واگذاری سهام ایران خودرو و سایپا بر مبنای قیمت تابلو و اضافه ارزش بلوکی

به گزارش فدایی داری، رییس کل سازمان خصوصی سازی گفت: مبنای ارزش گذاری سهام ایران خودرو و سایپا، قیمت تابلو به همراه اضافه ارزش بلوکی است که با توجه به نقدشوندگی این سهم ها، قیمت نهایی بسیار بیشتر از قیمت روی تابلو خواهد بود.

واگذاری سهام ایران خودرو و سایپا بر مبنای قیمت تابلو و اضافه ارزش بلوکی

به گزارش گروه اقتصادی فدایی داری، حسین قربان زاده درباره عرضه سهام دو خودروساز ایران خودرو و سایپا، اضافه کرد: 5 درصد سهام ایران خودرو و 17 درصد سهام شرکت سایپا، سهام مستقیم دولت در این دو شرکت است. این سهام به صورت وثیقه بوده و کوشش می گردد این سهام از وثیقه خارج تا از قابلیت واگذاری برخوردار گردد.

رییس کل سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه بیش از 20 درصد شرکت ایران خودرو و بیش از 30 درصد شرکت سایپا، سهام تودلی این شرکت ها هستند، اظهار کرد: به تازگی وزارت صمت با همکاری خود شرکت ها در کوشش است تا این سهام تودلی را به فروش برساند. این اقدام به دو شرکت خودروساز بزرگ کشور فرصتی برای تنفس می دهد تا با منابع حاصل از فروش سهام تودلی به بنگاه خودشان، امکان تزریق منابع اقتصادی داشته باشند تا بتوانند دیون خود را تسویه نمایند یا با بهره گیری از این منابع اقتصادی به هر امر دیگری که قابلیت سرمایه گذاری دارد، بپردازند.

قربان زاده اضافه کرد: سازمان خصوصی سازی در کوشش است این واگذاری در قالب یک بلوک واحد با سهام دولت صورت پذیرد، با واگذاری سهام تودلی ارزش سهام دولت کاهش نمی یابد و ارزندگی بلوک در زمان عرضه حفظ خواهد شد.

وی توضیح داد: پیشنهاد سازمان خصوصی سازی حتی درباره سهامی که نهاد های غیردولتی از این بنگاه ها دارند، این است که سهام این دستگاه ها به وکالت از آن ها به همراه سهام مستقیم دولت و سهام تودلی، یک بلوک بالای 40 درصدی ایجاد کند تا هم از ارزندگی برخوردار و هم از قابلیت مزایده با قیمت بالا برخوردار باشد.

قربان زاده در انتها گفت: چنانچه اگر فرد یا افرادی، قیمتی را محاسبه یا عنوان نموده اند که پایین تر از قیمت تابلو باشد، بی تردید اشتباه است و باید اصلاح گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "واگذاری سهام ایران خودرو و سایپا بر مبنای قیمت تابلو و اضافه ارزش بلوکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واگذاری سهام ایران خودرو و سایپا بر مبنای قیمت تابلو و اضافه ارزش بلوکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید