مهارت رانندگان ناوگان بین شهری ارتقا می یابد

به گزارش فدایی داری به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان، ایمنی همواره یکی از موضوعات کلیدی حمل ونقل به خصوص در بخش بین شهری است و مدیران توجه ویژه ای به این امر دارند. آمار بالای تلفات و سوانح جاده ای، بازیگران این حوزه را بر لزوم استفاده از ابزارهای مختلف مانند سیستم های نظارتی و آموزشی سوق داده است.

مهارت رانندگان ناوگان بین شهری ارتقا می یابد

یکی از عوامل موثر در این سوانح، خطای انسانی و عدم مهارت راننده در راهنمایی وسایل نقلیه در شرایط مختلف جاده است.

برهمین اساس استفاده از فناوری سیستم های شبیه ساز، به عنوان یک ابزار سنجشی برای ارزیابی اندازه توانمندی رانندگان به خصوص رانندگان وسایل نقلیه عمومی و سنگین بین شهری است که در شرایط مختلف نظیر بارندگی و مه آلودگی و پایش رفتار و عملکرد راننده و بعلاوه ابزار یاری آموزشی برای افزایش مهارت رانندگی مورد استفاده قرار می گیرد.

به همین دلیل، براساس نیازمندی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای کشور برای بهره برداری از این ابزار با هدف ارزیابی سالانه رانندگان وسایل نقلیه عمومی و سنگین و افزایش مهارت آنان؛ محصول شبیه ساز رانندگی اتوبوس بین شهری به وسیله یک شرکت دانش بنیان فناور توسعه داده شده است.

ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای و یک شرکت فراوری کننده شبیه ساز رانندگی تفاهم نامه ای در راستای توسعه مهارت رانندگان و ایمنی جاده ها منعقد کردند.

این محصول با حمایت ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل ونقل پیشرفته معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای کشور توسعه داده خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مهارت رانندگان ناوگان بین شهری ارتقا می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهارت رانندگان ناوگان بین شهری ارتقا می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید