تکلیف لنگه کفش سرقتی مجسمه تناولی چه می گردد؟

به گزارش فدایی داری، ایسنا/ بدنبال آخرین خبرهای منتشر شده، این پرسش مطرح می گردد که تکلیف لنگه کفش سرقتی مجسمه تناولی چه می گردد؟

تکلیف لنگه کفش سرقتی مجسمه تناولی چه می گردد؟

خبری مبنی بر دزدیده شدن کفش مجسمه پرویز تناولی در پارک شفق تهران منتشر شد که تصاویر منتشر شده از سوی شهروندان این خبر را تصدیق میکرد. خبرنگار برای پیگیری این خبر با یکی از مسئولان سازمان زیباسازی شهر تهران تماس گرفت و به همین دلیل توضیحاتی ارائه شد.

مجید قادری، معاون فرهنگی و هنری سازمان زیباسازی شهرداری تهران درباره جزییات ربوده شدن کفش مجسمه پرویز تناولی در پارک شفق تهران گفت: بله؛ ما آگاه شدیم که یک لنگه کفش از مجسمه آقای تناولی در پارک شفق ربوده شده است. بلافاصله با خانواده این هنرمند تماس گرفتیم که هنرمندی را معرفی نمایند که انشاالله بازسازی اثر آغاز گردد و به حالت قبلش برگردد. با توجه به اتفاقی که افتاده و اثر اثر ارزشمندی است، ما هم به فوریت در پی بازسازی آن هستیم.

او در پاسخ به این سوال که آیا ربوده شدن کفش مجسمه بهانه ای برای توجه به ضرورت بازسازی آن شده است؟ گفت: بازسازی آثار با توجه به حجم و تعداد زیاد آثار همواره در زمره برنامه های متناوب سازمان زیباسازی شهرداری تهران واقع شده است. بازسازی این اثر هم فوریت نداشت اما در برنامه ما بوده است و این امر هم ارتباطی با موضوع سرقت ندارد.

او ادامه داد: این یک موضوع جدایی است که ما سالانه آثارمان را اولویت بندی می کنیم. آثار را سرکشی و بازسازی می کنیم و رنگ و کارهای مختلفی که احتیاج باشد، انجام می گردد. درباره این اثر هم باتوجه به اولویتی که داشته، در لیست بازسازی قرار داشته است.

قادری در سرانجام درباره ضرورت محافظت بیشتر از آثاری ارزشمند شهری اظهار داشت: نگهداری این آثار بر عهده سازمان زیباسازی نیست. ما وظیفه نصب این آثار در سطح شهر را برعهده داریمو چون داخل پارک بوده، مسئولیت حفظ و نگهداری آن برعهده سازمان زیباسازی شهر تهران نبوده است.

بر اساس این گزارش، در سطحی دیگر نزدیکان تناولی نیز در گفت وگویی با رسانه ها روایتی مشابه آنچه مسئول زیباسازی شهر تهران اظهار نموده، داشته اند. تندیس تناولی، فرزند پرویز تناولی در این رابطه چنین گفته است: پس از انتشار این خبر، از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران با من تماس گرفتند که قرار بگذاریم و ما کسی را به آنها معرفی کنیم تا مجددا این کفش سرقت شده را بسازند. پدر من اکنون کانادا هستند و باید امشب با ایشان صحبت کنم تا کسی را معرفی نمایند که این قطعه مجسمه را مجدد طراحی کند و بسازد.

مجسمه پرویز تناولی در پارک شفق تهران در حالی قرار است به وسیله هنرمند پیشنهادی خود او بازسازی گردد که پیش از این اغلب آثار این هنرمند به دست خودش بازسازی شده اند و حالا باید منتظر ماند و دید که او چه کسی را نماینده شایسته برای بازسازی مجسمه خود میداند؟

منبع: همگردی

به "تکلیف لنگه کفش سرقتی مجسمه تناولی چه می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکلیف لنگه کفش سرقتی مجسمه تناولی چه می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید