بارش برف و باران در تهران، احتمال وقوع بهمن در ارتفاعات

به گزارش فدایی داری، بر اساس بررسی نقشه های پیش یابی و تحلیل الگوهای همدیدی طی پنج روز آینده شرایط جوی استان تهران آسمان نیمه ابری تا ابری گاهی همراه با وزش باد پیش بینی می شود همچنین از بعد از ظهر روز چهارشنبه تا اواخر وقت جمعه (20 تا 22 دی) با فعالیت سامانه بارشی در بعضی ساعات به ویژه از پنجشنبه شب و طی روز جمعه افزایش ابر، گاهی همراه با بارش باران و وزش باد شدید در نیمه شمالی استان بارش باران و برف و در ارتفاعات استان بارش برف همراه با مه گاهی کولاک برف مورد انتظار است.

بارش برف و باران در تهران، احتمال وقوع بهمن در ارتفاعات

از امروز تا جمعه کاهش دما و روز شنبه (23 دی) افزایش نسبی دما پیش بینی می شود.

براساس این گزارش، آسمان تهران فردا(21 دی) نیمه ابری تا ابری و وزش باد، گاهی بارش باران و وزش باد شدید با حداقل دمای 4 و حداکثر دمای 14 درجه سانتیگراد و در روز جمعه (22 دی) نیمه ابری تا ابری با حداقل دمای یک و حداکثر دمای 11 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

اداره کل هواشناسی تهران همچنین با صدور هشدار سطح نارنجی از تشدید فعالیت سامانه بارشی همراه با بارش برف از بعد از ظهر پنجشنبه تا بعد از ظهر جمعه (21 تا 22 دی) خبر داد.

بر اثر این مخاطره بارش باران و برف، وزش باد شدید، مه گرفتگی، کاهش دید در منطقه ها کوهستانی، کولاک برف و احتمال سقوط بهمن به ویژه در نیمه شمالی و ارتفاعات استان تهران پیش بینی می شود.

در این شرایط جوی سیلابی شدن مسیل ها، طغیان رودخانه ها، آبگرفتگی معابر، لغزندگی زمین به ویژه در گردنه های کوهستانی به سبب بارش برف، کاهش دید، احتمال سقوط سنگ از ارتفاعات، احتمال بهمن، کولاک برف و اختلال در ناوگان حمل و نقل جاده ای، ریلی و هوایی وجود د ارد.

اداره کل هواشناسی استان تهران پرهیز از سفرهای غیر ضروری به ویژه در گردنه های برف گیر و مجهز بودن خودروها به وسایل زمستانی در منطقه ها سردسیر، عدم توقف در بستر و حاشیه رودخانه ها، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، خودداری از فعالیت های کوه نوردی و جابجایی عشایر، پرهیز از فعالیت های عمرانی، آمادگی دستگاه های اجرایی و امدادی و پاک سازی دهانه پل ها و لایروبی کانال ها و آب روها توصیه می کند.

به گزارش ایسنا در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی در پی داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.

منبع: گردشبان

به "بارش برف و باران در تهران، احتمال وقوع بهمن در ارتفاعات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش برف و باران در تهران، احتمال وقوع بهمن در ارتفاعات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید