نوشیدنی هایی که کاهش وزن را 4 برابر می نماید

به گزارش فدایی داری، بر اساس نتایج تحقیقات این نوشیدنی های ساده و خوشمزه شامل شیر کم چرب، آب و چای و کافه با کاهش وزن مرتبط است.

نوشیدنی هایی که کاهش وزن را 4 برابر می نماید

به گزارش بهداشت نیوز، چای یربا میت نوعی چای گیاهی است که منبع بسیار خوبی از فلاونوئیدها، اسیدهای آمینه، ویتامین های C، B1 و B2 و بعلاوه مواد معدنی است که فواید زیادی برای سلامتی دارد. این چای سنتی جنوب شرقی آمریکای لاتین می تواند کاهش وزن را افزایش دهد.

یربا میت اغلب به عنوان نوشیدنی با انرژی قهوه، طعم ملایم چای سنتی، اجزای شفابخش چای گیاهی و عامل احساس خوب شکلات تعریف شده است. در واقع گیاه یربا مات حاوی کافئین، تئوفیلین و تئوبرومین است که این اجزا محرک هایی است که در قهوه، چای و شکلات نیز یافت می گردد.

علاوه بر این جایگزینی آب با فقط یک نوشابه شیرین می تواند منجر به کاهش وزن و بهبود سلامت گردد. در واقع نتایج تحقیقات نشان داد که نوشیدن یک پیمانه آب قبل از هر وعده غذایی با کاهش پنج برابری وزن مرتبط است.

نوشیدن آب بعلاوه سطح گلوکز ناشتا را کاهش می دهد که برای کاهش وزن و سلامت عمومی بهتر است. نوشیدن آب یکی از محبوب ترین روش های کاهش وزن است که به وسیله افراد مورد استفاده قرار می گیرد.

نتایج تحقیقات نشان می دهد که علاوه بر چای، نوشیدن روزانه 2 لیوان شیر بدون چربی نیز می تواند کاهش وزن را 2 برابر کند. مطالعه روی 322 فرد دارای اضافه وزن نشان داد کسانی که روزانه 2 لیوان شیر کم چرب می نوشند، نسبت به افرادی که حدود نصف لیوان شیر می نوشند، کاهش وزن خود را 2 برابر می نمایند.

دکتر گرگ میلر، متخصص علوم غذایی و تغذیه انسان در ایالات متحده، اظهار کرد: خبر خوب برای عموم این است که می توانید این توصیه ها را برای سه وعده لبنیات روزانه دنبال کنید و بدون نگرانی از افزایش وزن اضافی از مزایای تغذیه ای آن برخوردار شوید.

اگر برای کاهش وزن کالری خود را کاهش می دهید، مهم است که روزانه سه وعده لبنیات برای سلامتی و افزایش کوشش های خود برای کاهش وزن دریافت کنید.

دکتر کیه جی دافی، محقق ارشد این تحقیق نیز گفت: نوشیدنی هایی مانند چای یربا میت، آب و شیر همگی باعث بهبود عدم استفاده از نوشیدنی های شیرین می گردد.

ما دریافتیم که میان بزرگسالان آمریکایی که روزانه یک وعده نوشیدنی شیرین شده با شکر مصرف می نمایند، جایگزینی آن نوشیدنی با آب، درصد کالری دریافتی از نوشیدنی ها را از 17 به 11 درصد کاهش می دهد.

حتی کسانی که نوشیدنی های شیرین بیشتری در روز مصرف می نمایند، همچنان می توانند از جایگزینی آب سود ببرند و مقدار کالری دریافتی از نوشیدنی ها را به کمتر از 25 درصد از کالری دریافتی روزانه خود کاهش دهند.

آب خوردن باعث کاهش وزن میگردد؟

محققان میگویند آب می تواند به روش های مختلف به کاهش وزن یاری کند. ممکن است اشتهای شما را سرکوب کند، متابولیسم شما را افزایش دهد و ورزش را آسان تر و کارآمدتر کند، که همگی می توانند به نتایج در مقیاس یاری نمایند.افزایش مصرف آب یکی از ساده ترین راه ها برای بهبود سلامت کلی است.

نوشیدن آب بیشتر ممکن است با سیر نگه داشتن شما در بین وعده های غذایی و افزایش تعداد کالری هایی که می سوزانید، برای دور کمر شما مفید باشد.

تحقیقات نشان می دهد که مصرف آب قبل از غذا می تواند باعث موفقیت شما در کاهش کالری و کاهش وزن گردد.

مطالعه ای بر روی 48 بزرگسال دارای اضافه وزن نشان داد که کسانی که 500 میلی لیتر (17 اونس) آب قبل از غذا می نوشیدند در حالی که رژیم غذایی کم کالری را دنبال می کردند، 44 درصد بیشتر از کسانی که قبل از غذا آب ننوشیدند، طی 12 هفته وزن کم کردند .

نوشیدن آب سرد باعث افزایش مصرف انرژی در هنگام استراحت می گردد که تعداد کالری هایی است که هنگام استراحت می سوزانید.

به عنوان مثال، مطالعه ای روی 21 کودک دارای اضافه وزن نشان داد که مصرف انرژی در حالت استراحت تا 25 درصد به مدت 40 دقیقه پس از نوشیدن 10 میلی لیتر آب سرد به ازای هر کیلوگرم وزن بدن افزایش می یابد

چای باعث لاغری می گردد؟

تحقیقات نشان می دهد که چای ممکن است نقش مستقیمی در کاهش وزن نیز داشته باشد. کوزیک می گوید: چای ها حاوی کاتچین هستند که می توانند با تحریک بدن برای شکستن سریع تر چربی ها و سوزاندن کالری بیشتر، متابولیسم را افزایش دهند.

چای سیاه یک کاهش دهنده چربی است که می تواند به کاهش وزن به طور طبیعی به ما یاری کند، اما مهم است که به خاطر داشته باشید که نوشیدن آن در ساعات خاصی از روز ممکن است مفیدتر باشد.

نوشیدن چای سیاه نقش مستقیمی در کاهش وزن دارد.

نوشیدن چای سیاه را در صبح توصیه می کنیم تا از عملکرد آنتی اکسیدان های آن که به لطف پلی فنول ها و کاتچین های موجود در آن به پاکسازی بدن و دفع سموم یاری می نماید، نهایت استفاده را ببرید. مصرف آن در صبحانه می تواند به فعال کردن و بیدار کردن متابولیسم یاری کند.

از آنجایی که چای سیاه یکی از برترین چای ها برای هضم غذا است، نوشیدن یک فنجان 30 دقیقه بعد از صبحانه و ناهار به هضم بهتر غذا یاری می نماید.

اگر به کافئین حساس هستید، بهتر است از نوشیدن چای سیاه در بعد از ظهر خودداری کنید. اگرچه چای حاوی کافئین کمتری نسبت به قهوه است، اما می تواند بر کیفیت خواب شما تأثیر بگذارد. تحقیقات زیادی نشان داده است که خواب خوب برای سلامت عمومی مهم است و بر وزن تأثیر دارد.

قهوه لاغر می نماید؟

گفته شده است که کافئین مقدار متابولیسم شما را 3 تا 11 درصد افزایش می دهد. هر چه مقدار متابولیسم شما بیشتر باشد، سوزاندن چربی برای شما آسان تر است. بنابراین اگر می خواهید وزن کم کنید این اساساً نوشیدن قهوه گزینه طلایی است.

یک مطالعه آزمایشگاهی که در سال 2012 در Food & Function منتشر شد، نشان داد که کافئین باعث افزایش گرمازایی (فرآیند فراوری گرما در بدن) می گردد. هرچه بدن شما گرمای بیشتری فراوری کند، کالری بیشتری می سوزانید (و سریعتر به اهداف کاهش وزن خود می رسید).

نوشیدن قهوه باعث میگردد کالری بیشتری بسوزانید.

کافئین به شما انرژی زیادی می دهد و بدن را وادار می نماید تا به جای ذخایر محدود کربوهیدرات در عضلات، ذخایر چربی بیشتری بسوزاند. وقتی قهوه 30 دقیقه قبل از ورزش می نوشید، عملکرد شما را بهبود می بخشد و به شما این احساس را می دهد که می توانید برای مدت طولانی تری سخت تر ادامه دهید. به این ترتیب در طول تمرین کالری بیشتری می سوزانید و سریعتر وزن کم می کنید. بسیاری از مردم قهوه ما را به شیک های پروتئینی قبل از تمرین خود اضافه می نمایند یا فقط آن را سیاه می نوشند. نوشیدن قهوه سیاه قبل از هر گونه فعالیت بدنی می تواند کالری سوزانده شده بالاتری را هم در حین و هم بعد از تمرین و بعلاوه استفاده از اسیدهای چرب برای انرژی هوازی بهبود بخشد.

شیر خوردن باعث کاهش وزن میگردد؟

شیر می تواند احساس گرسنگی را کاهش دهد و شما را برای مدت طولانی تری سیر نگه دارد. کلسیم در شیر فراوان است. متابولیسم را تقویت می نماید که در نهایت منجر به کاهش وزن می گردد. اسموتی شیر و موز منبع عالی پروتئین، کلسیم، فیبر و پتاسیم است.

آیا آب خوردن چربی بدن را می سوزاند؟

آب برای سوزاندن چربی لازم است. نوشیدن آب کافی برای سوزاندن چربی غذا و نوشیدنی و بعلاوه چربی های ذخیره شده لازم است. یک آنالیز کوچک در سال 2016 نشان داد که افزایش مصرف آب منجر به افزایش لیپولیز و کاهش چربی در مطالعات حیوانی می گردد.

به طور کلی، شما باید نیمی از وزن بدن خود را بر حسب اونس آب مصرف کنید. بنابراین، فردی با وزن 81 کیلو گرم پوند باید حدود دو و نیم لیتر در روز را هدف قرار دهد.

آیا آب سرد چربی های شکم را می سوزاند؟

تحقیقات نو می گوید بله. یک مطالعه نو نشان می دهد که حمام یخ ممکن است به سوزاندن چربی بدن یاری کند. بعلاوه به نظر می رسد قرار گرفتن در معرض آب سرد از مقاومت به انسولین و دیابت محافظت می نماید.

برای کاهش وزن چقدر آب بنوشم؟

بر اساس مطالعات، 1 تا 2 لیتر آب در روز برای یاری به کاهش وزن کافی است، به خصوص زمانی که قبل از غذا مصرف گردد.ابزار نوشیدنی هایی که کاهش وزن را 4 برابر می نماید تصویربزارک نوشیدنی هایی که کاهش وزن را 4 برابر می نماید تصویرابزارک نوشیدنی هایی که کاهش وزن را 4 برابر می نماید.

منبع: فرارو

به "نوشیدنی هایی که کاهش وزن را 4 برابر می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوشیدنی هایی که کاهش وزن را 4 برابر می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید