عکس ، سفینه عجیبی که بر آب های چین فرود آمده است!

به گزارش فدایی داری، خبرنگاران نوشت: ساختمان نو و بزرگ آمفی تئاتر ییچانگ شبیه به نوعی سفینه فضایی عجیب و غریب فرود آمده در چین است.

عکس ، سفینه عجیبی که بر آب های چین فرود آمده است!

تئاتر بزرگ ییچانگ که بعضی از طرح های آزمایشی تر را به یاد می آورد، در نوک شبه جزیره Pinghu، جایی که رودخانه یانگ تسه چین و رودخانه هوانگ بای به هم می رسند، واقع شده است. نمای خارجی غیرمعمول این سازه دارای طراحی روان است که از رودخانه های مجاور الهام گرفته شده است.

براساس گزارش ها، این ساختمان 70 هزار متر مربع مساحت دارد و نمای بیرونی آن عمدتاً از لوله های آلومینیومی آنودایز شده منحنی و مات تشکیل شده است.

بیشتر بخوانید:

  • رازگشایی از دایره های جنی سرزمین بومیان استرالیا! / عکس

  • خلبان آمریکایی در جنگنده روسی، باورنکردنی و کمیاب!/ عکس

  • وحشت از زلزله 9 ریشتری با مشاهده حفره ترسناک / عکس

بنا به گفته شرکت طراح آن، این بنا بر روی پایه هایی بالاتر از سطح زمین ساخته می گردد و از آن در برابر سیل احتمالی محافظت می نماید که این روش کار حفاری مورد احتیاج را کاهش می دهد. بخشی از پشت بام آن نیز قابل دسترس خواهد بود و به طراحان اجازه می دهد تا یک باغ نیمه باز، باغ های پلکانی آبشاری و یک تئاتر در فضای باز را روی بام آن طراحی نمایند. بعلاوه یک تئاتر روباز دیگر در روی زمین و نزدیک به آب وجود خواهد داشت.

توربین های بادی به کاهش وابستگی این سازه به برق شبکه اصلی شهر یاری می نماید.

طرح ساخت تئاتر بزرگ ییچانگ پس از یک مسابقه جهانی معماری راه اندازی شد، اما هنوز درباره زمان تکمیل این پروژه جزییاتی منتشر نشده است.

227321

منبع: خبرآنلاین

به "عکس ، سفینه عجیبی که بر آب های چین فرود آمده است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، سفینه عجیبی که بر آب های چین فرود آمده است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید