خاتمه مالیات بر ارزش افزوده چیست؟

به گزارش فدایی داری، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خواستار حذف قانون مالیات بر ارزش افزوده از صنعت بیمه شد.

خاتمه مالیات بر ارزش افزوده چیست؟

صدیف بدری با اشاره به پافشاری برخی مبنی بر اخذ اقتصادیات بر ارزش افزوده از صنعت بیمه گفت: دغدغه های مربوط به صنعت بیمه و عدم اخذ اقتصادیات بر ارزش افزوده بر آن باید در کمیسیون اقتصادی مجلس مورد ارزیابی قرار گیرد.

این کننده مجلس تاکید کرد: قطعا صنعت بیمه در بخش هایی همچون گردشگری، توریستی و تولید باید حمایت شود و به نظر من یکی از این موارد می تواند عدم اخذ اقتصادیات بر ارزش افزوده بر صنعت بیمه باشد تا از این طریق صنعت بیمه رونق پیدا کند.

وی ادامه داد: اگر در حوزه هایی همچون ساخت و ساز صنعت بیمه ورود پیدا کند، در زمان سیل و حوادث غیرمترقبه خسارت هم کم خواهد شد و در کنار آن مردم دیگر دغدغه نخواهند داشت.

این کننده مجلس تاکید کرد: قطعاً باید مواردی چون اخذ اقتصادیات بر ارزش افزوده از صنعت بیمه از متن قانون حذف شود. بدری با اشاره به تمرکز بر صندوق حمایت از حوادث طبیعی شرح داد: باید در زمینه توجه به صندوق هایی همچون صندوق حوادث طبیعی، فرهنگ سازی لازم صورت گیرد. مردم باید متوجه شوند صندوق حوادث طبیعی چه امتیازاتی دارد.

وی با بیان اینکه بیمه منازل در دنیا یک تجربه مثبت قلمداد می شود گفت: براساس این بیمه، مردم دیگر دغدغه های در زمان بروز خسارت نخواهند داشت. مردم اگر در مسئله صندوق حوادث طبیعی مشارکت کنند دیگر هزینه دولت و بیت المال هم کمتر و کمتر خواهد شد.

منبع : خبرگزاری تسنیم

منبع: اُکالا

به "خاتمه مالیات بر ارزش افزوده چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاتمه مالیات بر ارزش افزوده چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید