خبرنگاران راه آهن چهارمحال و بختیاری 40 درصد در بخش زیرسازی پیشرفت فیزیکی دارد

به گزارش فدایی داری، شهرکرد- خبرنگاران- مشاور رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری از پیشرفت 40 درصدی طرح راه آهن این استان در زیرسازی خبر داد و گفت: برای اجرای طرح راه آهن استان تا به امروز سه هزار و 770 میلیارد ریال اختصاص یافته است.

خبرنگاران راه آهن چهارمحال و بختیاری 40 درصد در بخش زیرسازی پیشرفت فیزیکی دارد

علی رضا شجاعی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار فدایی داری تاکید کرد: عملیات اجرایی طرح راه آهن مبارکه به سفیددشت به شهرکرد با 92 کیلومتر از سال 1390 آغاز شد و برای تکمیل آن چهار هزار میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی شرح داد: در بودجه سال جاری 2 هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار برای این خط راه آهن در نظر گرفته شده است و در مجموع حدود 12 هزار میلیارد ریال دیگر برای تکمیل این طرح لازم است.

شجاعی یادآور شد: تمامی مراحل اجرایی این طرح فعال است و در خرداد ماه سال 1400 زیرسازی آن تکمیل و سپس ریل گذاری آغاز می شود.

به گزارش فدایی داری،این پروژه ارتباط بین چهارمحال و بختیاری را به راه آهن سراسری در استان اصفهان میسر می کند و همچنین باعث کاهش هزینه های حمل و نقل به خصوص پایین آمدن هزینه های نگهداری محورهای جاده ای و افزایش ایمنی حمل و نقل می شود.

این طرح مهم می تواند چهارمحال و بختیاری را به شبکه مهم حمل و نقل ریلی متصل کند.

در جهت این پروژه 15 دستگاه تونل به طول پنج هزار و 284 متر و پل ها و تقاطع غیرهمسطح به طول 2 هزار و 485 متر اجرا خواهد شد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران راه آهن چهارمحال و بختیاری 40 درصد در بخش زیرسازی پیشرفت فیزیکی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران راه آهن چهارمحال و بختیاری 40 درصد در بخش زیرسازی پیشرفت فیزیکی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید