هشدار شدید خواهر رهبر کره شمالی به سئول ، بمباران تبلیغاتی را تمام کنید

به گزارش فدایی داری، کیم یو-جونگ، خواهر قدرتمند رهبر کره شمالی به مقام های کره جنوبی هشدار داد که اگر پروپاگاندای مرزی را علیه پیونگ یانگ متوقف نکنند، گفتگوهای صلح برای سرانجام دادن به تنش های نظامی میان دو کشور به خطر می افتد.

هشدار شدید خواهر رهبر کره شمالی به سئول ، بمباران تبلیغاتی را تمام کنید

به گزارش فدایی داری به نقل از گاردین، چند روز پس از آنکه گروهی از فراریان کره شمالی در مناطق مرزی با کره جنوبی جزوه های تبلیغاتی علیه پیونگ یانگ پخش کردند، خواهر کیم جونگ-اون با انتشار یک بیانیه به مقام های سئول درباره پیامدهای این اقدام هشدار داد. پناهنده ها و فراری ها جزوه ها را با پنهان کردن درون بیش از 500 بادکنک به درون مرزهای کره شمالی فرستادند و در آن از برنامه های هسته ای و نظامی پیونگ یانگ انتقاد کردند.

پیش از این هم جزوه های تبلیغاتی علیه نقض حقوق بشر در کره شمالی درون مرزهای این کشور پخش شده بود. خواهر کیم که در دو سال اخیر به جایگاهی برجسته در ساختار قدرت رسیده، در بیانیه خود تهدید کرد اگر اقدام های تبلیغاتی سرانجام نیابد، کره شمالی به توافقنامه صلح سال 2018 پای بند نخواهند ماند. جزوه های درون بادکنک از منطقه غیرنظامی میان دو کره وارد بخش شمالی می گردد. این منطقه پس از سرانجام جنگ 1950 تا 1953 بین همسایه های شمال و جنوب ایجاد شد و امروز عملا یک منطقه نظامی است.

در بخشی از بیانیه کیم یو-جونگ که خبرگزاری رسمی کره شمالی منتشر نموده آمده است: اگر این کارها با نیت شیطانی به نام آزادی افراد و آزادی بیان مقابل چشم ما ادامه یابد، مقام های کره جنوبی خیلی زود با بدترین پیامدها روبرو می شوند. شفاف می گویم، اگر جزوه های تبلیغاتی همچنان ارسال گردد و به جای اقدام عملی فقط شاهد عذرخواهی باشیم، مقام های سئول باید بهایی بسیار سنگین بابت رفتار خود بپردازند. آنگاه اعلامیه پانمونجوم دیگر برای ما ارزش و اعتبار نخواهد داشت.

اعلامیه پانمونجوم در سومین دور گفتگوهای میان رهبران دو کره در سپتامبر 2018 به امضای کیم جونگ-اون و وون جائه-این رسید. بر این اساس، کره جنوبی متعهد شده است جلوی تمام اقدام های تبلیغاتی را از سوی مرز خود علیه همسایه شمالی بگیرد. این اقدام ها می تواند در قالب خواندن بیانیه های تبلیغاتی از پشت بلندگو در نزدیک مرز یا فرستادن بادکنک هایی باشد که جزوه های تبلیغاتی علیه سران پیونگ یانگ درون آنها پنهان شده است.

هر چند رسانه رسمی کره شمالی فراریان را مسئول اصلی ارسال جزوه ها و بمباران تبلیغاتی ندانسته اما در بیانیه خواهر رهبر کره شمالی اشاره هایی آشکار به این گروه وجود دارد. چند هفته پیش دو مقام ارشد پیشین کره شمالی که از این کشور به همسایه جنوبی گریخته اند، در مجلس کره جنوبی صاحب کرسی شدند. یکی از این افراد، نفر دوم سفارت کره شمالی در لندن است.

منبع: همشهری آنلاین

به "هشدار شدید خواهر رهبر کره شمالی به سئول ، بمباران تبلیغاتی را تمام کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار شدید خواهر رهبر کره شمالی به سئول ، بمباران تبلیغاتی را تمام کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید