سوریه اقدامات تروریستی آمریکا علیه دولت ونزوئلا را محکوم کرد

به گزارش فدایی داری، وزارت خارجه سوریه ضمن اعلام همبستگی با دولت قانونی ونزوئلا، کوشش ناکام آمریکا برای اقدام تروریستی در این کشور را محکوم کرد.

سوریه اقدامات تروریستی آمریکا علیه دولت ونزوئلا را محکوم کرد

به گزارش به نقل از خبرگزاری سانا، وزارت خارجه سوریه اقدام مداخله جویانه آمریکا برای اقدام تروریستی علیه دولت قانونی ونزوئلا را به شدت محکوم کرد.

یک منبع در وزارت خارجه سوریه ضمن اعلام همبستگی دولت دمشق با ونزوئلا و رئیس جمهور قانونی آن برای مقابله با توطئه های آمریکا، کوشش نافرجام واشنگتن برای طراحی اقدامات تروریستی در این کشور آمریکای لاتین را محکوم کرد.

این منبع وزارت خارجه سوریه اقدامات اخیر آمریکا را در راستای توطئه های پیشین آن، نقض حاکمیت کاراکاس و مداخله در امور داخلی این کشور دانست. این منبع وزارت خارجه سوریه همچنین خواهان توقف اقدامات مداخله جویانه آمریکا در خاک ونزوئلا شد.

روز یکشنبه گذشته یک گروه از افراد مسلح کوشش کردند عملیاتی را در ونزوئلا به اجرا درآورند. با این حال، این عملیات با هوشیاری نیرو های امنیتی ونزوئلا با شکست روبرو شد. گودرو، یک نظامی سابق نیرو های ویژه آمریکا و یک نظامی سابق ارتش ونزوئلا مسئولیت این عملیات شکست خورده را پذیرفتند.

در حالی که آمریکا هرگونه دست داشتن در این عملیات نافرجام را تکذیب می نماید، وزیر ارتباطات ونزوئلا روز آدینه فایلی صوتی را منتشر کرد که در آن گوایدو با گودرو درباره عملیاتی موسوم به گیدون در سوم ماه می صحبت می نماید که با هدف سرنگونی نیکلاس مادورو، رئیس جمهور قانونی ونزوئلا طراحی شده است.

پیشتر خوآن خوسه رِندُن، یکی از مشاوران خوآن گوایدو اذعان کرد قراردادی برای حمله به ونزوئلا امضا نموده و پرداختی نیز به انجام رسانده است. روز آدینه، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بار دیگر با تکرار این ادعا که دولت او هیچ نقشی در کودتای نافرجام اخیر در ونزوئلا نداشته، گفت: اگر قرار بود ما در این کشور اقدامی انجام دهیم، ترجیحم این بود که حمله نظامی مستقیم صورت گیرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "سوریه اقدامات تروریستی آمریکا علیه دولت ونزوئلا را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوریه اقدامات تروریستی آمریکا علیه دولت ونزوئلا را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید