روابط عمومی: تکذیب سابقه حراست برای سرپرست وزارت آ .پ ، تکذیب سرقت علمی

به گزارش فدایی داری، بعضی دیگر ادعا نموده اند که سرپرست تازه آموزش و پرورش، اصلا معلم نبوده و از شرایط معلمان خبر ندارد که در پاسخ به این موضوع عنوان می گردد صحرایی، سابقه 15 سال تدریس به عنوان معلم رسمی آموزش و پرورش را در کارنامه خود بر عهده دارد. وی تربیت معلمی بود. در روستاهای کرمانشاه معلم ابتدایی چند پایه بوده و بعد از اخذ لیسانس زبان انگلیسی، معلم درس زبان انگلیسی در مدارس می گردد.

روابط عمومی: تکذیب سابقه حراست برای سرپرست وزارت آ .پ ، تکذیب سرقت علمی

روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان در اطلاعیه ای گفت رضا مراد صحرایی، رییس دانشگاه فرهنگیان و سرپرست وزارت آموزش و پرورش عضو حراست نبوده است.

به گزارش ایرنا، رضامراد صحرایی پس از استعفای یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش با حکمی از سوی سید ابراهیم رئیسی در روز 14 فروردین برای سرپرستی وزارت آموزش و پرورش انتخاب شد.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان در اطلاعیه ای گفت:

بعضی شایعه نموده اند که سرپرست تازه آموزش و پرورش، قبلا نیروی حراست دانشگاه علامه بوده است، براین اساس در پاسخ باید گفت رضا مراد صحرایی، هیچگاه نیروی حراست نبوده و عمده مسئولیت های وی، طبق رزومه اش معلمی و آموزشی بوده است. مسئول حراست دانشگاه علامه، فرامرز صحرایی بوده که هیچ نسبتی با رضامراد صحرایی ندارد.

بعلاوه عنوان شده است که سرپرست تازه آموزش و پرورش، سرقت علمی داشته است که در پاسخ باید گفت رضا مراد صحرایی، چهره ای کاملا شناخته شده در عرصه علمی است. صحرایی نه تنها هیچ پرونده ای مبنی بر سرقت علمی ندارد، بلکه در سال 96 بعنوان عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی، پیروز به کسب عنوان پژوهشگر برتر و پیش از آن، 2 دوره حائز عنوان دانشجوی نمونه کشوری شده است؛ عناوینی که طبعا نمی تواند به فردی با سابقه سرقت علمی تعلق بگیرد!

بعلاوه بعضی ادعا نموده اند که سرپرست تازه آموزش و پرورش، بدون شرایط عضو هیات علمی دانشگاه شده است که در پاسخ باید گفت اگر نگاهی به رزومه دکتر صحرایی بندازیم؛ وی دارای مدرک دکتری زبان شناسی همگانی از دانشگاه علامه طباطبایی، رتبه اول کنکور و فارغ التحصیل رتبه اول با معدل 19.48، مدرک کارشناسی ارشد زبان شناسی همگانی از دانشگاه علامه طباطبایی، رتبه 3 کنکور سراسری و فارغ التحصیل با رتبه اول و معدل 19.10 و مدرک کارشناسی آموزشی زبان انگلیسی از دانشگاه رازی کرمانشاه، رتبه 34 کنکور سراسری و فارغ التحصیل رتبه اول با معدل 18.74 است. بعلاوه مولف دهها کتاب و مقاله است. با توجه به این رزومه بسیار قوی علمی، هیات علمی شدن وی کاملا موثق است.

بعضی دیگر ادعا نموده اند که سرپرست تازه آموزش و پرورش، اصلا معلم نبوده و از شرایط معلمان خبر ندارد که در پاسخ به این موضوع عنوان می گردد صحرایی، سابقه 15 سال تدریس به عنوان معلم رسمی آموزش و پرورش را در کارنامه خود بر عهده دارد. وی تربیت معلمی بود. در روستاهای کرمانشاه معلم ابتدایی چند پایه بوده و بعد از اخذ لیسانس زبان انگلیسی، معلم درس زبان انگلیسی در مدارس می گردد.

بعضی دیگر سوال نموده اند که سرپرست تازه آموزش و پرورش، چه دستاوردهای پژوهشی و تحقیقاتی دارد؟

در این خصوص پاسخ این است که صحرایی پایه گذار رشته آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان در مقطع دکتری بوده و توانسته مقام های متعددی را در جشنواره بین المللی فارابی، جشنواره ملی حرکت، جشنواره ملی رشد و جشنواره الگوهای نمونه تدریس، به علت خدمات و شایستگی های علمی، فرهنگی و آموزشی خود کسب کند.

بعلاوه بعضی مدعی شده اند که در زمان مسئولیت وی در دانشگاه فرهنگیان، بعضی از مدیران آموزش و پرورش، با رانت هیات علمی شده اند که این موضوع صحت ندارد.

افراد مطلع، از شرایط هیات علمی شدن اطلاع دارند. این افراد حتی درخواست اداری برای هیات علمی شدن نداده اند. دانشگاه فرهنگیان، به طور رسمی به این موضوع پاسخ داده که اطلاعیه آن در سایت دانشگاه فرهنگیان موجود است.

به گزارش ایرنا، صحرایی متولد 1355 و دکتری زبانشناسی از دانشگاه علامه طباطبایی و استاد تمام این دانشگاه است که از اردیبهشت سال گذشته به عنوان رئیس دانشگاه فرهنگیان انتخاب شد.

منبع: عصر ایران

به "روابط عمومی: تکذیب سابقه حراست برای سرپرست وزارت آ .پ ، تکذیب سرقت علمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روابط عمومی: تکذیب سابقه حراست برای سرپرست وزارت آ .پ ، تکذیب سرقت علمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید