همکاری کانن برای ساخت آسفالت ، ابداع جالب برای یاری به محیط زیستمقصدی عجیب برای ماسک های دور ریخته شده ، نتایج یک مطالعه حقایقی را افشا کرد

به گزارش فدایی داری، شرکت کانن میخواهد تونرهای چاپگر به درد نخور را بازیافت و از آنها برای فراوری افزودنی های آسفالت استفاده کند.

همکاری کانن برای ساخت آسفالت ، ابداع جالب برای یاری به محیط زیستمقصدی عجیب برای ماسک های دور ریخته شده ، نتایج یک مطالعه حقایقی را افشا کرد

به گزارش فدایی داری و به نقل از نیو اطلس، در پروژه گلوله تونر بازیافتی (Toner Pellet project) این شرکت، تونر کارتریج ها دریافت شده در مرکز ابتدا بر اساس نوع مواد مرتب و سپس به طور اتوماتیک جدا می شوند. اجزای پلاستیکی جامد کارتریج ها که طبیعا ذوب می شوند تا به گلوله های تازه تبدیل شوند و در نهایت از آنها در فراوری کارتریج های تازه استفاده خواهد شد. قطعات فلزی دیگر هم برای بازیافت به شرکای تجاری ارسال می شوند. تونرهای بازیافتی هم برای استفاده مجدد گلوله ای می شوند و گلوله های تونر بازیافتی (RTP) نام می گیرند.

در حال حاضر، مشتری این محصولات بازیافتی کانن شرکت ساختمانی بیسیک، شریک پروژه مستقر در ویرجینیا، است که از این محصولات هم به عنوان رنگ و هم به عنوان عامل اتصال دهنده آسفالت مورد نیازش استفاده می نماید.

بیشتر بخوانید:

  • مقصدی عجیب برای ماسک های دور ریخته شده | نتایج یک مطالعه حقایقی را افشا کرد

  • عجیب ترین بازیافت دنیا شکل می گیرد | تبدیل پره های توربین به پاستیل و نوشیدنی ورزشی!

با توجه به اینکه که تونر عمدتاً از پلاستیک ریز آسیاب شده، پودر کربن و سیلیس تشکیل شده، استفاده از آن در شکل گلوله ای منطقی است. پس از چندین سال آزمایش های ایمنی و زیست محیطی، خاتمه وزارت حمل و نقل ویرجینیا اجازه استفاده از این گلوله های تونری را در آسفالت های مخصوص ساخت و ساز اصلی داده است. از این محصولات در پروژه هایی مانند احداث جاده های محلی بهره برداری می گردد.

این برای اولین بار نیست که از تونر بازیافتی در آسفالت ها استفاده می گردد،در اصل اولین بار در سال 2013 یک بایندر آسفالت حاوی تونر به نام TonerPave در شهر ملبورن استرالیا به صورت آزمایشی مورد استفاده قرار گرفته بود.

منبع: همشهری آنلاین

به "همکاری کانن برای ساخت آسفالت ، ابداع جالب برای یاری به محیط زیستمقصدی عجیب برای ماسک های دور ریخته شده ، نتایج یک مطالعه حقایقی را افشا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری کانن برای ساخت آسفالت ، ابداع جالب برای یاری به محیط زیستمقصدی عجیب برای ماسک های دور ریخته شده ، نتایج یک مطالعه حقایقی را افشا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید