برگزیدگان مسابقات فرهنگی بیست و نهمین دوره هفته کتاب در لرستان معرفی شدند

به گزارش فدایی داری، به گزارش خبرنگار خبرنگاران ، در لرستان، امروز پنجم بهمن در مراسمی با حضور احمدحسین فتایی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان از برگزیدگان مسابقات مختلف فرهنگی بیست و نهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در محل سالن اجتماعات این اداره کل تجلیل به عمل آمد.

برگزیدگان مسابقات فرهنگی بیست و نهمین دوره هفته کتاب در لرستان معرفی شدند

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در ابتدای این مراسم گفت: در دو سال گذشته کرونا ما را به سمت و سویی برد که بیشتر از بستر فضای مجازی استفاده شود و نیاز بود در کنار برنامه ها و فعالیت هایی که در بستر حقیقی برگزار می شود، فعالیت هایی در فضای مجازی شکل بگیرد و علی رغم سختی ها و مسائل، فرصت هایی هم در این میان به وجود آمد که یکی از این فرصت ها، برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب بود.

وی با اشاره به استقبال مخاطبان از دومین دوره نمایشگاه مجازی کتاب تهران اضافه کرد: فرهنگ زیربنای توسعه است و پیوست فرهنگی برای همه فعالیت ها اعم از فعالیت های اقتصادی، سیاسی، ورزشی و اجتماعی همیشه در سراسر جهان مرسوم است و اگر پیوست های فرهنگی به خوبی اجرا شوند، سایر فعالیت ها نیز به نحو مطلوب به انتها خواهندرسید.

فتایی امکان خرید از دور افتاده ترین روستاها را از ویژگی های نمایشگاه های مجازی کتاب برشمرد و ادامه داد: در نمایشگاه های حقیقی امکان حضور برای همگان فراهم نیست؛ اما در نمایشگاه های مجازی طبق آمار منتشر شده در دور افتاده ترین روستاها هم درخواست خرید کتاب وجود دارد و این فرصت خوبی است و باید اطلاع رسانی بیشتری از سوی اصحاب رسانه صورت گیرد.

وی اضافه کرد: وجود بیش از 200 هزار عنوان کتاب در این نمایشگاه و گستردگی عناوین این امکان را در اختیار علاقه مندان قرار می دهد که بتوانند به راحتی به منابع مورد نظر خود دسترسی داشته باشند.

مسابقه کتاب، رسانه ماندگار از سوی روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، مسابقه عکاسی هیچ چیز جای کتاب را نمی گیرد از سوی معاونت فرهنگی اداره کل با همکاری کافه هنر خرم آباد و نخستین جشنواره داستانک دست اعتیاد کوتاه از سوی دبیرخانه پیشگیری از اعتیاد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان از جمله مسابقات فرهنگی بیست و نهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در لرستان بودند که در این آیین از برگزیدگان آنها تجلیل به عمل آمد.

براساس این گزارش در مسابقه استانی کتاب، رسانه ماندگار که با هدف تولید محتوا رسانه ای در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در میان نشریات مکتوب و پایگاه های خبری محلی استان برگزار شده بود، در بخش یادداشت، سه یادداشت جای خالی را با کتاب خوب پر کنیم از پایگاه خبری دریای فرهنگ نوشته ابوذر بابایی زاده، تبار و کارکرد کتاب از پایگاه خبری یافته، نوشته نصرت الله امیری خواه و یادداشت به بهانه هفته کتاب از نشریه ویرنامه نوشته محسن رستمی به صورت مشترک حائز عنوان برگزیده شدند.

در بخش کاریکاتور نیز، هیئت داوران کاریکاتور نشریه بامداد لرستان اثر سیدمصطفی جهانبخت را به عنوان برگزیده انتخاب کرد.

مسابقه عکاسی هیچ چیز جای کتاب را نمی گیرد با هدف ایجاد انگیزه و در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در زمینه عکاسی از کتابخانه های شخصی یا خانواده های کتابخوان با همکاری کافه هنر خرم آباد و معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در طول هفته کتاب برگزار شد.

بنا بر اعلام دبیرخانه 115 اثر در این مسابقه شرکت کردند، که پس از بررسی اولیه 50 اثر به مرحله دوم راه یافت و از این تعداد 12 اثر به عنوان برگزیده نهایی انتخاب و اعلام شدند:

سودابه آزادگان

تارا دالوند

فاطمه زارعی

نگار طرهانی

زهرا ظهیری

الهام فتاحی

متینا کریمی

محسن دولتشاه

محسن میراسماعیلی

مریم کریمی

کیمیا ونداد

قیاس نادری

اولین جشنواره استانی داستانک با عنوان دست اعتیاد کوتاه نیز با هدف جریان سازی فرهنگی با زبان شیوای داستان نویسی برای پیشگیری از اعتیاد و آثار مخرب آن در خانواده و به ویژه جوانان و نوجوانان، نهادینه ساختن اهمیت پیشگیری از اعتیاد برای مردم با زبان داستان و شناسایی استعدادها و ارزیابی توان ادبی استان لرستان درحوزه ادبیات داستانی برگزار شد که پس از بررسی آثار ارسالی، دبیرخانه جشنواره، خانم ها لیلا غلامی ونوول و الهام بابایی چگنی را به صورت مشترک به عنوان برگزیده دوم و آقای ایوب دالوند را به عنوان نفر سوم معرفی کرد. هیأت داوران در این جشنواره هیچ اثری را به عنوان برگزیده اول انتخاب نکرد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "برگزیدگان مسابقات فرهنگی بیست و نهمین دوره هفته کتاب در لرستان معرفی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزیدگان مسابقات فرهنگی بیست و نهمین دوره هفته کتاب در لرستان معرفی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید