توزیع 2 میلیارد و 462 میلیون لیتر از انواع چهار فرآورده نفتی در فارس

به گزارش فدایی داری، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه فارس از تامین و توزیع 2 میلیارد و 462 میلیون لیتر از انواع چهار فرآورده نفتی مایع شامل بنزین، نفت سفید، نفت گاز و نفت کوره در هفت ماهه امسال در استان خبر داد.

توزیع 2 میلیارد و 462 میلیون لیتر از انواع چهار فرآورده نفتی در فارس

به گزارش فدایی داری از شیراز، اسداله طاهری با بیان اینکه با توجه به فرارسیدن فصل سرما تامین سوخت یکی از ضروریات اجتناب ناپذیر در منطقه ها روستایی و برای کشاورزان و بهره برداران است، گفت: ذخیره سازی لازم برای سوخت رسانی به ویژه در فصل سرما انجام شده و عشایران و روستائیان مسئله ای در این باره وجود ندارد.

او با بیان اینکه در حال حاضر 152 هزار خانوار در استان به دلیل عدم دسترسی به گاز طبیعی، از نفت سفید برای سوخت استفاده می کنند، گفت: 900 باب فروشندگی در استان کار توزیع نفت سفید روستایی را برعهده دارند و سوخت مورد نیاز خانوار های فاقد گاز طبیعی بدون مشکل و از طریق فرایند الکترونیکی و با نرخ مصوب به مصرف کنندگان تحویل داده شده است.

طاهری با اشاره به اینکه یکی از مشکلاتی که در حال حاضر روستائیان استان با آن روبرو هستند این است که اداره گاز در برخی روستا ها اقدام به لوله کشی و نصب المک گاز کرده است، ابراز داشت: ساکنان آن منطقه ها به دلیل عدم تمکن مالی نتوانسته اند لوله کشی گاز کنند و در فهرست خانوار های گازسوز بحساب می آیند و نفت به آن ها تعلق نمی گیرد و در حال حاضر با رایزنی های انجام شده با شرکت گاز اسامی آن ها ثبت و سوخت برای آن ها شارژ شده است.

او بیان نمود: همچنین در تلاش هستیم تا بتوانیم سوخت دوم کارخانه ها را طوری تامین کنیم که در فصل سرما اگر با قطعی گاز روبرو شدند خللی در فرایند فعالیت آن ها ایجاد نشود.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه فارس گفت: اندازه مصرف سوخت سی ان جی در 7 ماهه امسال 304 میلیون و 636 هزار مترمکعب بوده که نسبت به پارسال 299 میلیون و 856 هزار مترکعب 1.6 دهم درصد رشد داشته است.

او مصرف روزانه سوخت استان را حدود 12 میلیون لیتر اعلام و با اشاره به شرایطی که در بحث کاهش محدودیت های کرونایی به وجود آمده، تردد ها افزایش یافته و این مسئله باعث افزایش مصرف بنزین شده است، افزود: در 7 ماهه امسال یک میلیارد و 225 میلیون و 600 هزار لیتر بنزین در فارس مصرف شده که این اندازه مصرف در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 15 درصد افزایش داشته است.

طاهری، افزایش بازده سوخت خودروها، سازگاری با محیط زیست و کاهش آلایندگی های زیست محیطی و ارتقای میانگین طول عمر ناوگان حمل و نقل را از مزایای استفاده از نفت گاز یورو دانست و افزود: در همین مدت 252 میلیون لیتر نفت گاز یورو در مجاری عرضه فرآورده های نفتی فارس توزیع شده است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه فارس از تامین و توزیع 2 میلیارد و 462 میلیون لیتر از انواع چهار فرآورده نفتی مایع شامل بنزین، نفت سفید، نفت گاز و نفت کوره در استان خبر داد و اظهار کرد: اندازه مصرف فرآورده های نفتی در بخش های حمل و نقل 877 میلیون مترمکعب، صنایع 88 میلیون مترمکعب، برق (نیروگاه) 187 میلیون مترمکعب، 233 میلیون مترمکعب کشاورزی، 10 میلیون مترمکعب نیرو های مسلح و سایر 671 هزار مترمکعب بوده است.

او از ارسال بیش از حدود 110 میلیون لیتر نفتگاز به 4 نیروگاه سیکل ترکیبی فارس از ابتدای امسال تا مهرماه 1400 خبر داد و افزود: همچنین یک میلیارد و 400 میلیون لیتر سوخت هواپیما از طریق مراکز سوختگیری منطقه فارس به پرواز های داخلی و خارجی عرضه شد. همچنین با اجرای طرح توزیع الکترونیکی سوخت، 233 میلیون مترمکعب نفت گاز در بین مصرف کنندگان بخش کشاورزی استان فارس توزیع شده است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه فارس با اشاره به فعالیت 297 جایگاه عرضه سوخت در سطح استان، گفت: فارس از نظر تعداد جایگاه رتبه دوم و از نظر اندازه مصرف سوخت رتبه چهارم در کشور است.

منبع: تسنیم

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "توزیع 2 میلیارد و 462 میلیون لیتر از انواع چهار فرآورده نفتی در فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع 2 میلیارد و 462 میلیون لیتر از انواع چهار فرآورده نفتی در فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید