نحوه کانتور بینی گوشتی و چند تکنیک آرایشی برای داشتن بینی باریک

به گزارش فدایی داری، کانتور بینی یکی از تکنیک های آرایشی است که با یاری آن می توانید ظاهر بینی را تغییر دهید. مثلا می توانید با همین تکنیک کاری کنید که بینی شما باریک تر، کوتاه تر یا بلندتر دیده گردد. کانتور بینی گوشتی برای کسانی مناسب است که دوست دارند بینی باریک تری داشته باشند. در ادامه در خصوص نحوه کانتور بینی گوشتی و همین طور نکته های مفید برای اجرای درست کانتور بینی، بیشتر بخوانید.

نحوه کانتور بینی گوشتی و چند تکنیک آرایشی برای داشتن بینی باریک

تکنیک کانتور چیست؟

تکنیک کانتور استفاده از محصولات آرایشی برای تغییر دادن ظاهر اجزای صورت است. در این تکنیک از رنگ های تیره و روشن برای ایجاد برجستگی و فرورفتگی روی صورت استفاده می نمایند. با تکنیک کانتور حتی می توان شکل کلی چهره، فک، بینی و… را تغییر داد.

یکی از مهم ترین کاربردهای تکنیک کانتور، تغییر شکل بینی است. برای کانتور بینی پهن و گوشتی به ابزارها و محصولاتی احتیاج دارید و باید نکاتی را در نظر بگیرید که در ادامه عنوان می کنیم.

محصولات لازم برای کانتور بینی گوشتی

آنچه در ادامه می خوانید مجموعه ای کامل از محصولات لازم برای کانتور بینی گوشتی است.

پالت کانتور

در چند سال اخیر تکنیک کانتورینگ بسیار محبوب شده و به همین علت، از نظر محصولات مورد احتیاج برای این کار، هیچ کمبودی در بازار و فروشگاه ها وجود ندارد. پالت های کانتور پالت هایی متشکل از دو تا سه رنگ تیره و روشن هستند. این پالت ها تنوع زیادی دارند و حتی رنگ های تیره و روشن را می توانید جداگانه هم تهیه کنید. ولی معمولا بهتر است که در یک پالت باشند چون رنگ های یک پالت، با هم تناسب دارند.

اهمیت انتخاب رنگ

یکی از بزرگ ترین اشتباهاتی که افراد در نحوه کانتور بینی گوشتی یا هر کانتور دیگری انجام میدهند، انتخاب رنگ نامناسب با توجه به ته رنگ پوست است. اگر پوست شما روشن تا میانه باشد باید پالت های مات با تن رنگی سرد خریداری کنید. مثلا رنگ های بژ و خاکی. اگر رنگ پوست تیره تر دارید، رنگ های سرد برای شما مناسب هستند ولی رنگ های گرم تر، بهتر روی صورت شما می نشینند.

محصولات پودری یا کرمی

یکی از سوالاتی که موقع خرید پالت کانتور بینی گوشتی ممکن است برایتان ایجاد گردد این است که محصولات پودری را بخریم یا کرمی؟

اگر تازه کار هستید و قبلا تکنیک کانتور را امتحان ننموده اید، به جای محصولات کرمی از محصولات پودری بهره ببرید چون کار کردن با آن ها ساده تر است. اگر اشتباهی در کانتور کردن انجام دهید خیلی راحت می توانید آن را محو کنید. علاوه بر این، محصولات پودری ظاهری ظریف تر و مات تر ایجاد می نمایند.

اما اگر می خواهید آرایش غلیظ تری داشته باشید و گریم بینی گوشتی واضح تر باشد، یا اینکه در آرایش کردن حرفه ای هستید و خوب می توانید محصولات آرایشی را روی پوست با هم ترکیب کنید، از محصولات کرمی بهره ببرید. این محصولات برای کانتورهای قوی تر و گریم بینی گوشتی مناسب است.

گران یا مقرون به صرفه؟

محصولات متنوعی در بازار برای کانتور صورت و کانتور بینی گوشتی وجود دارد ولی لزومی ندارد که حتما گران ترین ها را خریداری کنید. برای اینکه نتیجه مطلوب را بگیرید، لازم نیست زیاد هزینه کنید و پالت های مقرون به صرفه تر هم می توانند همان کار را انجام دهند و قیمت پالت تاثیری روی نحوه کانتور بینی گوشتی ندارد. چیزی که در نتیجه نهایی کار تاثیر دارد، توجه شما به تکنیک ها و ترکیب کردن و محو کردن درست کانتور روی صورت و انتخاب رنگ موقع خرید هایلایتر و کانتورینگ است.

حتی لازم نیست حتما پالت کانتور خریداری کنید. استفاده از کرم پودری که دو تا سه درجه از رنگ پوست شما تیره تر باشد، همان کار را انجام می دهد.

هایلایتر

هایتلایتر محصولی برای اضافه کردن قسمت های روشن تر و ایجاد توهم انعکاس نور از یک سطح است. در واقع با این محصول می توانید یک بخش از صورت را برجسته تر نشان دهید.

محصولات مایع یا پودری

هایلایترها هم به دو شکل مایع یا پودری عرضه می شوند. هایتلایتر مایع ظاهری طبیعی تر به پوست می دهد و براق تر دیده می گردد. هایلایتر مایع به خصوص برای پوست خشک نتیجه عالی دارد. اما اگر پوست چرب دارید که زود براق می گردد، ممکن است هایلایتر مایع برای شما مناسب نباشد و بهتر باشد که از محصولات پودری بهره ببرید.

البته هایلایتر پودری هواداران بیشتری دارد و احتمالا در فروشگاه ها، هایلایتر پودری را بیشتر ببینید. برای کانتور بینی گوشتی بهتر است از هایلایتر پودری بهره ببرید چون متمایزتر است.

وسایل لازم برای کانتور بینی گوشتی

برای کانتور بینی گوشتی و استفاده از محصولات آرایشی که بالاتر معرفی کردیم، باید از براش بهره ببرید. براش های بیضی شکل و زاویه دار برای این کار مناسب هستند ولی در مجموع می توانید از هر براشی که با آن راحت تر هستید بهره ببرید. البته براش های بزرگ مثل براش هایی که برای پنکیک استفاده می کنید، برای کانتور مناسب نیستند.

براش هایی که با موی مصنوعی ساخته می شوند را می توانید برای محصولات پودری و مایع بهره ببرید. برای محو کردن خطوط خیلی واضح روی پوست می توانید از بیوتی بلندر یا اسفنج های آرایشی که آن را کمی مرطوب نموده اید بهره ببرید.

آموزش کانتور بینی گوشتی

نحوه کانتور بینی گوشت به ترتیب زیر است.

مرحله اول

قبل از هر کاری از کرم پودر بهره ببرید و مراحل ابتدایی آرایش صورت را انجام دهید.

مرحله دوم

با استفاده از رنگ تیره تر پالت کانتور، دوخط باریک در دو طرف بینی بکشید. ابتدا با اندازه کم آغاز کنید و اگر اندازه محصول آرایشی که روی پوست می گذارید کافی نبود، این کار را دوباره انجام دهید.

اینکه این دو خط چقدر از هم فاصله داشته باشند، به ظاهر بینی و ظاهر نهایی که در نظر دارید بستگی دارد. هر چقدر فاصله این دو خط کمتر باشد، بینی شما باریک تر می گردد. فقط در نزدیک کردن این دوخط به هم، زیاده روی نکنید.

مرحله سوم

براش خود را تمیز کنید یا یک براش تمیز بردارید. حالا وقت اضافه کردن هایلایت ها یا قسمت های روشن تر است.

مرحله چهارم

با رنگ روشن پالت کانتور یا هایلایتر، یک خط باریک روشن روی بینی ایجاد کنید. اگر نوک بینی شما پهن است یا بینی عریض دارید، هایتلایتر را تا نوک بینی ادامه ندهید و هایلایت را کوتاه تر بزنید. اگر نوک بینی خود را هایلایتر بزنید، بینی شما عریض تر دیده می گردد.

مرحله پنجم

بعد از قرار دادن رنگ های تیره و روشن روی بینی، حالا با یک براش تمیز یا با اسفنج آرایشی، خطوط را روی صورت محو کنید و رنگ های تیره و روشن را ترکیب کنید. مراقب باشید که قسمت های تیره و روشن با هم ترکیب نشوند. فقط مرز بین آن ها را محو کنید. تا جایی رنگ ها را بِلِند کنید که ظاهری طبیعی روی پوست ایجاد نمایند.

نکاتی درباره آرایش چهره با بینی گوشتی

پس از یادگیری نحوه کانتور بینی گوشتی و کانترو کل صورت با توجه به راهنمای جامع کانتور بینی و صورت، دقت کردن به چند نکته آرایشی دیگر باعث می گردد که بینی شما باریک تر به نظر برسد. موقع آرایش حتما به این نکات توجه کنید:

1. مات کردن اطراف بینی

مدتی بعد از آرایش کردن به خصوص اگر پوست چرب داشته باشید، بینی شما چرب و براق می گردد. این اولین چیزی است که در چهره شما دیده می گردد و علاوه بر اینکه ظاهر ناخوشایندی دارد باعث می گردد بینی شما بزرگ تر دیده گردد. برای پیشگیری از این مشکل، همواره از پدهای جذب چربی بهره ببرید و چربی اضافه پوست را بگیرید. استفاده از محصولات پودری و مات هم یاری می نماید که این مشکل کمتر برای شما پیش بیاید.

هم قبل از آرایش و هم در تمام مدتی که آرایش روی صورت شما است، از این پدها برای جذب چربی پوست بهره ببرید.

2. توجه به آرایش چشم

غیر از نحوه کانتور بینی گوشتی با چند ترفند دیگر می توانید حواس بیننده را از بینی خود به قسمت های دیگر چهره پرت کنید. یکی از این روش ها، توجه به آرایش چشم و غلیظ تر کردن آرایش چشم است. مثلا می توانید آرایش چشم گربه ای با خط چشم واضح را امتحان کنید. گاهی اوقات فقط یک ریمل حجم دهنده هم می تواند آرایش چشم را خیره نماینده تر کند.

3. توجه به آرایش لب

ترفند دیگر، غلیظ تر کردن آرایش لب است. در انتخاب رنگ رژلب دقت کنید و ترجیحا رنگ های نود استفاده نکنید مگر اینکه آرایش چشم شما غلیظ باشد.

4. کانتور کردن گونه

کانتور کردن گونه هم یکی دیگر از تکنیک هایی است که باعث می گردد بینی شما بزرگ به نظر نرسد. برای این منظور از هایلایتر روی استخوان گونه بهره ببرید و در قسمت های زیر و فرورفتگی های آن برنزر بزنید. از رژ گونه هم بهره ببرید.

5. روشن کردن تیرگی زیر چشم

شاید تعجب کنید ولی تیرگی های زیر چشم می تواند باعث گردد که بینی شما بزرگ تر به نظر برسد. حتما با کانسیلر این تیرگی زیر چشم را از بین ببرید. با از بین رفتن این تیرگی متوجه می شوید که چقدر بینی شما کوچکتر به نظر می رسد.

جمع بندی

با یادگیری نحوه کانتور بینی گوشتی می توانید با یک پالت ساده و براش، بینی خود را باریک تر نشان دهید. در این تکنیک فقط از رنگ های تیره و روشن برای ایجاد ظاهری متفاوت در بینی استفاده می گردد. اینکه محصولات پودری را خریداری کنید یا کرمی را خریداری کنید به نوع پوست شما و ظاهر نهایی که مد نظر دارید بستگی دارد.

منابع: Allwomenstalk, Behindthescenesmakeup

منبع: دیجیکالا مگ

به "نحوه کانتور بینی گوشتی و چند تکنیک آرایشی برای داشتن بینی باریک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه کانتور بینی گوشتی و چند تکنیک آرایشی برای داشتن بینی باریک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید