شیوع موج جدید کرونا ، اعلام شرایط قرمز

به گزارش فدایی داری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان گفت: آماده باش قرمز در دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان اعلام شده و از همه ظرفیت ها برای مقابله با بیماری کرونا استفاده می شود.

شیوع موج جدید کرونا ، اعلام شرایط قرمز

به گزارش فدایی داری به نقل از ایلنا از زنجان، پرویز قزلباش امروز در جلسه استانی ستاد مبارزه با کروناویروس، در محل استانداری زنجان، گفت: در حال حاضر با فرایند افزایشی بیماران کرونایی در استان روبرو هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان، با بیان اینکه میزان بیماریابی سرپایی افزایش قابل توجهی در روزهای آینده داشته و با موج جدیدی از بیماران بستری روبرو هستیم، افزود: در 10 روز گذشته میزان بیماریابی از 400 نفر به یک هزار نفر رسیده است.

او با اشاره به این که بخشی از این افزایش ها شامل بیماران آلوده در اجتماع که به 35 درصد افزایش یافته است، می شود، افزود: هر بیماری که در استان اضافه می شود، میزان بستری ها هم افزایش می یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان اظهار داشت: اگر میزان افزایش بیماران با این فرایند پیش رود، نیازمند تخت های بیمارستانی بیشتری هستیم اگرچه با حمایت های استاندار زنجان60 تخت آی سی یو در بیمارستان ها راه اندازی شده است.

قزلباش با بیان اینکه امروز نیز 10 تخت آی سی یو در زنجان راه اندازی می شود، افزود: اقدامات دانشگاه علوم پزشکی با فرایند افزایشی روبرو بوده و آماده باش قرمز اعلام شده است که از همه ظرفیت ها استفاده می شود.

وی با بیان این که اگر بیماران در بخش سرپایی کنترل نشوند، بیمارستان درگیر می شود، افزود: 12 مرکز در استان بیماریابی کرده و روزانه تا 250 ویزیت انجام می شود.

او شرح داد: در حال حاضر با موج جدیدی از شیوع بیماری کرونا روبرو هستیم که برای عبور از این شرایط نیازمند همدلی و همبستگی هستیم تا آسیب کمتری به مردم وارد شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان برضرورت اعمال محدودیت ها در ورودی و خروجی شهرها و کاهش ساعات کارکنان تاکید کرد و افزود: اعمال محدودیت در ناوگان شهری، دور کاری کارمندان و اعمال پروتکل ها برای عبور از این شرایط ضروری است.

قزلباش گفت: الزام استفاده از ماسک و عدم برگزاری مراسم در مساجد و آرامستان ها و جلوگیری از برگزاری مراسم های عروسی و عزا در باغ ها و منازل برای کنترل بیماری ضروری است.

وی، در پایان بر ضرورت گندزدایی 52 نقطه استان تاکید کرد و افزود: در بحث بازگشایی تالاهار و مراسم های عروسی و عزا باید بازنگری جدی انجام شود.

منبع: همشهری آنلاین

به "شیوع موج جدید کرونا ، اعلام شرایط قرمز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیوع موج جدید کرونا ، اعلام شرایط قرمز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید