یک نماینده مجلس مازوت سوزی را تایید کرد؛ باید با مردم صادقانه سخن بگوییم

به گزارش فدایی داری، یک نماینده مجلس گفت: بی برنامگی در مصرف منابع و انرژی های موجود از آب و برق گرفته تا گاز امروز کشور را با کمبود هایی روبرو نموده است و شاهد مازوت سوزی در بعضی از نیروگاه ها هستیم و همین مسئله موجب افزایش آلودگی هوا در کلانشهر ها به ویژه مرکز شده است.

یک نماینده مجلس مازوت سوزی را تایید کرد؛ باید با مردم صادقانه سخن بگوییم

به گزارش خانه ملت، اقبال شاکری در خصوص شدت گیری آلودگی هوای تهران، گفت: منشا آلودگی هوا از دو مجرای سامانه متحرک و غیر متحرک نشات می گیرد، در سامانه متحرک درصد بسیاری از آلودگی هوای مرکز به ناوگان حمل و نقل عمومی کشور مرتبط است که پر واضح است اندازه اتوبوس های موجود در سطح شهر جوابگوی احتیاج مردم نیست از طرفی همین تعداد، از فرسودگی رنج می برند، اقدامات مناسبی برای جایگزینی اتوبوس های فرسوده از طرف شهرداری و وزارت کشور در دستور کار قرار گرفته است که امیدوارم هر چه سریع تر به انتها برسد.

توسعه حمل و نقل سبز، مسیری برای کاهش آلودگی هوا

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: مهمترین اصل در حمل و نقل عمومی توسعه سیستم حمل و نقل سبز است که براساس آن باید افزایش خطوط مترو با رشد واگن های قطار را در نظر بگیریم، در حال حاضر مترو در مرکز احتیاجمند 700 الی 1000 واگن است تا بتواند حمل و نقل مسافر را از 2 میلیون نفر روزانه به 8 میلیون نفر بدون ازدحام برساند.

وی در ادامه یادآور شد: اگر خدمات رسانی از طرف حمل و نقل عمومی با جمعیت همخوانی داشته باشد بی تردید شاهد کاهش ترافیک و آلودگی هوا در کلانشهر تهران خواهیم بود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در خصوص نقش مازوت سوزی در شدت گیری آلاینده های تهران، گفت: بی برنامگی در مصرف منابع و انرژی های موجود از آب و برق گرفته تا گاز امروز کشور را با کمبود هایی روبرو نموده است و شاهد مازوت سوزی در بعضی از نیروگاه ها هستیم و همین مسئله موجب افزایش آلودگی هوا در کلانشهر ها به ویژه مرکز شده است، البته در نظر داشته باشیم دولت بار ها تاکید داشته که در تهران مازوت سوزی نداریم با تمام این تفاسیر دستگاه های مربوطه به ویژه کمیسیون انرژی باید به این مسئله ورود جدی داشته باشند.

دو اهرم تشویق و تنبیه باعث کاهش مصرف انرژی می گردد

شاکری با تاکید بر اینکه ایرانیان جزو پرمصرفان انرژی در سطح دنیا هستند، اظهار کرد: مصرف آب و گاز در کشور بیش از استاندارد های دنیای است، وزارت نیرو بیش از تامین منابع نو، باید در اندیشه بهینه مصرف کردن منابع انرژی باشد. باید صادقانه با مردم سخن بگوییم تا آن ها باور نمایند منابع انرژی کشور رو به اتمام است و احتیاجمند صرفه جویی آن ها هستیم برای این مهم از دو اهرم پاداش و جریمه برای کم مصرفان و پرمصرفان می توان استفاده کرد.

نماینده مردم مجلس شورای اسلامی با بیان هدر رفت منابع به واسطه سیستم های انتقال فرسوده، یادآور شد: بخش بسیاری از منابع آب، گاز و… به واسطه سیستم تجهیزات فرسوده به هدر می رود، به فرض مثال؛ در تجهیزاتی که برای به کارگیری این منابع مورد استفاده قرار می گیرد باید دقت لازم و کافی را داشته باشیم. همانگونه که کوشش شد روزگاری بدون قطعی برق سپری کنیم بی تردید می توان روز های بدون قطعی گاز و آب هم داشته باشیم تا شاهد مازوت سوزی نباشیم.

شاکری در خصوص ناتوانی وزارت نفت در فراوری بنزین یورو6 گفت: بیش از توانایی و ناتوانی وزارت نفت باید به این مسئله توجه داشته باشیم آیا خودرو های فراوریی کشور احتیاجمند سوخت یورو6 هستند؛ این موضوع باید آنالیز گردد بر همین اساس قبل از فراوری بنزین یورو 6 باید به فکر فراوری خودروی با کیفیت باشیم. در بحث خودرو بیش از هر نکته ای باید روی مطالبه مجلس یعنی فراوری خودروی با کیفیت و از رده خارج شدن خودرو های فرسوده، برنامه ریزی گردد تا شاهد کاهش آلودگی هوا باشیم.

منبع: فرارو

به "یک نماینده مجلس مازوت سوزی را تایید کرد؛ باید با مردم صادقانه سخن بگوییم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک نماینده مجلس مازوت سوزی را تایید کرد؛ باید با مردم صادقانه سخن بگوییم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید