اولین پذیرش اکسپرس انتری در سال 2020 برگزار گردید

به گزارش فدایی داری، دولت کانادا اولین پذیرش اکسپرس انتری سال 2020 را دیروز مورخ 8 ژانویه با صدور 3400 دعوتنامه برگزار کرد. حد اقل امتیاز در این پذیرش 473 بوده است. لازم به ذکر است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه کانادایی از سراسر دنیا بر پایه امتیازات و معیارها مهاجر جذب می نماید. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می نماید. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می گردد. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست.

اولین پذیرش اکسپرس انتری در سال 2020 برگزار گردید

کانادا میخواهد طی سال های 2020 تا 2021 مهاجران بیشتری را جذب کند؛ کانادا قرار است به وسیله برنامه مهاجرت استانی هم که بخشی از آن به وسیله سیستم اکسپرس انتری مدیریت می گردد تعداد مهاجران را افزایش دهد. استان ها و منطقه ها کانادا در این برنامه شرکت دارند و برنامه مهاجرت استانی آنها به سیستم اکسپرس انتری مرتبط است. این مسیرها که بسیاری از آنها حداقل امتیاز کم دارند و یا حتی فاقد شرط حد اقل امتیاز هستند به استان ها و منطقه ها شرکت نماینده اجازه می دهند سالانه تعداد معینی از متقاضیان اکسپرس انتری را برای اقامت دائم کانادا انتخاب نمایند. متقاضیانی که از طرف استان انتخاب شوند 600 امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی دریافت می نمایند و بدین ترتیب در دور بعدی حتما از آنها برای تقاضا جهت اقامت دائم کاندا دعوت خواهد شد.

اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا در این پذیرش از قاعده tie-break استفاده کرد: 27 دسامبر 2019 راس ساعت 13:35:09 وقت استاندارد شرقی. این بدین معنی است که تمام متقاضیانی که در سیستم جامع رتبه بندی حد اقل 473 امتیاز داشتند و قبل از این تاریخ و ساعت پروفایل خود را وارد صف انتظار اکسپرس انتری کردند در پذیرش دیروز مورخ 8 ژانویه 2020 دعوتنامه دریافت نموده اند. به نمونه های فرضی زیر از دعوت شده ها توجه نمایید:

احمد 30 ساله است و فوق لیسانس دارد و سه سال به اسم تحلیلگر فناوری اطلاعات مشغول به کار بوده است. او در امتحان آیلتس شرکت نموده و در هر مهارت زبانی نمره 8 کسب نموده است. با اینکه احمد تا به حال در کانادا نه کار نموده و نه تحصیل با داشتن 473 امتیاز توانسته در پذیرش 8 ژانویه دعوتنامه دریافت کند.

جمال و نهال متاهل بوده و به ترتیب 35 و 29 سال دارند. هر دو لیسانس دارند، زبان فرانسه را در سطح پیشرفته می دانند و چهار سال به اسم حسابدار مشغول به کار بوده اند. با اینکه تا به حال در کانادا نه کار نموده اند و نه تحصیل اما نهال خواهری دارد که در ساکن انتاریو است و اقامت دائم کانادا را هم دارد. متقاضی اصلی نهال بوده و آنها با داشتن 473 امتیاز برای دریافت دعوتنامه در پذیرش دیروز واجد شرایط بوده اند.

منبع: ویزا موندیال

به "اولین پذیرش اکسپرس انتری در سال 2020 برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین پذیرش اکسپرس انتری در سال 2020 برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید