کشف یک مجسمه 1800 ساله

به گزارش فدایی داری، باستان شناسان با کاوش در یونان یک مجسمه مرمرین 1800 ساله به شکل سر یکی از شخصیت های اساطیری یونان باستان را کشف کردند.

کشف یک مجسمه 1800 ساله

به گزارش فدایی داری، گروهی از باستان شناسان با کاوش در شهر باستانی فیلیپی واقع در شمال غربی یونان سر یک مجسمه تقریبا سالم به شکل آپولون، ایزد یونان باستان را کشف کردند.

آرت نت نوشته است این مجسمه که قدمت آن به فاصله قرن دوم تا سوم میلادی بازمی گردد، مردی جوان با موهای فر و تاجی از جنس برگ را به تصویر می کشد. این مجسمه اواخر سال 2023 از طریق گروهی متشکل از 15 دانشجو و یک استاد دانشگاه در فیلیپی کشف شده بود.

کارشناسان معتقدند این مجسمه در ابتدا به عنوان یک پیشکش ساخته شده بود، اما محل کشف آن نشان می دهد بعدها به عنوان یک شیء تزئینی در میدان شهر استفاده شده است. کارشناسان همچنین با توجه به کشف یک سکه تصویرگر امپراتور لئو ششم در نزدیکی آن به این نتیجه رسیدند که این محوطه از قرن هشتم یا نهم میلادی مورد استفاده قرار می گرفت.

سال گذشته نیز باستان شناسان یک مجسمه باستانی به شکل هرکول را در همین محوطه تاریخی کشف کرده بودند.

فیلیپی در سال 356 پیش از میلاد از طریق فیلیپ دوم مقدونی پدر اسکندر مقدونی تأسیس شد. این شهر به دلیل موقعیتش نسبت به ویا اگناتیا، جاده ای که اروپا را به آسیا متصل می کرد، به ثروت و معروفیت رسید. اهمیت آن تا دوران امپراتوری روم ادامه یافت و محل نبرد بین نیروهای مارک آنتونی و آگوستوس علیه نیروهای مارکوس یونیوس بروتوس و گایوس کاسیوس لونگینوس بود.

منبع: دنیای سفر

به "کشف یک مجسمه 1800 ساله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف یک مجسمه 1800 ساله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید