عکس ، رآکتور هسته ای شگفت انگیز رولزرویس برای تامین برق در ماه!

به گزارش فدایی داری، دیجیاتو نوشت: شرکت انگلیسی رولزرویس از طراحی رآکتورهای بسیار کوچکی رونمایی کرده است که می توانند در ماه انرژی انسان ها را تأمین کنند.

عکس ، رآکتور هسته ای شگفت انگیز رولزرویس برای تامین برق در ماه!

شرکت هوافضای انگلیسی رولزرویس که یکی از پیشگامان حوزه هوانوردی و موتورهای پیشران است، به تازگی در شبکه های اجتماعی خود از رآکتور هسته ای کوچکی رونمایی کرده که می تواند انرژی لازم برای پایگاه های انسان روی ماه را تأمین کند.

رولزرویس از سال 2015 درحال کار روی رآکتورهای ماژولار کوچک (SMR) است و می خواهد تا سال 2029 اولین رآکتور خود را با این فناوری فعال کند. این شرکت حالا تصویری را منتشر کرده که احتمالاً نسخه ای از همین رآکتورهاست. این شرکت دستگاه حاضر را مایکرو رآکتور رولزرویس نامیده که احتمالاً می تواند گزینه ای برای تأمین انرژی انسان در ماه باشد.

رولزرویس می گوید مایکرو رآکتور آن ها طوری طراحی شده است که از یک سوخت ذاتاً امن و پایدار استفاده کند. هر ذره اورانیوم در این رآکتور زیر چندین لایه محافظ قرار می گیرد تا در برابر شرایط محیطی سخت، دچار مشکل نشود.

این شرکت چندی قبل با آژانس فضایی بریتانیا قراردادی را امضا کرد تا گزینه های ممکن برای استفاده از انرژی هسته ای در اکتشافات فضایی را بررسی کند. آن ها حالا در کنار رآکتور هسته ای، روی یک موتور رم جت و نیروگاهی کار می کنند که برای تولید انرژی از مواد رآدیواکتیو با واپاشی طبیعی بهره می گیرد.

رولزرویس همچنین مشغول کار روی موتور راکت هسته ای برای یک راکت دومرحله ای است. جیک تامپسون، مدیر نوآوری این شرکت می گوید: درحال حاضر بیش از 60 مهندس و دانشمند مشغول کار روی این فناوری ها برای اکتشافات فضایی هستند. ما درحال توسعه طراحی های مفهومی اولیه و پشت سر گذاشتن فازهای آزمایشی سیستم راکت دومرحله ای برای سفر به مدار و سیستم های هسته ای هستیم. فعلاً یک نمونه پروتوتایپ کوچک از رآکتور فضایی خود ساخته ایم و تا سال 2029 یک رآکتور آماده برای ارسال به ماه خواهیم داشت.

توجه به فناوری های هسته ای در چند وقت اخیر افزایش یافته است. ناسا هم به تازگی اعلام کرده بود که می خواهد با همکاری دارپا برای سفرهای فضایی یک موتور راکت حرارتی هسته ای بسازد.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "عکس ، رآکتور هسته ای شگفت انگیز رولزرویس برای تامین برق در ماه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، رآکتور هسته ای شگفت انگیز رولزرویس برای تامین برق در ماه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید