جزییات طرح ترافیک تهران از دوم مهر 1401 ، هزینه تردد خودروهای بدون رزرو

به گزارش فدایی داری، همزمان با آغاز سال تحصیلی تازه، ساعات طرح ترافیک تغییر پیدا کرد و شهروندان مکلف به رعایت آن شدند.

جزییات طرح ترافیک تهران از دوم مهر 1401 ، هزینه تردد خودروهای بدون رزرو

به گزارش فدایی داری، سال تحصیلی 1402-1401 از فردا رسما شروع می گردد و دانش آموزان و دانشجویان سراسر کشور به مدارس و دانشگاه ها مراجعه می نمایند. طبق اعلام پلیس راهور تهران بزرگ، ترافیک شهر تهران تا 30 درصد افزایش پیدا می نماید بنابراین تصمیماتی برای عبور شهروندان از ترافیک سنگین شهر پیش بینی شده است.

در هفته های گذشته ستاد بازگشایی مدارس جلسات متعددی را با حضور اعضای شورای شهر، مسئولان آموزش و پرورش و پلیس هدایت و رانندگی برگزار کرد و برنامه های لازم را انجام داد که افزایش یک ساعته طرح ترافیک یکی از برنامه های آن است.

تغییر ساعت طرح ترافیک و شناور شدن فعالیت کارمندان

در هفتاد و پنجمین جلسه شورای حمل و نقل و ترافیک شهر تهران تصمیم بر این شد ساعت انتها طرح ترافیک از ساعت 17 به 18 موکول گردد و اجرای آن نیز از شش و نیم صبح شروع گردد.

علاوه بر افزایش ساعت طرح ترافیک و طرح شناور شدن ساعت کاری و دورکاری 20 درصدی کارمندان نیز یکی از مهم ترین اقداماتی است که تأثیر مستقیمی بر کاهش ترافیک تهران دارد بر همین اساس بود که در دومین جلسه ستاد هماهنگی استقبال از مهر، طرح شناور شدن ساعت کاری ادارات از ساعت 7 تا 9 صبح به صورت شناور و دورکاری 20 درصدی کارمندان تصویب شد.

نحوه محاسبه طرح ترافیک در تهران

بنابراین ساعت اجرای طرح ترافیک از شنبه تا چهارشنبه 6 و نیم صبح و ساعت انتهای آن نیز 18 خواهد بود بعلاوه ساعت اجرای طرح ترافیک در پنجشنبه ها از ساعت 6 و نیم تا 13 است.

هزینه تردد خودروها بدون رزرو طرح ترافیک در محدوده مبلغ 98 هزار و 850 تومان است و خودروهای پلاک تهران نیز در محدوده کنترل آلودگی هوا سهمیه تردد 20 روز در فصل را دارند و بعلاوه تردد روزانه مجاز خودروهای پلاک شهرستان در محدوده کنترل آلودگی هوا 15 روز در هر فصل است.

بعلاوه ساکنان محدوده طرح ترافیک که ملکشان در دفاتر خدمات الکترونیک شهرداری تهران ثبت شده باشد قبل از ساعت 9 صبح یک خروج رایگان و بعد از ساعت 16 نیز یک ورود رایگان دارند بعلاوه بین ساعت 9 تا 16 است نیز اگر تردد نمایند مبلغ طرح ترافیک برایشان نیم بها حساب می گردد و احتیاج به رزرو تردد ندارند.

اینفوگرافیک | جزئیات تغییر ساعت مدارس، ادارات و بانک ها از ابتدای مهر | تمام راهکار های مقابله با ترافیک مهر؛ طرح ترافیک و دورکاری چه شد؟

منبع: همشهری آنلاین

به "جزییات طرح ترافیک تهران از دوم مهر 1401 ، هزینه تردد خودروهای بدون رزرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات طرح ترافیک تهران از دوم مهر 1401 ، هزینه تردد خودروهای بدون رزرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید