کازا روسادا، قصر صورتی اسرار آمیز در آرژانتین، عکس

به گزارش فدایی داری، علیرغم اینکه جهانگرد ها فکر می نمایند رئیس جمهور آرژانتین در این ساختمان زندگی می نماید، اما کازا روسادا فقط محل کار اوست و محل زندگی اش در لوس اولیووس (Los Olivos) در حومه شهر است. دلیل اینکه بنای کازا روسادا را رازآلود می دانند این است که از زمان ساخت آن در دهه 1800 میلادی فقط عده کمی از افراد عادی اجازه ورود به این ساختمان را پیدا نموده اند. تا امروز عکاسان فقط اجازه ورود به صحن حیاط مجموعه را دارند.

کازا روسادا، قصر صورتی اسرار آمیز در آرژانتین، عکس

البته تورهای رایگان بازدید یک ساعته از کازا روسادا وجود دارد اما تمام بخش ها ساختمان را پوشش نمی دهند. از این نظر می توان کازا روسادا را مشابه با کاخ کرملین دانست که در تورهای بازدید اجازه ی ورود بازدیدنمایندگان به تمامی بخش ها داده نمی گردد و فقط اجازه ورود افراد عادی به برخی از قسمت های نه چندان مهم کاخ ریاست جمهوری را صادر می نمایند.

البته این موضوع نباید شما از بازدید از این بنای زیبا و رازآلود منصرف کند. در هر صورت کازا روسادا بی شک یکی از تاریخی ترین، نمادین ترین و زیباترین ساختمان ها در کل شهر است و دیدن آن خالی از لطف نیست.

واژه کازا روسادا به معنای خانه صورتی است. گرچه این توصیف مناسب رنگ بنای بزرگ کازا روسادا است اما ربطی به اهمیت و بعد فرهنگی کاخ ریاست جمهوری در عدالت بوئنوس آیرس ندارد. وقتی به سمت میدان پلازا د مایو (Plaza de Mayo) که مردم بومی آن را به نام Centro می شناسند می روید، به تدریج متوجه اندازه و بزرگی این سازه به سبک ایتالیایی خواهید شد که الهام بخش کارت پستال های شهر است؛ در واقع کازا روسادا در انتهای شرقی پلازا دمایو قرار گرفته است. این میدان بزرگ از زمان شکل گیری بوئنوس آیرس در سال 1580 همیشه توسط بسیاری از مهم ترین مراکز سیاسی کشور احاطه شده است.

ضمناً یک تراس وجود دارد که Eva Peron، همسر دوم رئیس جمهور آرژانتین چندین بار در آن حضور یافته و از همانجا هم آخرین بار با مردمش بدرود گفته است و جمله معروف برای من گریه نکن آرژانتین را ادا نموده است. وقتی همراه با تور به گردش در کازا روسادا می پردازید، می توانید از موزه طبقه پایین ساختمان که اطلاعات خوبی از کاخ ریاست جمهوری در بوئنوس آیرس، اشیاء به جای مانده از رئیس جمهورهای قبلی و در کل کشور آرژانتین را در خود دارد هم دیدن کنید. ضمناً می توانید هر ساعت شاهد مراسم تعویض گارد در مقابل قصر باشید.

شما پس از بازدید از کاخ، علاوه بر دانستن حقایق جالب و سرگرم نماینده ای مثل اینکه مدانا خواننده مشهور آمریکایی یکی از تنها کسانی بوده است که اجازه بازدید از این تراس معروف را داشته و اینکه صحنه هایی از فیلم Evita بر روی این تراس فیلم برداری شده است، از اطلاعات مهمی مطلع می شوید که در خصوص ویژگی های فرهنگی و سیاسی رایج در آرژانیتن صحبت می نمایند.

یکی از حقایق جالب در خصوص کازا روسادا این است که اصلاً چطور تصمیم بر صورتی کردن این ساختمان گرفته شد. اول از همه اینکه رنگ صورتی آن هیچ ربطی به زن بودن ریاست جمهوری آرژانتین ندارد. یک نظریه بر این روایت پایدار است که در سال 1873 که قصر توسط معمار بریتانیایی ادوارد تایلور ساخته شد، دو حزب سیاسی مهم وجود داشت که علامت یکی از آنها رنگ قرمز و علامت دیگری رنگ سفید بود. در کوشش برای ایجاد صلح، اتحاد ملی و پیمان غیرنظامی، تصمیم گرفته شد که رنگ این ساختمان بزرگ به رنگ صورتی درآید که ترکیبی از رنگ قرمز و سفید است. نظریه دیگر می گوید این رنگ صورتی فقط حاصل ترکیب رنگ سفید با خون گاو است که در اوخر قرن نوزدهم بسیار مرسوم بوده است.

اگرچه اجازه بازدید از تمام اتاق های کازا روسادا به تورها داده نمی گردد اما قطعاً دیدگاه وسیع تری نسبت به کشور آرژانتین پیدا خواهید کرد. زیبایی خیره نماینده این بنا فقط متعلق به بنای بیرونی آن نیست بلکه داخل ساختمان هم زیبایی هایی دارد که چشم هر بیننده ای را به خود جلب می نماید. اگر دوست دارید بیشتر در خصوص مردم، سیاست و تاریخ کشور آرژانتین بدانید حتماً باید بازدید از کازا روسادا را در فهرستی که از جاذبه های بوئنوس آیرس تهیه نموده اید، قرار دهید. این ساختمان هنوز هم یکی از تاریخی ترین و زیباترین ساختمان های کشور است.

منبع: گردشبان

به "کازا روسادا، قصر صورتی اسرار آمیز در آرژانتین، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کازا روسادا، قصر صورتی اسرار آمیز در آرژانتین، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید