غار ماموت؛ طولانی ترین غار دنیا در آمریکا

به گزارش فدایی داری، آیا با غار ماموت آشنایی دارید؟ انسان همیشه در طول تاریخ در جست وجو و کشف ناشناخته ها روی زمین بوده است؛ از اکتشاف در اعماق آب ها گرفته تا سفر به دل زمین. این جستجوگری بشر دستاوردهای زیادی به همراه داشته است. کشف بزرگ ترین، عمیق ترین و شگفت انگیزترین نقاط ممکن بر روی زمین حاصل همین جست وجوگری است.

غار ماموت؛ طولانی ترین غار دنیا در آمریکا

اکتشاف غارهای مختلف از جمله نتایج ماجراجویی انسان های مختلف در روی زمین بوده است. یکی از مهیج ترین انواع گردشگری غار گردی است که گردشگران را با ناشناخته های زیادی آشنا می نماید. در این مقاله می خواهیم شما را با غار ماموت، طولانی ترین غار دنیا در پارک ملی غار ماموت (Mammoth Cave National Park)، آشنا کنیم.

آشنایی با استان کنتاکی جایی که غار ماموت در آن واقع شده

این غار در استان کنتاکی و در پارک ملی با عنوان پارک ملی غار ماموت واقع شده است. احتمالاً بیشتر ما وقتی نام کنتاکی به گوشمان می رشد به یاد مرغ سرخ شده کنتاکی خواهیم افتاد. درست حدس زدید! منشأ دستور پخت این غذای لذیذ این استان آمریکاست!

برای شرح بیشتر در خصوص این استان باید گفت که استان کنتاکی سی و هفتمین استان بزرگ آمریکاست. با جمعیتی حدود 4.5 میلیون نفر، ازنظر جمعیتی ششمین استان شناخته می گردد. به لحاظ جغرافیایی این استان دروازه ای برای ورود به جنوب آمریکا و منطقه ها گرم تر این کشور محسوب می گردد. این مکان به عنوان مرکز اسب دنیا شناخته می گردد.

غار ماموت کجاست؟

غار ماموت که در استان کنتاکی واقع شده است، یکی از زیباترین و در دسترس ترین مقاصد گردشگری زیرزمینی در ایالات متحده آمریکاست. این غار طولانی ترین غار دنیا است که تقریباً 350 مایل درازا دارد چیزی حدود 580 کیلومتر! بیش از 130 گونه در زیست بوم این غار گسترده زندگی می نمایند. این غار در سال 1941 برای بازدید بر روی عموم مردم گگردده شد و در سال 1981 در میراث دنیای یونسکو به ثبت رسید

موجوداتی مانند ماهی های کور، خفاش های قهوه ای، انواع جانورانی که تابه حال ندیده اید و مایل ها تونل ها و تالارهای بی خاتمه، این غار را به یکی از برترین انتخاب ها برای غارنوردان تازه کار، گردشگران معمولی و ماجراجویان در طبیعت تبدیل نموده است. این غار یک غار آهکی است که با پوششی از سنگ استحکام زیادی را به وجود آورده است.

تاریخچه غار

اولین انسانی که وارد این غار شد حدود 6000 سال پیش از زیر طاق باشکوه آن عبور کرد. یافته های مختلفی در این غار صحت این گزاره را تائید می نماید، از جمله بقایای اجساد مومیایی شده ساکنان بومی آمریکا در این غار علت این ادعاست. شواهد نشان می دهد که بومیان از این غارها برای تدفین مردگان خود استفاده می کردند.

اما اولین انسان سفیدپوستی که این غار را کشف کرد شخصی بود به نام جان هوشین. او که در پی خرس زخمی برای شکار می رفت، پس ازاینکه ناگهان خرس تغییر مسیر می دهد و به سمت او حمله ور می گردد، در پی پیدا کردن جایی برای فرار این غار را کشف می نماید. اکنون، شما می توانید بعد از گذشت 6000 سال همچنان تالارهای پیچ درپیچ این غار را ببینید.

مهارت های لازم برای بازدید

برای بازدید از این غار شگفت انگیز تقریباً احتیاج به هیچ مهارت خاصی از صخره نوردی و غار پیمایی نخواهید داشت. راهنماهای این غار شگفت انگیز به شما در گشت وگذار و تماشا از آن یاری خواهند کرد.

پس از بازدید از دل زمین مدتی را به پیاده روی در مسیرهای سرسبز و رودخانه های تماشای موجود در بالای زمین در محوطه این غار اختصاص دهید.

تورهای بازدید از غار ماموت

به علت طولانی بودن این غار، از گردشگران تقاضا می گردد بنا به انتخاب خود مقصد خاصی را انتخاب نمایند و زیر نظر تورهای مختلف با مقاصد خاص به گشت وگذار خود در غار ماموت ادامه دهند.مقاصد این تورها هرکدام در نوع خود جالب توجه هستند. سه تور در این غار وجود دارند که عبارت اند از: تور نیاگارای یخ زده، تور خیابان گوتیک و تور غار وحشی.

تور نیاگارای یخ زده: یکی از تورهای عمومی محبوب هنگام بازدید از غار ماموت، تور نیاگارای یخ زده است. این تور کوتاه تر، آسان تر و مقرون به صرفه تر از سایر تورها است. تور نیاگارای یخ زده بسیاری از ویژگی های این غار زیبا، ازجمله استالاگمیت ها را در حدود یک ساعت به شما نشان می دهد.

تور خیابان گوتیک: این تور با لول میانه که حدود دو ساعت طول می کشد به شما امکان می دهد با تعداد کمتری از افراد به عمق بیشتری از غار سفر کنید. بخشی از غار که خیابان گوتیک نام دارد، دارای صخره های غیرعادی است که شبیه معماری گوتیک است. خیابان گوتیک جز اولین مکان هایی بوده که در قرن نوزدهم افراد از آن بازدید می نموده اند.

تور غار وحشی: تور غار وحشی پیشرفته ترین تور غار ماموت است که ارائه می گردد. حدود شش ساعت در اعماق غار بیشتر از بقیه گشت وگذار می کنید. برای خزیدن در فضاهای تنگ آماده باشید. تور غار وحشی مطمئناً برای همه افراد مناسب نیست، اما اگر در این حرفه ای هستید از انتخاب این تور شادمان خواهید شد.

هنگام بازدید از پارک ملی غار ماموت باید انتظار چه چیزی را داشته باشید؟

بازدید از این غار نشان می دهد که دنیای زیرزمین چگونه است؛ مرطوب، ساکت و تاریک!. و ازآنجایی که غار ماموت بسیار طولانی است، گشت وگذار برای گردشگران مقداری سخت خواهد بود.

طول غار و اتمسفر زیر سطح زمین به میزان ای است که هنگام بازدید از پارک ملی غار ماموت، سرسخت ترین افراد علاقه مند به گردشگری را خسته خواهد نمود. این غار دارای بیش از 400 مایل (640 کیلومتر) گذرگاه اکتشاف شده است که بعضی از آن ها بسیار زیاد و بعضی کوچک هستند.

تمام قسمت های غار هنوز کشف نشده است. درواقع، بسیار احتمال دارد که این غار بسیار طولانی تر از 400 مایل باشد، چراکه تمام گذرگاه های کشف نشده به این عدد 400 مایل هنوز اضافه نشده است. در غار ماموت چیزهای زیادی برای تماشا وجود دارد که می توانید روزها یا حتی هفته ها سرگرم شوید.

به همان میزان که غار بزرگ است، اگر چراغ هایتان را روشن نکنید، تاریک می گردد. معمولاً راهنماها این کار را انجام می دهند، به این معنا که تمام چراغ های موجود را خاموش می نمایند و به شما اجازه می دهند تا لحظاتی تجربه یک تاریکی واقعی در اعماق زمین را داشته باشید.

محیط غار وابستگی چندانی به آنچه روی زمین رخ می دهد، ندارد. دمای این غار در تمام طول سال 54 درجه فارنهایت (12 درجه سانتی گراد) ثابت است. این امر بازدید از پارک ملی غار ماموت را به یک فعالیت عالی در طول سال تبدیل می نماید.

منبع: گردشبان

به "غار ماموت؛ طولانی ترین غار دنیا در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غار ماموت؛ طولانی ترین غار دنیا در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید