توضیح آموزش و پرورش درباره حضور معلمان در زمان تعطیلی مدارس

به گزارش فدایی داری، مدیرکل آموزش و پرورش تهران درباره چگونگی حضور معلمان و شائبه های مربوط به آن طی روزهای تعطیل به دلیل کنترل شیوع کرونا توضیح داد.

توضیح آموزش و پرورش درباره حضور معلمان در زمان تعطیلی مدارس

عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش تهران در گفت وگو با خبرنگار درباره صدور بخشنامه ای مبنی بر حضور معلمان و مدیران در مدارس حین تعطیلی به دلیل کنترل شیوع کرونا بیان نمود: آنچه مورد توجه قرار گرفته است حضور یکی از دست اندرکاران مدرسه اعم از کادر اداری یا مدیر برای انجام کار های مدرسه حین ایام تعطیلی مدارس است.

او ادامه داد: به هیچ وجه الزامی مبنی بر حضور تمام وقت در مدرسه نداریم و صرفا برای انجام کار های هماهنگی و پیش بردن برخی کار هایی که نیاز به حضور در مدرسه دارد، برای ساعاتی مدارس باز هستند تا نقش تسهیل گری آن برقرار باشد.

فولادوند با اشاره به اینکه هر کدام از کادر مدرسه براساس توافق خود می توانند در مدرسه حاضر شوند، گفت: با توجه به حجم تعطیلات باز بودن مدارس را صرفا برای انجام کار های اضطراری مدنظر داریم و هدف به مخاطره انداختن سلامت کادر اداری نیست چراکه معتقدیم نیروی انسانی ارزشمندترین سرمایه ماست.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران اظهار کرد: البته در جریان هستیم که در شرایط فعلی هم پرسنل مدرسه دورادور به فعالیت های مربوط به آموزش دانش آموزان می پردازند و70 درصد کارها پیش می رود همچنین جریان آموزشی هم تعطیل نشده است.

فولادوند در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا مدارس دولتی هم مانند مدارس غیردولتی آموزش های مجازی را طی این دوران در نظر گرفته اند یا خیر، گفت: با بررسی های اجرا شده دریافتیم معلمان مدارس دولتی هم از طریق تشکیل گروه و کانال در شبکه های اجتماعی مجازی جریان آموزشی را مورد توجه دارند.

او تاکید کرد: البته به دنبال داشتن شبکه ای برای ارتباط بیشتر با دانش آموزان هستیم تا ضمن آموزش مجازی، پیام های بهداشتی و مشاوره ای هم دریافت کنند و امکان تعامل معلم و دانش آموزان افزایش یابد.

مدیرکل آموزش و پرورش تهران شرح داد: در شرایط فعلی معلمان برای حضور چندین ساعته در مدارس نگرانی نداشته باشند چراکه ضمن ضدعفونی کردن مدارس، مواد ضدعفونی برای حفظ بهداشت فردی آن ها در نظر گرفته شده است.

او به تخصیص بودجه 100 میلیاردی برای سرانه بهداشتی مدارس سراسر کشور هم اشاره و بیان نمود: با توجه به توزیع اعتبارات و ارزیابی های اجرا شده به هر دانش آموزان تهرانی 5 هزار تومان برای سرانه بهداشتی تعلق می گیرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "توضیح آموزش و پرورش درباره حضور معلمان در زمان تعطیلی مدارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیح آموزش و پرورش درباره حضور معلمان در زمان تعطیلی مدارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید