شهر دوستدار کودک را باید از نگاه بچه ها طراحی کرد

به گزارش فدایی داری، خبرگزاری خبرنگاران- شهردار منطقه 2 در مراسم تجلیل از بچه ها و نوجوانان فعال و فرهیخته که به مناسبت هفته ملی کودک برگزارشد ،گفت: برای ایجاد شهر دوستدارکودک باید شهر را ازنگاه و زاویه دید بچه ها، برنامه ریزی و طراحی کرد.

شهر دوستدار کودک را باید از نگاه بچه ها طراحی کرد

به گزارش خبرگزاری فدایی داری، مهدی صالحی ،با اعلام این خبرگفت: تا به امروزفضاهای شهری بر اساس اصول و معیارهای استفادۀ بزرگسالان شکل گرفته است و اغلب فضاهای شهری، به دور از مشخصه های یک شهر دوستدار کودک است ،بنابراین برای ایجاد شهر دوستدارکودک باید شهر را ازنگاه و زاویه دید بچه ها، برنامه ریزی و طراحی کرد.

وی اضافه نمود:با توجه به حساسیت گروه سنی بچه ها و نوجوانان، وقت آن رسیده که نوجوانان و ارزشهای آنان وارد معادلات شهرسازی شده و به آنان اجازه داده گردد که با مشارکت در فرایند برنامه ریزی شهری، در ایجاد فضاهای زندگی خود سهیم باشند.

صالحی با اشاره به اینکه بچه ها بارقه امید و آینده کشور هستند گفت: روز کودک یادآور وظیفه ای است که ما در برابر بچه ها برای ساختن دنیایی بهتر داریم و مدیریت شهری منطقه 2 توجه به نیازهای بچه ها و ایجاد شهری شاد وایمن را جزو وظایف خود دانسته و از هیچ تلاشی دراین زمینه دریغ نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه هزینه کردن در حوزه بچه ها سرمایه گذاری برای آینده است،گفت: مناسب سازی محیط شهری برای بچه ها و شهروندان در صدر برنامه های شهرداری قرار گرفته است و مشارکت بچه ها ونوجوانان در این میان از اهمیت خاصی برخوردار است.

منبع: خبرگزاری آریا

به "شهر دوستدار کودک را باید از نگاه بچه ها طراحی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهر دوستدار کودک را باید از نگاه بچه ها طراحی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید