اخذ گواهینامه رانندگی در انتاریو

به گزارش فدایی داری، رانندگی در انتاریو

انتاریو یکی از استان های بسیار معروف کاناداست که اتفاقا متقضیان زیادی برای مهاجرت دارد. طبیعی است که زندگی در یک مکان جدید نیازمند اطلاع از جنبه های مختلف آنجاست که یکی از مهم ترین این جنبه ها، رانندگی و مسائل مربوط به آن است. برای رانندگی در استان انتاریوی کانادا باید گواهینامه رانندگی داشته باشید و مراحلی در این راستا وجود دارند که برای اخذ این گواهینامه باید آن ها را طی کنید. ما به شما کمک می کنیم که مراحل این فرایند را سریع تر، ارزان تر و آسان تر پشت سر بگذارید.

اخذ گواهینامه رانندگی در انتاریو

آموختن رانندگی در انتاریو

اگر قصد دارید رانندگی در انتاریو را بیاموزید، انجام دو کار به شما کمک خواهد کرد. اول، خرید دفترچه رسمی رانندگی MTO. این دفترچه همه قوانین و قواعد ابتدایی در مورد رانندگی در انتاریو را به شما می آموزد و راهنمایی هایی را برای روش های امن رانندگی ارائه می دهد. همچنین فرایند دریافت گواهینامه رانندگی تان را نیز تشریح می کند. اگر قصد دارید که در آزمون کتبی G1 شرکت کنید، بخش قوانین رانندگی و علائم جاده ای هر آنچه را که لازم است، به شما خواهد آموخت. دوم، آموزش های رانندگی را می توانید از طریق شرکتی که از سوی دولت انتاریو دارای مجوز رسمی است، فرا بگیرید. شما می توانید در هرجایی از انتاریو، از شهرهای بزرگی مثل تورنتو گرفته تا شهرهای کوچکی نظیر گودریچ به آموزشگاه های رانندگی دسترسی داشته باشید. آموزش های معتبر شامل دو بخش هستند: نخست بخش کلاس درس که همه قوانین و دانش موردنیاز در رانندگی را پوشش می دهد و دوم بخش رانندگی عملی که در آن یک راهنما یا مربی به شما کمک می کند که فنون و روش های رانندگی ایمن را یاد بگیرید.

نحوه اخذ گواهینامه رانندگی در انتاریو

برای اخذ گواهینامه در انتاریو، باید در سیستم یکپارچه صدور گواهینامه آن با نام Graduated Licensing program سه آزمون را با پیروزیت پشت سر بگذارید. گذراندن هر یک از آن ها، بخشی از محدودیت امکان رانندگی در انتاریو را برایتان از بین می برد.نخست، با آزمونی کتبی درباره قوانین رانندگی استاندارد در انتاریو روبرو می شوید که باید آن را پاس کنید تا گواهینامه G1 را اخذ نمایید. G1 درواقع نوعی مجوز برای فرد متقاضی است؛ زیرا زمانی که آن را اخذ می کنید مجاز به یادگیری روش ها و کار با یک وسیله نقلیه هستید (همراه با برخی محدودیت ها). از تاریخی که 16 ساله می شوید مجاز به شرکت در این آزمون کتبی هستید.پس از 8 الی 12 ماه از اخذ گواهی G1 می توانید با هدف اخذ گواهینامه رانندگی G2 در آزمون عملی شرکت کنید. شرط اینکه به جای 12 ماه، 8 ماه پس از اخذ G1 در آزمون عملی شرکت کنید این است که برنامه آموزش های رانندگیِ قانونی در انتاریو را با پیروزیت بگذرانید. در غیر این صورت، مجبورید تا 12 ماه کامل صبر کنید.پس از 12 ماه و پس از اخذ پیروزیت آمیز گواهینامه G2 می توانید در آزمون عملی دیگری شرکت کنید تا گواهینامه کامل رانندگی را بگیرید. این آزمون، آخرین مرحله کار است و بعد از آنکه آن را با پیروزیت بگذرانید دیگر محدودیتی برای رانندگی در استان انتاریو نخواهید داشت.

راهنمایی مفید: تکمیل برنامه آموزش رانندگی، هزینه بیمه اتومبیلتان را کاهش خواهد داد. بدین واسطه می توانید به شرکت بیمه نشان دهید که آموزش های حرفه ای لازم را دیده اید و می توانید با ایمنی رانندگی کنید.

هزینه گواهینامه رانندگی

در هر یک از مراحل سه گانه Graduated Licensing program لازم است که مبلغی را پرداخت کنید. البته گزینه ای هم وجود دارد که به شما اجازه می دهد که همه هزینه ها را به طور یکجا و در قالب یک مبلغِ واحد پرداخت کنید. در اینجا به جزئیاتی از هزینه های مختلفی که در خلال فرایند اخذ گواهینامه رانندگی متحمل می شوید، اشاره می کنیم:

سطحشرحهزینه

G1

پکیج گواهینامه G1- شامل یک آزمون کتبی، یک آزمون رانندگی G2 و گواهینامه 5 ساله158.25 $
یک آزمون کتبی (پس از بار اول)15.75 $
دفترچه رسمی رانندگی MTO- که برای آزمون کتبی G1 از آن استفاده می شود.16 $
G2یک آزمون رانندگی G252.50 $
G3یک آزمون رانندگی G89.25 $
همههزینه گواهینامه 5 ساله یا تمدید آن90 $

جالب است بدانید که رانندگان انتاریو می توانند گواهینامه پیشرفته رانندگی را هم اخذ کنند که امکان استفاده از آن را به جای پاسپورت را برای نشان دادن هویت و شهروندی قانونی خود در گذرگاه های زمینی مرز بین آمریکا و کانادا برای آنها فراهم می کند. برای اخذ این گواهینامه باید فرایند جداگانه ای را در انتاریو طی کنید.

محدودیت های گواهینامه رانندگی

در انتاریو قوانینی در ارتباط با رانندگی وجود دارند که بسته به سن و سطح گواهینامه فعلی تان باید از آن ها پیروی کنید. این محدودیت ها مواردی را مثل میزان الکل مجاز در خون، شرایط سنجی و استفاده از کمربند ایمنی، زمان مجاز برای رانندگی و نوع جاده هایی که در آن ها اجازه رانندگی دارید را شامل می شوند.

در جدول زیر به جزئیات بیشتری دراین باره اشاره کرده ایم:

سطح گواهینامهسنمحدودیت

G1

همه سنینعدم اجازه کار با وسیله نقلیه در شرایط وجود هر میزانی از الکل در خون
همه سنینهر مسافر باید کمربند ایمنی بسته باشد
همه سنینرانندگی در تند راه ها و بزرگراه های سری 400 مجاز نیست؛ مگر به شرط حضور یک مربی رانندگی مجاز
همه سنینرانندگی با حضور فردی که اقلاً 4 سال تجربه رانندگی دارد و میزان الکل خون وی زیر 0.5 باشد (برای همراه 21 ساله یا کوچک تر، میزان الکل موجود در خون باید صفر باشد)

G2

19 و زیر 19 سالبرای شش ماه اول: بین نیمه شب تا ساعت 5 صبح- اگر یک راننده کاملاً حرفه ای و مجاز همراهتان نیست تنها مجازید که یک مسافر 19 ساله یا کوچک تر داشته باشید.

پس از شش ماه این تعداد به سه نفر می رسد. این محدودیت ها در ارتباط با اعضای نزدیک خانوادگی اعمال نمی شوند.

همه سنینعدم اجازه کار با وسیله نقلیه در شرایط وجود هر میزانی از الکل در خون
همه سنینهمه مسافران باید کمربند ایمنی بسته باشند
Gهمه سنینمحدودیتی وجود ندارد

خوب است بدانید که بیش از 1000 آموزشگاه رانندگی مجاز در شهرهای بزرگ و کوچک استان انتاریو وجود دارند. به لطف وجود گزینه های زیاد می توانید آموزشگاهی را انتخاب کنید که متناسب با مکان، زمان و بودجه شما باشد.

تعویض گواهینامه رانندگی

اگر در حال مهاجرت از کشوری دیگر به استان انتاریوی کانادا هستید، ممکن است بتوانید گواهینامه فعلی رانندگی تان را به گواهینامه مجاز در انتاریو تبدیل کنید. کشورهایی که می توانند از این مزیت استفاده کنند عبارت اند از:

 • آمریکا
 • استرالیا
 • اتریش
 • آلمان
 • سوئیس
 • بلژیک
 • فرانسه
 • کشورهای قلمروی بریتانیا یعنی انگلستان، اسکاتلند، ایرلند شمالی و جزیره مان
 • ایرلند
 • ژاپن
 • کره جنوبی
 • نیوزلند
 • تایوان

مستندسازی درست برای تعویض گواهینامه امری ضروری می باشد. اگر هم از کشوری غیر از کشورهای ذکرشده به کانادا می آیید، هنوز هم می توانید از گواهینامه فعلی و تجربیات قبلی تان در رانندگی به منظور کاهش الزامات آزمون گواهینامه رانندگی، استفاده کنید. اینکه این الزامات چقدر کم شوند بستگی به میزان تجربیاتی دارد که از قبل اندوخته اید.

سخن آخر

دریافت گواهینامه یا تبدیل آن می تواند یک فرایند طولانی باشد اما خوشبختانه دولت انتاریو اصلاحاتی را در سیستم اخذ و تعویض گواهینامه اعمال کرده تا هر مرحله آن واضح بوده و منابع زیادی برای کمک در این راه در دسترس قرار داشته باشند. در هر سطحی از مهارت رانندگی که باشید، امیدواریم که این راهنما یک منبع مفید برایتان باشد. پیروز باشید!

راهنمای خرید خودرو در انتاریو کانادا

اعلان توافق نامه جدید دولت فدرال و انتاریو

بازگشایی برنامه اولویت سرمایه انسانی انتاریو

منبع: ویزا موندیال

به "اخذ گواهینامه رانندگی در انتاریو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخذ گواهینامه رانندگی در انتاریو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید