پاک کردن چربی روی کابینت در سریع ترین زمان

به گزارش فدایی داری، چربی های کابینت چشم انداز ای زشت را ایجاد می نمایند ولی می توانید با روش های ساده و به صرفه این چربی ها را از بین ببرید.

پاک کردن چربی روی کابینت در سریع ترین زمان

کابینت یکی از مکان هایی است که در معرض چربی آشپزی قرار می گیرد و خیلی از افراد نمی توانند آن را خوب تمیز نمایند. باید یادتان باشد که چرب ماندن کابینت می تواند باعث ابتلا به بیماری گردد و بهتر است این چربی ها را پاک کنید. در این مطلب از فدایی داری به بیان روش های پاک کردن چربی روی کابینت می پردازیم.

روش های پاک کردن چربی روی کابینت

در ادامه با تکنیک های خاص برای از بین بردن چربی های کابینت آشنا می شوید که به کابینت ها آسیبی وارد نمی نماید.

خمیر دندان از روش های پاک کردن چربی روی کابینت

خمیر دندان قدرت زیادی در لکه زدایی دارد. برای استفاده کردن از این روش کافی است کمی خمیر دندان را روی لکه ها بریزید و 5 دقیقه صبر کنید. پس از این مدت زمان می توانید با استفاده از یک اسفنج خمیر دندان را از روی سطح چربی ها پاک کنید و تاثیرات شگفت انگیز این روش را ببینید. پس از این تمام خمیر دندان را با اسفنج نم دار تمیز کنید و با یک حوله نم دار تمام سطح کابینت را تمیز کنید.

سرکه و آبلیمو

چنانچه لکه های کابینت شما سخت شده است و مدت زیادی آن ها را تمیز نکرده اید می توانید از این ترکیب بهره ببرید که بسیار موثر است. آب لیمو سرکه ترکیبی شگفت انگیز است و هر نوع لکه ای را در زمانی کوتاه از بین می برد آب لیمو و سرکه سفید را در اسپری بریزید و سعی کنید نسبت آن ها با هم برابر باشد. لازم نیست که تمام بخش های کابینت را اسپری کنید و خیس کنید بلکه فقط روی لکه ها این ترکیب را اسپری کنید. بعد از اسپری کردن باید کابینت ها را با استفاده از حوله خشک کنید تا چیزی روی آن نماند.

آب و دستمال

یکی از روش های ساده و ابتدایی برای تمیز کردن هر چیزی استفاده از آب و دستمال است. بهتر است از دستمال مرطوب بهره ببرید و مطمئن شوید که کابینت های شما ضد آب است و در صورت استفاده از آب برای شستن خراب نمی شوند و زنگ نمی زنند. هر چند کابینت های امروزی همه ضد آب هستند و شما می توانید خیلی راحت آن ها را بشویید. در موقع تمیز کردن کابینت ها سعی کنید از دستمال های نرم بهره ببرید و از هر نوع اسکاچ و سیم ظرفشویی دوری کنید زیرا ممکن است باعث ایجاد خط و خش روی کابینت شوید.

سرکه سفید از روش های پاک کردن چربی روی کابینت

دیگر روشی که امروز استفاده می گردد این است که برای تمیز کردن لکه های چربی از روی کابینت ها از سرکه سفید بهره ببرید. در واقع سرکه سفید خطرات کمی دارد و مانند مواد شوینده قوی به ریه آسیب وارد نمی نماید و بعلاوه کابینت های شما مدت زمان بیشتری سالم می مانند. برای استفاده از این روش باید مقداری از سرکه سفید را با آب در اسپری بریزید و برای تمیز کردن از آن بهره ببرید.

جوش شیرین

خواص جوش شیرین برای تمیز کردن سطوح باور کردنی نیست. برای استفاده از این ماده بهتر است آن را با کمی آب مخلوط کنید تا حالت خمیری به خود بگیرد و بعد روی لکه های سخت روغن و چربی روی کابینت قرار دهید و پس از ده دقیقه با استفاده از یک دستمال مرطوب آنها پاک کنید. بهتر است برای پاک کردن جوش شیرین از روی کابینت ها از وسایلی مانند چاقو و قاشق استفاده نکنید. پس از تمیز کردن با جوش شیرین باید تمام کابینت را با آب تمیز کنید تا لکه های سخت روی کابینت نماند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب این وسیله دکور خانه شما را متحول می نماید را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "پاک کردن چربی روی کابینت در سریع ترین زمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاک کردن چربی روی کابینت در سریع ترین زمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید