایند. به همین علت، باید مطمئن شوید که نوع با کیفیت اتصالات و قاب را انتخاب می کنید. این موضوع بخشی از اصول نصب استاندارد توالت فرنگی وال هنگ است و ایمن بودن آن را تضمین می نماید.

عمق توالت دیواری

یکی دیگر از مواردی که در خصوص ابعاد توالت فرنگی وال هنگ باید در نظر گرفت، عمق آن است که درست مانند سایر عوامل می تواند دارای تنظیمات مختلفی باشد. معیارهای مختلفی برای توالت های استاندارد در نظر گرفته می گردد، از جمله ارتفاع، عرض و عمق یا طول.

  • عمق: 48 سانتی متر
  • عرض: 38 سانتی متر
  • ارتفاع: حدودا بیش از 45 سانتی متر
  • فاصله از جلو تا عقب مخزن توالت: معمولاً 25 سانتی متر

از آنجایی که مخزن به پشت توالت متصل است، در نتیجه کل فاصله ای که توالت فرنگی را از دیوار جدا می نماید، افزایش می یابد. هرگز محاسبه فاصله وال هنگ از دیوار بغل را بر اساس مقدار گیری های خود توالت انجام ندهید، چرا که این نوع مقدار گیری، مخزن توالت را در نظر نمی گیرد. در بیشتر موارد، فاصله کلی بین توالت و دیوار به عنوان فاصله از دیوار تا خط مرکزی تخلیه توالت مقدار گیری می گردد. این یک روش استاندارد مقدار گیری است و کاربر را قادر می سازد تا یک توالت را متناسب با زهکشی منزل خود انتخاب کند. خط مرکزی فاضلاب و خط مرکزی توالت کاملاً به یکدیگر نزدیک هستند.

اگر قصد نصب توالت تازه را دارید، خط وسط زهکشی را به مقدار 30 تا 35 سانتی متر از دیوار خارج کنید. این کار، فضا را برای یک توالت با عمق 50 تا 60 سانتی متر فراهم می نماید. اگر فاصله از خط وسط زهکشی کمتر از 30 سانتی متر باشد، توالتی خریداری کنید که کوچکتر از مقدار معمولی باشد یا عمق آن کمتر از 45 سانتی متر باشد.

توجه داشته باشید که حداقل فاصله وال هنگ از دیوار 18 سانتی متر است. البته به طور کلی فاصله وال هنگ از دیوار بغل بین 18 تا 23 سانتی متر تخمین زده می گردد.

حداقل ضخامت دیوار برای ابعاد توالت فرنگی وال هنگ

از آنجایی که قاب و مخزن توالت فرنگی وال هنگ در داخل دیوار پنهان است، قطعا باید دیوار ضخامت مناسبی برای دربرگیری ابعاد توالت فرنگی وال هنگ داشته باشد، بنابراین منطقی است که نتوان توالت دیواری را در دیواری که خیلی نازک است قرار داد.

نصب توالت فرنگی وال هنگ تا زمانی امکان پذیر است که دیوارهای شما به مقدار کافی ضخیم باشند که مخزن توالت دیواری و لوله های فاضلاب را نگه دارند و پنهان نمایند. در بیشتر موارد، یک توالت دیواری باید حداقل 25 سانتی متر ضخامت داشته باشد تا حداقل نیازها را برآورده کند.

جمع بندی

ابعاد توالت فرنگی وال هنگ پیش از نصب و جای گذاری آن اهمیت دارد. این ابعاد شامل ارتفاع توالت فرنگی وال هنگ، فاصله وال هنگ از دیوار بغل، حداقل فاصله وال هنگ از دیوار و… می گردد. برای نصب توالت فرنگی، فاصله بین دیوار و توالت را با در نظر گرفتن مخزن توالت معین کنید. ضمن اینکه پیش از خرید این نوع توالت، شرایط ضخامت دیوار را برای جای گذاری مخزن و لوله فاضلاب در نظر بگیرید.

چقدر می پسندید؟

منبع: اتاق

به "ابعاد توالت فرنگی وال هنگ (مقدار های لازم در نصب توالت فرنگی دیواری)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابعاد توالت فرنگی وال هنگ (مقدار های لازم در نصب توالت فرنگی دیواری)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید