کوکوی بادمجان؛ یک غذای لذیذ فوری برای افطاری

به گزارش فدایی داری، کوکوی بادمجان همواره هواداران خود را داشته است. این غذا معمولا به سرعت آماده می گردد و مواد اولیه آن در دسترس بیشتر خانواده ها واقع شده است.

کوکوی بادمجان؛ یک غذای لذیذ فوری برای افطاری

کوکوی بادمجان همواره هواداران خود را داشته است. این غذا معمولا به سرعت آماده می گردد و مواد اولیه آن در دسترس بیشتر خانواده ها واقع شده است. در روز های ماه مبارک رمضان با این کوکوی خوش عطرلذیذ در سفره افطار از اعضای خانواده تان پذیرایی کنید.

*** مواد لازم

بادمجان یک کیلو

تخم مرغ دو عدد

پیاز دو عدد میانه

روغن مخصوص سرخ کردن 6 قاشق غذاخوری

ادویه شامل نمک فلفل زردچوبه و پودر سیر به مقدار لازم

*** طرز تهیه

بادمجان ها را شسته و پوست بگیرید و با قسمت ریز ریز کنید. کمی به بادمجان های رنده شده نمک بزنید و تا 5 دقیقه این مخلوط را ورز بدهید. پس از بیست دقیقه آب بادمجان ها را خوب بگیرید. اگر بادمجان های رنده شده آب دار باشند امکان دارد کوکوی شما شل گردد و بافت خوبی نداشته باشد. بعد از آبگیری بادمجان ها ادویه ها، پیاز رنده شده و دو عدد تخم مرغ را به آن اضافه می کنیم. این مواد را ورز می دهیم تا یک دست شوند. این مواد را با دست شکل بدهید و داخل روغن مخصوص سرخ کردن در حال داغ شدن قرار بدهید. به محض طلایی شدن رنگ کوکو آن را برگردانید تا طرف دیگر هم به خوبی سرخ گردد.

*** نکته آخر

در بعضی از استان های غربی به این مخلوط دو قاشق غذاخوری آرد نیز اضافه می نمایند. شمالی های عزیزمان دایره ای کوچک در میان مواد کوکو قرار می دهند و آن را به شکل دونات های کوچک سرخ می نمایند. این کار ظاهر بهتری به غذای شما می دهد. به جای پودر سیر اگر از دو حبه سیر رنده شده بهره ببرید کوکوی بادمجان شما طعم و بوی لذیذ تری به خود می گیرد. این کوکو همراه با سالاد فصل یا سبزی خوردن و خیار شور و گوجه سرو می گردد. نوش جان.

منبع: ایرنا

منبع: فرادید

به "کوکوی بادمجان؛ یک غذای لذیذ فوری برای افطاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوکوی بادمجان؛ یک غذای لذیذ فوری برای افطاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید