ایستاده غذا خوردن این بلاها را سر بدن می آورد

به گزارش فدایی داری، بسیاری از مردم عادت دارند زمانی که راه می روند، غذا بخورند. این عادت برای سلامت بدن بسیار نامناسب است. نشستن و خوردن غذا نه تنها باعث می گردد از خوردن وعده غذایی بیشتر لذت ببرید، بلکه فواید بی شماری هم برای سلامت دارد.

ایستاده غذا خوردن این بلاها را سر بدن می آورد

به گزارش بهداشت نیوز، غذا خوردن در زمان راه رفتن مسائلی برای بدن به وجود می آورد از جمله:

1- ریفلاکس معده

زمانی که لقمه غذا را می جوید و عمل بلع را انجام می دهید مواد غذایی به وسیله مری برای طی فرایند هضم غذا، وارد معده می گردد. با این حال، اگر به طور مداوم هنگام غذا خوردن حرکت کنید این موضوع می تواند باعث اختلال در فرایند هضم غذا و بازگشت محتویات اسیدی معده به مری، سوزش سر معده، ریفلاکس معده و حالت تهوع گردد.

2- سوء هاضمه

سوء هاضمه یکی از رایج ترین مسائلی است که در زمان راه رفتن و غذا خوردن رخ می دهد. این موضوع به علت آن است که محتویات غذایی بدون آن که درست هضم گردد، وارد روده می گردد.

3- اتساع شکم

تورم در ناحیه شکم را اتساع شکم می گویند که ناشی از نفخ است و می تواند با حالت تهوع، استفراغ و یبوست خود را نشان دهد. بعلاوه این افراد از ناخوشی و درد شکم گلایه دارند. به همین علت، برای جلوگیری از بروز اتساع شکم بهتر است زمانی که راه می روید، غذا نخورید.

4- افزایش فعالیت مثانه

زمانی که راه می روید و غذا می خورید، فعالیت مثانه بیشتر می گردد.

5- بروز حالت تهوع

در صورتی که معده زمان کافی برای استراحت و هضم غذا در اختیار نداشته باشد، این موضوع می تواند منجر به مسائل سلامتی مانند حالت تهوع گردد.

6- تشکیل گاز معده

اتساع شکم و سوء هاضمه هر دو باعث تشدید فراوری گاز در دستگاه گوارش می گردد. در موارد شدید درد سینه و سکته های خفیف ممکن است در فرد رخ دهد.

7- زیاده روی در غذا خوردن

از جنبه روانی زمانی که فرد همزمان اقدام به فعالیت و خوردن غذا می نماید، بیشتر از حالت عادی غذا می خورد.

منبع: فرارو

به "ایستاده غذا خوردن این بلاها را سر بدن می آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایستاده غذا خوردن این بلاها را سر بدن می آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید