دولت: افراد فاقد خودرو یارانه بنزین می گیرند

به گزارش فدایی داری، تهران (پانا) - سخنگوی دولت گفت اگر بناست یارانه ای برای بنزین داده گردد باید مابه التفاوت مستقیم آن به افرادی تعلق بگیرد که خودرو ندارند.

دولت: افراد فاقد خودرو یارانه بنزین می گیرند

علی بهادری جهرمی در گفت وگو با خبر نیمروزی سیما، درباره اختصاص یارانه بنزین به افرادی که خودرو ندارند، گفت: تا پیش از این یارانه بنزین به دارندگان خودرو ها اختصاص پیدا می کرد که ناعادلانه بود، چرا که بخشی از مردم فاقد خودرو هستند و چیزی به آن ها تعلق نمی گرفت.

سخنگوی دولت اضافه نمود: موضوع دیگر اینکه بعضی از مردم چند خودرو داشتند و چند برابر افرادی که یک خودرو دارند از این یارانه استفاده می کردند؛ بنابراین برای اینکه یارانه بتواند توزیع عادلانه تری داشته باشد. طرح این است که بنزین یارانه ای به افراد اختصاص پیدا کند.

بهادری جهرمی، سرپرست خانوار ها را متولی اخذ یارانه بنزین خاطرنشان کرد و گفت: اکنون بنزین یارانه ای 1500 تومانی و بنزین سه هزار تومانی داریم. وقتی بنزین 3000 تومانی فروش می رود، 1500 تومان تفاوت آن برای بازتولید به حساب هدفمندی یارانه ها می رود و در اختیار دولت قرار می گیرد.

وی اضافه نمود: اگر قرار است یارانه ای اختصاص داده گردد و مابه التفاوتی دریافت گردد، مستقیما سراغ افرادی که از بنزین استفاده نکرده اند، برویم.

سخنگوی دولت بعلاوه گفت: بر اساس این طرح، اگر قرار است یارانه ای به سوخت پرداخت گردد، این یارانه به حساب کسانی واریز می گردد که خودرو ندارند و از یارانه سوخت هم استفاده نمی نمایند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "دولت: افراد فاقد خودرو یارانه بنزین می گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت: افراد فاقد خودرو یارانه بنزین می گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید