تلویزیون اتمی ویدئوهای کوانتومی پخش می کند!

به گزارش فدایی داری به نقل از نیواطلس، در حقیقت این گروه با انتقال پخش زنده ویدئو و حتی بازی های ویدئویی از طریق اتم ها به یک مانیتور، تلویزیون اتمی را به نمایش گذاشتند.

تلویزیون اتمی ویدئوهای کوانتومی پخش می کند!

بخش اتمی یک تلویزیون اتمی از اتم های گاز روبیدیوم در محفظه شیشه ای سرچشمه می گیرد. این تیم از لیزرهایی با دو رنگ مختلف برای کشاندن اتم ها به شرایط عجیب Rydberg استفاده کردند. در این شرایط اتم ها انرژی بالایی دارند و الکترون ها در فاصله ای طولانی از هسته دور آن مدار می زنند. این امر سبب می شود اتم ها نسبت به میدان های مغناطیسی حساس شوند. محققان در تحقیقات پیشین نشان داده بودند در چنین شرایطی اتم ها به عنوان دریافت کننده های رادیویی عمل می کنند.

در پژوهش نو محققان ویدئو را به سرویس نیز اضافه کردند. نخست یک سیگنال پایدار رادیویی روی اتم های Rydberg به کار گرفته شد. در مرحله بعد این سیگنال با استفاده از داده های ورودی دوربین ویدئویی یا یک منبع دیگر مدوله شد. سیگنال نو مدوله شده به وسیله یک آنتن بوق شکل میان اتم ها منتقل شد. در نتیجه این فرایند انرژی اتم ها به روش های خاصی تغییر کرد. این الگوی خاص تغییر انرژی از اتم ها را می توان به عنوان یک سیگنال بازده تعبیر کرد که در مرحله بعد به وسیله یک مبدل آنالوگ به دیجیتال به فرمتVGA به تلویزیونی منتقل شد که ویدئو را نشان می داد.

کریس هالوی محقق ارشد این پروژه می گوید: ما روشی یافتیم تا به وسیله حسگرهای اتم Rydberg ویدئو پخش و دریافت کنیم. اکنون ما به کمک اتم ها ویدئو و بازی های کوانتومی، پخش می کنیم. در اصل بازی های ویدئویی به شکل سیگنال کدگذاری می شوند و اتم ها آنها را ردیابی می کنند. بازده این فرایند به طور مستقیم در تلویزیون ارائه می شود.

به گفته محققان ویدئو را می توان با نرخ 100 مگابیت بر ثانیه منتقل کرد که با توجه به سرعت استاندارد اینترنت، قابل قبول است. البته باید اشاره کرد این روش فقط ویدئو را با استاندارد تعریف شده 4801 منتقل می کند که با توجه به حساسیت های نو تار به نظر می رسد.

این تحقیق در ژورنالAVS Quantum Science منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تلویزیون اتمی ویدئوهای کوانتومی پخش می کند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلویزیون اتمی ویدئوهای کوانتومی پخش می کند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید