انتقاد نماینده مجلس از ستاد مقابله با کرونا

به گزارش فدایی داری، عضو کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه تا محو کامل ویروس کرونا نباید از اجرای کامل پروتکل های پیشگیرانه دست بکشیم، گفت: عادی انگاری ها و عدم استفاده ستاد کرونا از ابزار های سلبی می تواند ما را به سمت پیک ششم ببرد.

انتقاد نماینده مجلس از ستاد مقابله با کرونا

به گزارش فارس، محمدعلی محسنی بندپی عضو کمیسیون بهداشت و درمان گفت: تا محو کامل ویروس کرونا نبایستی از اجرای کامل پروتکل های پیشگیرانه دست بکشیم و نبایستی تصمیمات عجولانه جهت عادی سازی جامعه بگیریم.

وی اضافه کرد: نباید به پروتکل های بهداشتی در شرایط کرونایی کشور سیاه و سفید و یا صفر و صد نگاه کرد و درباره آموزش مجازی در این شرایط باید نهایت استفاده را انجام داده و ترکیبی به موضوع آموزش حضوری و غیر حضوری نگاه کنیم. چرا که این موضوع می تواند یک فرصت برای کشور باشد.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با انتقاد از فاجعه بار بودن عادی انگاری عدم رعایت پروتکل های بهداشتی توضیح داد: به سرپرست وزارت آموزش و پرورش، وزیر بهداشت، وزیر علوم، وزیر کشور و وزیر تعاون اعلام نموده ام که اگر ما نمی توانیم از کرونا به عنوان یک فرصت استفاده کنیم و نظام سنتی آموزش، کار و فعالیت های اجرایی و اجتماعی را تغییر دهیم حداقل باید به خاطر کرونا و زیرساخت هایی که برای پروتکل های بهداشتی پیشگیری از آن هزینه نموده ایم نگاه ویژه به آموزش مجازی داشته باشیم و حداقل باید 50 درصد آموزش ها مجازی باشد.

عدم استفاده ستاد کرونا از ابزار های سلبی می تواند ما را به سمت پیک ششم ببرد

بندپی اظهار داشت: مدیران کشور باید با تفکر بیشتر وقت مناسب برای اجرای بسیاری از اقداماتی که در شرایط کرونایی کشور می توانیم اتخاذ کنیم و باید نگاه مان به کرونا به عنوان یک فرصت برای توسعه بسیاری از حوزه های فعالیتی باشد.

وی اضافه کرد: متأسفانه با عادی انگاری اجرا شده تمامی ظرفیت بلیت اتوبوس، هواپیما و قطار ها به مردم فروخته می گردد ستاد مقابله با کرونا نباید دست از ابزار های سلبی بردارد و شل گرفتن این ستاد ممکن است با همان دلایلی که ما از پیک یک به 2 و سپس به 3 حرکت کردیم و به پیک 5 رسیده ایم محتمل است که به پیک ششم هم برسیم.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اولویت اصلی در جامعه باید پیش گیری قاطع از شیوع ویروش کرونا در جامعه باشد هر چند واکسیناسیون صورت گرفته است، ولی حتی کشور های پیشرفته هم می گویند که واکسن ها 90 و بیشتر از 90 درصد ایمنی در برابر ویروس کرونا داشتند، اما این اندازه هم اکنون به زیر 50 درصد رسیده است که معنایش آن است واکسینانسیون خوب است، اما به معنای ایمنی 100 درصدی نیست.

بندپی گفت: ما شاهد آن هستیم که محدودیت های کرونایی در خیلی از کشور های اروپایی افزایش یافته است. این در حالی است که این کشور ها زودتر از ما واکسیناسیون عمومی را شروع نموده بودند، اما درگیر پیک تازه شیوع کرونا و سویه های تازهی آن شده اند که در این خصوص می توان به آلمان، انگلیس، بلژیک و ... اشاره نمود.

منبع: فرارو

به "انتقاد نماینده مجلس از ستاد مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد نماینده مجلس از ستاد مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید